Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

ropa w oleju silnikowym-pomocy

20 Cze 2010 21:04

witam.do oleju silnikowego którego wlałem jakiej 1 miesiąc temu dostała sie chyba ropa.sądząc po stanie który podniósł sie dosc znacząco,maszyna case 580 k super 1993rok.Poza tym jesli wrzuce mu czwarty bieg i dobrze przygazuje to wylewa sie z weza gumowego cos jakby olej pomieszany z ropą.co moze byc przyczyną takich rzeczy.prosze o jakies podpowiedzi

21 Cze 2010 02:56

yhm.... jeśli jeszcze nie zamordowałeś silnika to wylej z niego ten olej (mieszaninę z paliwem) i na początek zalej świeżym, jeśli ci go wywala przez odmę to masz pewnie ze 2 albo i 3 stany w silniku co też nie wpływa dobrze na jego pracę (może pourywać korbowody)
potem sprawdź pompkę paliwa bo pewnie przez nią leje paliwem do silnika

21 Cze 2010 07:53

koledzy gdzie moge kupic pompke paliwa -prosze o szybką odpowiedz,bo z forum wynika ze to jest ta przyczyna.z góry dzieki za podpowiedz

21 Cze 2010 20:55

pisz do kolegi JACEK J on jest specem od CASE to pewnie zna sklepy

22 Cze 2010 10:46

Witaj Kolego! Miałem podobny przypadek w moim 580 SLE, paliwo przedostawało się uszczelnieniem na pompie wtryskowej (simeringiem) wcześniej wymieniłem ręczną pompkę paliwa i nie pomogło, ewentualnie leje wtryskiwacz.

22 Cze 2010 16:33

archefireman napisał(a):paliwo przedostawało się uszczelnieniem na pompie wtryskowej (simeringiem)

powinno być widać taki wyciek w otworze kontrolnym u nasady pompy, w miejscu połączenia z obudową rozrządu, czasem jest jednak zatkany brudem i ciśnie paliwem do rozrządu

23 Cze 2010 19:04

Obejrzyj świece płomieniową czy jesy sucha bo też często lubi lać paliwo do silnika.

18 Lip 2010 08:31

witam.koledzy wymieniłem pompke paliwową,zaslepiłem przewód paliwa który idzie do swiecy płomieniowej,wymieniłem olej na nowy i......... niestety ropa dalej dostaje sie do olelu silnikowego.; jak myslicie co jeszcze moge zrobic? jaka moze byc przyczyna? Z góry dzieki za rady

22 Lip 2010 22:19

wykręć pompę wtryskową i daj komuś sprawdzić na maszynę , myślę ze na 99% leje

30 Lip 2010 20:58

Ja miałem taki sam problem 2 stany oleju w moim przypadku wymieniłem świece i pomogło....

15 Sie 2010 08:09

witam.wymieniłem uszczelnienia oryginalne bosch w pompie i problem zniknął.dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam
Wyślij odpowiedź