wibako

Case 580 sk problem z przednim napedem

Case 580 sk problem z przednim napedem

Postprzez seba 12 » 22 Cze 2010 21:18

Witam posiadam Case 580 sk 94r.4x4.od kilku dni mam problem a mianowicie gdy załącze przedni naped i jade bez obciażenia jest wszystko ok natomiast gdy jest juz juz jakieś obciażenia np.przy ładowaniu przednią łyżką słychać jakieś chrobotanie tak jakby coś niemogło zaskoczyć jakies trybka.gdy nie ma obciążenia wszystko ok. przedni most jest raczej ok cos niepasuje mi w skrzyni biegów.Prosze o Pomoc moze ktoś miał taki przypadek!!!! :?:

seba 12
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 20:36
  • Miejscowość: wadowice

Reklama

simmet

Postprzez manius » 22 Cze 2010 21:59

wycxhodzi jakby na sprzegle ktore "zapina" przod, podnies sie na lapach, wlacz bieg i wcisnij hamulec zeby go udusic, dobrz ebylo by zeby druga osoba byla wtedy pod, lub obok koparki i sluchla gdzie to si edzieje.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Postprzez jacek j » 23 Cze 2010 19:00

Wytarły się kamienie zapinające przesówke na wałku i nie załancza napędu w pełne zazębienie tylko na brzegu, obciążeniu rozłancza.Nowe w serwisie ok.40zł a roboty jakaś godzinka i po temacie.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez seba 12 » 23 Cze 2010 20:48

dzieki za podpowiedz mam pytałem w serwisie i udzielono chodz niechetnie takie odpowiedzi ze wodzi do wymiany.teraz tylko pytanie czy wystarczy wymienic same kamieni czy razem z wodzikiem i jak dostac sie do tego?moge przypuszczac tylko przypuszczac ze od gory przez podloge ale prosze o podpowiedz

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 8:50 pm ]
A jeszcze jedno czy skrzypienie(pisk)tarcz przy hamowaniu jest normale w case czy moze hamulce sie koncza dodam ze hamulce bdb.

seba 12
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 20:36
  • Miejscowość: wadowice

Postprzez jacek j » 23 Cze 2010 21:41

Odkręcasz przedni wał i tylko pierwszą pokrywe od skrzyni z flanszą wyjściową(ta część z pałąkiem do załanczania przedniego napędu).Postaw się wysoko na przedniej łyżce to nie stracisz nawet kropli oleju i ostrożnie z pokrywą bo to kruche aluminium.A weż same kamienie bo najczęściej siadają,czasem popękana jest przesówka ale żadko.Co do hamulcy sa dodatki do oleju do mokrych hamulcy żeby nie drżały,lub przy zmianie oleju zalej od razu dedykowany do mokrych hamulcy (orginał to Akcela NEXPLORE).
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez seba 12 » 23 Cze 2010 22:03

skrzynia zalana orginalnym olejem nowy filtelek i wyczyszcone sitko w skrzyni.dzieki wielkie za porade kamiene zamawiam.jezeli to mozliwe to przeslalbys mi kolego na emeila tel.bo gdybym przy naprawie czegos jeszcze niewiedzial l(ecz mysle ze dam rade ) to bym przedzw. moj e meil wadrzyk@poczta.fm jeszcze raz z gory dziekuje

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 8:52 am ]
kamienie po wymianie wszystko chodzi super niecala godz roboty i po temacie.Dzięki za porade :D :D

seba 12
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 20:36
  • Miejscowość: wadowice

Postprzez Zdzisław » 03 Paź 2010 08:14

Mam podobny problem z przednim napędem.Kamienie wymieniłem i dalej lipa.Problem się pojawił po wymianie przednich opon na nowe.Ale też wałek wychodzący z przystawki miał wielokliny na końcu starte.Może to być przyczyna zużytego wodzika?Pracuję w Bielsku-Białej i szukam w okolicy kogoś kto sprzedaje części do Case 580 SK 95r.HEJ!

Zdzisław
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Wrz 2009 18:46
  • Miejscowość: malopolska

Postprzez jacek j » 03 Paź 2010 15:18

W Bielsku na Grażyńskiego masz serwis.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez Zdzisław » 03 Paź 2010 22:04

O nich wiem.To 3W,ale szukam kogoś kto sprzedaje zamienniki,lub używane.3W do tanich nie należą i czasem trzeba czekać nawet 2 tygodnie na części.HEJ!

Zdzisław
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Wrz 2009 18:46
  • Miejscowość: malopolska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej