wibako

CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

Postprzez silver7777 » 23 Cze 2010 19:51

Podczas jazdy na 3 biegu słychać głośne stuknięcie w przednim moście lub w przeniesieniu napędu. Dzwięk trudno tak naprawdę zlokalizować ale widać jak drgają przednie plastikowe błotniki. Początkowo myślałem że to wina satelitów w przednim prawym kole bo zauważyłem wyciek z przegubu. Po rozebraniu przegubu okazało się że ani od strony mostu ani koła nie było widać żadnego oleju. Wyglądało na to jakby topił się tawot na dolnym łożysku ślizgowym(wszystkie łożyska ślizgowe w obu przegubach były niedawno wymieniane). Jeśli to byłaby przyczyna wycieku to dlaczego z drugiej strony tak się nie dzieje?
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

silver7777
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 21:57
  • Miejscowość: Czarna Białostocka

Reklama

simmet

Postprzez jacek j » 23 Cze 2010 21:50

Nie rozbieraj tylko zaobserwuj wyciek na skręconych kołach czy leci po krótkiej półosi ze zwolnicy (o ile jeszcze jest w niej olej) czy po długiej z mostu. Co do puknięcia pewnie późno rozpina się przedni napęd lub jeździsz z klawiszem napędu włączonym w lewo i męczysz te napędy przy każdym dotknięciu hamulca.
Ostatnio edytowany przez jacek j, 25 Cze 2010 10:20, edytowano w sumie 1 raz
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

Postprzez silver7777 » 23 Cze 2010 22:32

co do wycieku to oba uszczelniacze zostały kilka miesięcy temu wymienione, zapomniałem dodać że stan oleju w moście i w satelitach jest prawidłowy czyli od kilku miesięcy jakby go nie ubyło. a co do tego stukania to dzieje się to tylko na całkowicie odłączonym napędzie. Przy większych prędkościach nie jeżdżę na włączonym napędzie.

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 10:38 pm ]
Zapomniałem dodać że stuki te występują jak nie używam wcale przedniego napędu.

silver7777
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 21:57
  • Miejscowość: Czarna Białostocka

Re: CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

Postprzez silver7777 » 06 Wrz 2011 20:01

Już wszystko jasne w przełączniku od załączania przedniego mostu były zamienione kabelki i zalączał się przedni most w czasie naciśniecia na pedał hamulca.

silver7777
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 21:57
  • Miejscowość: Czarna Białostocka

CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

Postprzez mechanior » 20 Wrz 2011 00:27

ale nic nie pisałeś o związku dźwięków z hamulcem, stwierdziłeś tylko że występują na 3cim biegu co ma mały związek z działaniem układu hamowania kół przednich... przewody od elektryki też nie pozamieniały się "same",
piszcie może czasem czy usterka występuje ciągle, "od nowości" albo odkąd znacie maszynę, czy objawy pojawiły się wczoraj czy miesiąc temu, to pomaga ustalić czy chodzi o awarię i jak jest poważna, czy po prostu o normalne zachowanie maszyny...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CASE 580 SR Problem z przednim napędem?

Postprzez jacek j » 25 Wrz 2011 22:20

Wystarczy poczytać DTR-ke.Klawisz ma 3 położenia ,a nie ktoś pozamieniał przewody.Większość operatorów z grupy ''JA WIEM '' przy przekazaniu nowego sprzętu,jeździ później z klawiszem wciśniętym w lewo i myśli że wszystko jest ok.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej