wibako

atlas cieżko odpala przy niskiej temperaturze - 0stopni

Postprzez rafik » 21 Lis 2007 17:59

rolnikZEwsi17 napisał(a):Z tego co wiem w Atlasie jak i w Liebherze jest silnik Deutz na ogół wiec świece żarowe są tam bardzo żadko spotykane

Agil sprawdzałem dokładnie i nie mam świec z reszta w koparkach na 24V to nie potrzebne

ja tez mam w liebherze instalacje na 24v , a mimo tego mam seryjnie wmontowane swiece zarowe , a co do ciezkiego odpalania , to ja radzilbym zaczac od filtrow paliwa (obu) , poniewaz w naszym kraju wciaz za duzo jest wody w paliwie , a potem sa problemy z odpalaniem , i jeszcze dobrze by bylo filrt powietrza wytrzepac , i przewody posprawdzac , a co do pomki to wydaje mi sie ze powinna byc , u mnie w liebherze , byla , ale tez trudno ja bylo znalezc , wygladala jak pompka w mauchu :mrgreen: , wiec wydaje mi sie ze w starszych odelach z silnikami deutz tez powinna byc pompka .

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Reklama

simmet

Postprzez biniek » 22 Lis 2007 22:06

Ujmę to tak: te pompki paliwowe to totalna porazka ( w maluchu chyba sa większe ) i dojście też do dupy. Żeby odpowietrzyć trzeba sie nieźle namęczyć. No a co do odstojnika trzeba go sprawdzać co jakiś czas, ale skoro mówisz ze raz w tygodniu czyscisz to albo bym tankował już gdzie indziej albo wymontował i umył zbiornik paliwa bo szkoda pompy.
Czasem lepiej milczeć i wyglądać jak idiota niż się odezwać i rozwiać wszelkie złudzenia.

biniek
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 17 Lis 2007 21:32
  • Miejscowość: pomorskie

Postprzez tomec » 22 Lis 2007 23:43

dobrze bedziemy czyscic ten syf.....

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez krystian52 » 26 Lis 2007 23:50

to ja przedstawię moją metodę odpalania:

1. jeżeli jest naprawdę zimno ( -10<) to najpierw zaleznie od maszyny albo samostartu w spreju do kolektora ssącego albo pompką reczną wpopmpować tam trochę mieszanki.

2. jeżeli są świce żarowe to włączyć je na około 10-15 sekund.

3. wcisnąć pedał gazu do oporu, ale jak odpali to zaraz puścić aby nieuszkodzić silnika.

4. przekręcamy stacyjkę i odpalamy.

Zaleca sie też żeby olej był jak najmniejszej gęstości bo na zimnym silniku stawia on duże opory co znacznie utrudnia uruchomienie.

Krystian

krystian52
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 02 Lip 2007 18:43
  • Miejscowość: opole

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej