wibako

1604 drżenie pod obciązeniem

1604 drżenie pod obciązeniem

Postprzez jaeger » 23 Mar 2012 22:27

Marka i model maszyny: 1604
Rok produkcji: 99/00

Witam. W ostatnim czasie zauważyłem dziwne objawy w moim atlasie. Problem polega na tym, że podczas obciążenia maszyna zaczyna drżeć, czasem da to się również odczuć podczas jazdy. Co może być przyczyną występowania tego zjawiska? Dodam iż wydaje mi się że rok czy też dwa lata temu była żywsza.
Proszę o pomoc.
pozdrawaim

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Reklama

simmet

Dziwne zachowanie

Postprzez korba71 » 23 Mar 2012 22:34

Drżenie i wibracje -u mnie była pompa główna do regeneracji.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 23 Mar 2012 22:36

No to zła wiadomość, a jaki jest koszt takie regeneracji?

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Dziwne zachowanie

Postprzez master123 » 23 Mar 2012 22:37

A stało się to nagle? Ja miałem taki objaw to okazało się że mi pompa siadła i były spore drgania w kabinie przez to tzn odpadło kawałek materiału z cylindra i przez to drgania się pojawiły. Sprawdź pompę i zobacz może czy jakaś poduszka silnika się nie urwała lub poluzowała.
Ostatnio edytowany przez master123, 23 Mar 2012 22:40, edytowano w sumie 1 raz
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 23 Mar 2012 22:39

master123 napisał(a):A stało się to nagle? Ja miałem taki objaw to okazało się że mi pompa siadła i były spore drgania w kabinie przez to tzn odpadło kawałek materiału z cylindra i przez to drgania były u mnie. Sprawdź pompę i zobacz może czy jakaś poduszka silnika się nie urwała lub poluzowała.

Zaczęło nasilać się stopniowo do momentu aż mnie to zaniepokoiło. Silnik zamocowany jest stabilnie, poduszki wyglądają dobrze i nie ma na nich luzów.

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Re: Dziwne zachowanie

Postprzez master123 » 23 Mar 2012 22:42

poczekaj na opinie ekspertów bo ja tylko napisałem jakie ja miałem doświadczenie z tymi drganiami więc niekoniecznie musi to być akurat u ciebie awaria pompy (lepiej żeby nie bo to dość kosztowna operacja jeśli chodzi o regenerację).
U mnie pojawiło się to nagle i do samego końca koparka chodziła jednakowo dobrze.
Poczekaj na opinie kolegi atl lub mechaniora może coś podpowiedzą
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Dziwne zachowanie

Postprzez korba71 » 23 Mar 2012 22:44

jaeger napisał(a):No to zła wiadomość, a jaki jest koszt takie regeneracji?

niekoniecznie pompa ja napisałem jak było u mnie ,u ciebie moze byc jakas pierdołka ,kolega atl. moze ci cos rzeknie :D przypomniałem sobie ze drgania pojawiały sie jak zagrzał sie olej ,na zimnym było ok.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Dziwne zachowanie

Postprzez master123 » 23 Mar 2012 22:47

a te wibracje są dość uciążliwe? U mnie np. oprócz drgań było wyraźnie słychać przy pompie dziwne odgłosy tzn jakby zamiast oleju tłoczyła jakieś gwoździe (taki metaliczny dźwięk). Słuchałeś pracy pompy z bliska?
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 23 Mar 2012 22:53

Czasem tak drży w kabinie jakby rozpaść się miała za chwilę, ale to rzadko tak mocno drży. Dziwnych odgłosów nie zauważyłem, ale podczas jazdy słychać wycie, ale to chyba nie z pompy głównej tylko od napędu(mogę się mylić). Gdy podjeżdżam pod górkę zaczyna wyć, na równej drodze nie wyje głośno.
Nie słuchałem pracy pompy z bliska, ale gdy otworzę pokrywę przy włączonym silniku to nie słyszę żeby pompa wyła.
Spytam orientacyjnie... Ile kosztuje regeneracja pompy?

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Dziwne zachowanie

Postprzez master123 » 23 Mar 2012 23:12

ja za HPR 130/115R zapłaciłem 11 tys zł netto ale to nie na oryginalnych częsciach. Ty w Atlasie 1604 chyba tez będziesz miał HPR-kę ale chyba trochę większą bo widzialem w atlasach to są HPR-ki. Musisz sie liczyć z kosztami regeneracji nawet do 20 tys zł.
Na razie jeszcze diagnoza nie jest postawiona więc nie martw się kosztami naprawy pompy bo może wcale nie ona jest przyczyna tych drgań :faja: Poczekaj na opinie speców
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Dziwne zachowanie

Postprzez kysa » 23 Mar 2012 23:17

3 lata temu do hitachi ex 400 regeneracja głównej pompy w serwisie hitachi to 18tys zł
Ostatnio edytowany przez kysa, 23 Mar 2012 23:19, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 23 Mar 2012 23:18

master123 napisał(a):ja za HPR 130/115R zapłaciłem 11 tys zł netto ale to nie na oryginalnych częsciach. Ty w Atlasie 1604 chyba tez będziesz miał HPR-kę ale chyba trochę większą bo widzialem w atlasach to są HPR-ki. Musisz sie liczyć z kosztami regeneracji nawet do 20 tys zł.
Na razie jeszcze diagnoza nie jest postawiona więc nie martw się kosztami naprawy pompy bo może wcale nie ona jest przyczyna tych drgań :faja: Poczekaj na opinie speców



Szok.... Oby to nie pompa.

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Dziwne zachowanie

Postprzez marian94 » 24 Mar 2012 00:20

http://www.berobau-hydraulik.de/ Ja regenerowałem tam i 2 tys euro kosztowało i ładnie wszystko chodzi
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 24 Mar 2012 08:53

marian94 napisał(a):http://www.berobau-hydraulik.de/ Ja regenerowałem tam i 2 tys euro kosztowało i ładnie wszystko chodzi



Dziękuję za namiary, a czy w Polsce jest jakaś solidna firma która to zrobi dobrze? Ja nadal mam nadzieję, że to nie pompa. Czy serwis ustali usterkę w 100%? Jak zdiagnozować czy to pompa czy nie. Da się na podstawie wykonywania jakichś czynności maszyną?

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

Dziwne zachowanie

Postprzez Atl » 24 Mar 2012 09:13

We wszystkich Atlasach serii 04 były pompy serii HPR.
Wibracje mogą być spowodowane odspojeniem wirnika co opisał master123.
Wirnik do wymiany. Uczciwie nie da się określić ceny przed obejrzeniem pompy i zweryfikowaniem czy to rzeczywiście pompa.
Podaj numer koparki to powiem ci jaką masz pompę. W 1604 występowały różne typy.
Jakiś czas temu robiłem klientowi taką pompę i wyszło około 6800PLN ale powtarzam, cenę można określić po weryfikacji. Dziwi mnie trochę fakt że koparka nie jest stara a tu coś takiego... :cry:


PS.20tys to koszt regeneracji totalnie rozwalonych pomp od 1804 bo tam są dwie zespolone razem, nie straszcie człowieka. :twisted:
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Dziwne zachowanie

Postprzez jaeger » 24 Mar 2012 19:45

Atl napisał(a):We wszystkich Atlasach serii 04 były pompy serii HPR.
Wibracje mogą być spowodowane odspojeniem wirnika co opisał master123.
Wirnik do wymiany. Uczciwie nie da się określić ceny przed obejrzeniem pompy i zweryfikowaniem czy to rzeczywiście pompa.
Podaj numer koparki to powiem ci jaką masz pompę. W 1604 występowały różne typy.
Jakiś czas temu robiłem klientowi taką pompę i wyszło około 6800PLN ale powtarzam, cenę można określić po weryfikacji. Dziwi mnie trochę fakt że koparka nie jest stara a tu coś takiego... :cry:


PS.20tys to koszt regeneracji totalnie rozwalonych pomp od 1804 bo tam są dwie zespolone razem, nie straszcie człowieka. :twisted:



Sprawdziłem typ pompy. Jest to HPR 135 02 R
Dzisiaj odwiedził mnie kolega z Warszawy który ma kilka koparek, wsiadł do mojej i twierdzi że pompa jest sprawna w 100% i żebym szukał przyczyny w elektronice. Miał taki przypadek w liebher litronic, początkowo myślał że to pompa, ale okazało się że to jakieś urządzenie którego dokładnie nie potrafił mi opisać.

Atl, może spotkałeś się z czymś takim, dodatkowo mogę powiedzieć że koparka w średnim zakresie obrotów jest najsprawniejsza, a im wyższe obroty silnika tym wolniej pracuje.

Czy ktoś z może mi polecić dobrego elektronika do Atlasa? Mieszkam w woj podlaskim

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

1604 drżenie pod obciązeniem

Postprzez master123 » 24 Mar 2012 20:02

Atl napisał(a):PS.20tys to koszt regeneracji totalnie rozwalonych pomp od 1804 bo tam są dwie zespolone razem, nie straszcie człowieka.

ale na oryginalnych częściach linde to może chyba tyle kosztować. Wiadomo że na zamiennikach mniej to będzie. Mi np na oryginalnych częściach pewna firma z Żyrardowa zaśpiewała 25 tys. zł za regeneracje LINDE HPR 130/115R a na zamiennikach inna firma mi zrobiła za 11 tys zł.
U mnie nastąpiło odspojenie kawałka materiału z cylindra i zrobiła się szczelina. Pompa do samego końca była w 100% sprawna, mocna i nic się nie działo. Wszystko stało się nagle. Po rozebraniu pompy w zakładzie specjalista od hydrauliki siłowej powiedział mi jaka jest awaria i zaczął wymieniać części które będą potrzebne do regeneracji ( cylinder obowiązkowo bo to on uległ uszkodzeniu i cała gama części z nim współpracujących (tłoczki, płyta rozrządu, kołyska, panewki, młoteczek/kowadełko
komplet uszczelnień). Spytałem się chcąc obniżyć koszty naprawy czy można sam cylinder tylko wymienić a on na to że tak ale że nie dadzą gwarancji bo niby nie może udzielić gwarancji wkładając np. stare tłoczki, które jak twierdził mają już dość spory luz czy coś takiego. Teraz po regeneracji pompa niby chodzi ok, siła jest ale jest głośniejsza niż przed naprawą (przed naprawą nie było jej słychać w ogóle a teraz niestety jest takie wycie). Niby mała pierdoła bo odpadło kawałek materiału z cylindra a naprawa musiała być zrobiona praktycznie na komplecie części.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: 1604 drżenie pod obciązeniem

Postprzez jaeger » 24 Mar 2012 20:50

master123 napisał(a):
Atl napisał(a):PS.20tys to koszt regeneracji totalnie rozwalonych pomp od 1804 bo tam są dwie zespolone razem, nie straszcie człowieka.

ale na oryginalnych częściach linde to może chyba tyle kosztować. Wiadomo że na zamiennikach mniej to będzie. Mi np na oryginalnych częściach pewna firma z Żyrardowa zaśpiewała 25 tys. zł za regeneracje LINDE HPR 130/115R a na zamiennikach inna firma mi zrobiła za 11 tys zł.
U mnie nastąpiło odspojenie kawałka materiału z cylindra i zrobiła się szczelina. Pompa do samego kńca była w 100% sprawna, mocna i nic się nie działo. Wszystko stało się nagle. Po rozebraniu pompy w zakładzie specjalista od hydrauliki siłowej powiedział mi jaka jest awaria i zaczął wymieniać części które będą potrzebne do regeneracji ( cylinder obowiązkowo bo to on uległ uszkodzeniu i cała gama części z nim współpracujących (tłoczki,płyta rozrządu,kołyska,panewki,młoteczek/kowadełko
komplet uszczelnień ). Spytałem się chcąc obniżyć koszty naprawy czy można sam cylinder tylko wymienić a on na to że tak ale że nie dadzą gwarancji bo niby nie może udzielić gwarancji wkładając np. stare tłoczki, które jak twierdził mają już dość spory luz czy coś takiego. Teraz po regeneracji pompa niby chodzi ok, siła jest ale jest głośniejsza niż przed naprawą (przed naprawą nie było jej słychać w ogóle a teraz niestety jest takie wycie). Niby mała pierdoła bo odpadło kawałek materiału z cylindra a naprawa musiała być zrobiona praktycznie na komplecie części.



Ja jeszcze mam nadzieję, że to jednak coś w elektronice i jakiś spec to naprawi.

jaeger
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Mar 2012 21:53

1604 drżenie pod obciązeniem

Postprzez peckiel » 24 Mar 2012 21:17

Kolego jaeger. skąd dokładnie jesteś w woj. podlaskim? Mam kontakt do elektronika od maszyn budowlanych w podlaskim.
Pisz na PW.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


1604 drżenie pod obciązeniem

Postprzez pprzestrzelski » 24 Mar 2012 22:05

Witam
Może to wyglądać jak reklama ale jek szukasz prawdziwego szpenia od Atlasów to tylko ATL tym bardziej Podlaskie. On jest tez od nas. Posiadam starego atlasa 1404 przyjezdzala do niego kupa fachowcow co jeden to lepszy i dopiero ATL doszedl zamieszania. Naprawde polecam
A i z doświadczenia nie wpuszczaj byle kogo do maszyny bo tylko na dila narobi i kase wezmie
Pozdrawiam

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej