wibako

Potencjometr gazu Atlas 1404

Potencjometr gazu Atlas 1404

Postprzez marek4 » 02 Maj 2012 16:34

Marka i model maszyny: Atlas 1404
Rok produkcji: 2000

Witam

Mam pytanko, na niskich obrotach nie działają mi żadne funkcje. Zauważyłem, że w elemencie w którym dodaje się gazu jest jakiś potencjometr, który przesuwa się wraz z dodawaniem gazu. Czy ten potencjometr jakoś się kalibruje (jeśli tak to w jaki sposób) np. w przypadku wymiany linki bądź regulatora obrotów. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale rozebrałem to i na chwilę go rozłączyłem tak, że był cały czas w pozycji "min " i zacząłem dodawać gazu i układ roboczy w maszynie chodziła tak samo jak potencjometr był podłączony, co wydaje mi się trochę dziwne. Natomiast kiedy maszyna chodzi na obojętnie jakich obrotach( oczywiście oprócz niskich), i przesunie się palcem ten potencjometr choć minimalnie w kierunku "max" to układ roboczy przestaje działać. Czy to może mieć wpływ na brak funkcji na niskich obrotach? Istnieje jakiś sposób aby sprawdzić czy ten potencjometr jest sprawny.

Silnik chłodzony cieczą BF4M1012EC

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc

marek4
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Maj 2012 16:09

Maszyna: Atlas 1404


Reklama

simmet

Potencjometr gazu Atlas 1404

Postprzez Atl » 02 Maj 2012 17:26

Gdybyś poszukał to byś znalazł. Potencjometr się ustawia na określone graniczne wartości, potem ustawia się obroty diesla a na koniec przeprowadza procedurę programowania układu GLR. Jeżeli będziesz się nim bawił to po jakimś czasie masz dużą szansę na zapalenie 8 na Lindeboxie i wtedy zobaczysz efekt swoich prób. Będziesz bardzo niezadowolony.

Potencjometr jest sprawny, zapewniam Cię, możesz oczywiście kupić kolejny (jest w komplecie z manetką i kosztuje ponad 300€), ale to będzie zbędny wydatek.

Zakładam że oczywiście zmierzyłeś ciśnienie sterowania na wolnych obrotach zanim zacząłeś kombinować z potencjometrem.
Radzę usunąć przyczynę a nie skutek. Na razie kolego zamiast znaleźć przyczynę wolnej pracy koparki, próbujesz usunąć skutek jakim jest właśnie wolna praca na niskich obrotach.
Pozostaje mi życzyć powodzenia. :mrgreen:
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej