wibako

Co oznaczają swiecące diody a zwłaszcza 6 (nie lindebox)

Co oznaczają swiecące diody a zwłaszcza 6 (nie lindebox)

Postprzez kpp » 02 Lip 2012 21:08

Marka i model maszyny: ATLAS 1304
Rok produkcji: 1994

W maszynie (Atlas 1304 z 1994) swieci 6 zielona dioda na komputerze za siedzeniem operatora. Po odpaleniu silnika chwilę jest spokój i zaswieca się 6 zielona dioda. O ile wiem ten rocznik i model nie był wyposażony w GLR. Na panelu operatorskim swieci bezpiecznik (ale wszystkie bezpieczniki są dobre - swieci dioda wskazująca obok bezpiecznika od Panela, ale bezpiecznik jest dobry (bodajże F5), Swieci również STOP i GLR. ZTCW stop zaswiecił się pouszkodzeniu czyjnika naciągu paska na wentylatorze,
Wydaje mi się że za pomocą tychże diod komputer wskazuje usterke w konkretnym obwodzie - co oznacza ta 6 dioda?
(Dla kolejności podam diody od prawej: zielona, czerwona, zielona, dwie zółte i ta zielona).
Pozdr
D.M

kpp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Sie 2011 09:45

Reklama

simmet

Co oznaczają swiecące diody a zwłaszcza 6 (nie lindebox)

Postprzez nathan0 » 03 Lip 2012 00:12

Jak świeci bezpiecznik, który jest dobry znaczy, że uszkodzony jest obwód (prawdopodobnie) na płycie. 6 dioda oznacza, że piszczy Ci sygnał ostrzegawczy( o ile dobrze liczę) Co tam jeszcze świeci?

nathan0
Fizol


Re: Co oznaczają swiecące diody a zwłaszcza 6 (nie lindebox)

Postprzez kpp » 03 Lip 2012 14:42

Dzięki za odzew.Masz rację - w momencie kiedy zaswieca się właśnie szósta dioda włącza się Buzzer, myslałem że jest to sygnalizacja jakiegoś błedu( lub obwodu) na którym mamy błąd. W momencie uruchomienia koparki na chwilę zapala się 9 dioda - lecz zaraz gaśnie. Możesz podzielić się opisem tych diodek? Na chwilę odłączyłem jakąś cewkę i zaświeciła mi sie inna zielona diodka. Podsumowując na tych diodkach wyświetlany jest stan pracy elementów koparki -tak?
Co sygnalizuje ten Buzzer?

Na chwilę obecną na panelu w koparce swieci bezpiecznik(5), STOP(4), GLR(20) i czasami (ale tylko czasami)włącza się kontrolka obok STOPU i GLR (16 albo 7- nie pamietam dokładnie) Objaw jest taki, iż hydrualika dławi silnik, olej hydrauliczny robi sie bardzo gorący.....

Sama elektronika bo "dużych" przejściach - podobno nawet w koparkę uderzył piorun:(
Pozdr
D.M

kpp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Sie 2011 09:45

Co oznaczają swiecące diody a zwłaszcza 6 (nie lindebox)

Postprzez Atl » 03 Lip 2012 15:24

Wykręć regulator mocy o jeden obrót (wielokrotnie opisywałem).

Buzzer to jest sygnał dżwiękowy który włącza się podczas pracy kierunkowskazów, niskim ciśnieniu oleju silnikowego, zerwaniu paska klinowego napędu wentylatora silnika, niskim ciśnieniu w układzie hamulcowym, przegrzaniu silnika.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej