wibako

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez darolee » 23 Lip 2013 21:25

Marka i model maszyny: Atlas 1504M
Rok produkcji: 1998

Witam Kolegów.
Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc postanowiłem poprosić Was o pomoc. Sprawa wygląda tak, że zimą kupiłem koparkę jak w temacie. jakiś czas temu był u mnie gość od koparek, bo ja się na tym nie dopiero uczę. Trochę było poprzestawiane w hydraulice, plus wstawiona dodatkowa sekcja. Gość doprowadził sterowanie do fabrycznego .... prawie. Jest kłopot z tą dodatkową sekcją wychodzą z niej grube węże na osprzęt dodatkowy na końcowe ramię. Na sterowanie założony jest bajpas. Problem polega na tym, że w tej sekcji, w tych "bocznych kopułkach" do których doprowadza się węże sterowania wytwarza się podciśnienie, które wysadza o-ring spod tej "kopułki". Jak założyłem zamiast bajpasu zaślepki to wywaliło mi o-ring z drugiej strony. Dodatkowo mam wrażenie, że przez chwile jak sekcja jest szczelna koparka ma większe obciążenie przy ruchach ramion. wystrzeli o-ring i ma lżej z wyciekiem oleju. Dodam jeszcze że na tych wężach dodatkowego osprzętu cały czas utrzymuje się ciśnienie, jest nieszczelny zawór szybko-złącza na wężu więc leciutko kapie olej a po chwili pracy nie można wcisnąć ręką tego zaworu, a przecież wychodzi z sekcji odłączonej!?
Ma ktoś jakieś pomysły?

darolee
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Lut 2013 15:11

Maszyna: Atlas 1504 1998r

Firma: Gospodarstwo Rolne


Reklama

simmet

Re: Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez Atl » 24 Lip 2013 16:37

Jak podciśnienie może wysadzić oring?

Pomysł mam. Jest źle podłączone.
Zrób jakieś zdjęcia albo podaj nr sekcji rozdzielacza, w zasadzie nie podałeś żadnej informacji a my mamy się domyślać. Jak zwykle z przypadku takich pytań...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez darolee » 25 Lip 2013 12:27

Więc tak numery sekcji rozdzielacza to co znalazłem:
a) Linde AG
4613190
b) Linde AG
5
661 H04 5611
c) Linde AG
H2X661M06201

na sekcji b) nabita jest na środkowej linii tabliczki znamionowej "5" w pozostałych dwóch środkowa linia tabliczki jest pusta.
dodatkowo link: http://e-fotek.pl/viewer.php?file=94898841414014774225.jpg
Mam problem z tą dostawioną sekcją c) -niepomalowaną. na tę sekcje gość założył tak zwany bajpas: http://e-fotek.pl/images/87620743188700356747.jpg. A wywala o-ring z, jak to określiłem ,kopułki i tu foto by było wiadomo o co biega: http://e-fotek.pl/viewer.php?file=35898881994202520163.jpg

Pierwotnie (jak kupiłem) Na sterowaniu nożnym było środkowe ramię oraz zamykanie łyżki - przełącznik cewki w pulpicie tam gdzie włączanie świateł stabilizatorów itp. W prawym joystick'u tam gdzie powinno być sterowanie łyżką było zdaje się sterowanie na osprzęt dodatkowy czyli - grube przewody do końcowego ramienia http://e-fotek.pl/images/80007409561019174412.jpg. Teraz niby działa poprawnie ale mam ten problem z dziwnym ciśnieniem w tej dodatkowej sekcji, które wysadza o-ring z jednej strony, lub jak założyłem zaślepki zamiast bajpasu, z drugiej strony.

Jakby potrzeba jakichś jeszcze informacji proszę o wskazówki co podać

darolee
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Lut 2013 15:11

Maszyna: Atlas 1504 1998r

Firma: Gospodarstwo Rolne


Re: Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez Atl » 26 Lip 2013 03:47

Podłącz ten bypass przez trójnik do powrotu. Podłączenie które masz jest zrobione trochę bez pojęcia. To jest hydraulika siłowa a nie kran do wanny. Przecież przy jakimś przecieku olej który się zbierze w kopułce wysadza o`ring i tego powinien się spodziewać ten kto to podłączał.
A tak w ogóle to sekcja jest i tak do sprawdzenia.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez darolee » 26 Lip 2013 07:22

Tak sobie wczoraj dumałem i dumałem, bo nie daje mi to spokoju mimo, że mam teraz inną robotę. W sumie doszedłem do tego samego wniosku co Ty. Skoro gość podłączył zamykanie łyżki w miejsce, gdzie było sterowanie na osprzęt dodatkowy, to co zrobił z przewodami od sterowania osprzętem? Okazało się, że leżą sobie skręcone do kupy króćcem.
Chciałem je podłączyć do tej dodatkowej sekcji, tylko muszę przedłużyć przewody. Powinno być ok Kolego @Atl?
No i w odniesieniu do Twojego postu mam dodatkowe pytanie czy trzeba by koniecznie tą sekcję sprawdzić skoro ma przecieki. Znaczy nie będę jej używał, tylko czy ten przeciek nie powoduje jakiejś zbędnej, nadmiernej pracy innych podzespołów typu pompa itp. i wypadało by to uszczelnić.

darolee
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Lut 2013 15:11

Maszyna: Atlas 1504 1998r

Firma: Gospodarstwo Rolne


Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez Atl » 26 Lip 2013 12:23

Przeciek teoretycznie może powodować wysterowanie sekcji. Wtedy może się podnosić LS i pompa zacznie pompować za dużo litrów. Będzie to taki efekt pompowania w zamkniętą rurę.
Nie wiem co robił ten, kto walczył z Twoją koparką ale ja wrzuciłbym taką sekcje na stanowisko, sprawdził i ustawił.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez darolee » 26 Lip 2013 16:11

Ok. Jak się obrobię to w sumie wywalę tę sekcję do remontu.
A powiedz mi jeszcze mój mądry Kolego czy jest różnica podpięcia przewodów sterowania (z prawej, z lewej)pod tą sekcję? Czy jest to bez znaczenia i spowoduje tylko odwrócenie funkcji w tym przypadku na pedale sterowania?

darolee
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Lut 2013 15:11

Maszyna: Atlas 1504 1998r

Firma: Gospodarstwo Rolne


Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez Atl » 26 Lip 2013 16:42

Jeżeli sekcja nie steruje siłownikami z zamkami to po zamianie tylko odwrócisz funkcje. Z tym mądrym to nie przesadzaj :roll: .
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez darolee » 26 Lip 2013 22:36

Ok dzięki za pomocne słowo. Swoją drogą, to się chyba do Ciebie uśmiechnę, może podjedziesz do mnie i doprowadzisz mój sprzęt do ładu. Jak oczywiście będziesz miał chęć. Poszperałem trochę i widzę że strasznie daleko od siebie nie mieszkamy. Ja w okolicach Malborka, a Ty zdaje się, że gdzieś z Wejherowa, czy też okolic. No ale to za jakiś czas, prowadzę gospodarstwo rolne i teraz roboty tyle, że nie wiem w co ręce wkładać i tak dziś sobie zawróciłem pół dnia przy tym Atlasie.
Podpiąłem tą sekcję tak jak pisałem, ale nie widzi mi się to nadal. Nie wiem czy tak powinno się dziać, ale ciśnienie w tych wężach na dodatkowy osprzęt nabija się mimo braku ruchu sterującego, no i w wyjściu zdaje się na szybkozłącze też nabija się ciśnienie. Nie wiem czy to poprawne, czy jakieś przecieki na sekcjach? Zobaczę co się teraz będzie dziać z tym o-ringiem.

darolee
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Lut 2013 15:11

Maszyna: Atlas 1504 1998r

Firma: Gospodarstwo Rolne


Podciśnienie w odłączonej sekcji rozdzielacza

Postprzez Atl » 27 Lip 2013 12:34

Nie jestem z Wejherowa ale często bywam w Atlas Części. Będę w Twoich okolicach za tydzień. Mój tel 796222990.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej