wibako

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 31 Sie 2013 15:16

Marka i model maszyny: atlas 1404
Rok produkcji: 1996
Numer seryjny: 141m...

witam! mam pytanie-zawsze rano po odpaleniu maszyny na pulpicie świeci się kontrolka braku powietrza w zbiorniku hydrauliki- kiedyś po napompowaniu ok. 5-6 bar gasła teraz mimo, że sprężarka napompuje do 8 to i tak kontrolka świeci dopiero jak ruszę i jadę to po ok 10 min gaśnie- co może być przyczyną? sprężarka pompuje do 8 bar - zawór nadmiarowy sprężarki już upuszcza powietrze a w zbiorniku oleju brakuje bo nie słychać aby zawór z zbiornika upuszczał?

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


Reklama

simmet

Re: ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 01 Wrz 2013 13:58

W zbiorniku powinno być 0.8bar
Jest drugi zawór nadmiarowy, właśnie przy zbiorniku i ten zawór powinieneś sprawdzić.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 01 Wrz 2013 20:20

Wiem, że jest drugi zawór ale rano przed odpaleniem brakuje ciśnienia w zbiorniku hydrauliki - zawór ten od zbiornika sprężarki upuszcza a w zbiorniku hydrauliki powietrza brakuje (ale ten zawór przy zbiorniku hydrauliki trzyma). Nie wiem co może powodować, że zawór w zbiorniku hydrauliki nie upuszcza nadmiaru (brakuje ciśnienia) a zawór od zbiorników sprężarki upuszcza nadmiar (więc są pełne)?

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 03 Wrz 2013 00:12

Sprężone powietrze dochodzi do zaworu zbiornika oleju hydraulicznego?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 03 Wrz 2013 20:28

tak bo po czasie nabije powietrza i kontrolka gaśnie- problem w tym, że trwa to bardzo długo. nie wiem dokładnie jak wygląda układ powietrzny w atlasie ale z tego co zaobserwowałem to wygląda tak jakby były dwa obiegi z powietrzem ( może się mylę)- jest jakiś rozdzielacz, który kieruje powietrze do zbiornika hydrauliki albo zbiornika powietrza. wygląda to tak jakby powietrze do zbiornika hydrauliki było zbyt wolno pompowane a nie słychać żeby była gdzieś jakaś nieszczelność. może kolego Atl podpowiesz gdzie najczęściej występuje rozszczelnienie to jeszcze sprawdzę- dzięki

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 03 Wrz 2013 21:10

Ja zazwyczaj robię to w najprostszy sposób. Odkręcam wąż od kompresora i przez redukcję podłączam zwykły kompresor i przy włączonym zapłonie pompuję układ. Wtedy silnik nie pracuje i słychać doskonale wszelkie miejsca gdzie są nieszczelności. Przy pracującym silniku nie ma szans tego usłyszeć. Może niektórym wydawać się pracochłonne bo trzeba przywieźć kompresor ale naprawdę wtedy słychać wszystko najlepiej.

Koniecznie sprawdź zawór zaznaczony na rysunku nr 12.
Złącze B jest podpięte bezpośrednio do zaworu redukcyjnego przy zbiorniku.
Myślę jednak że masz problem z nieszczelnością której nie usłyszysz przy pracującym silniku.
Image
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 04 Wrz 2013 21:24

ok dzięki za odpowiedzi będę szukał :-)

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 04 Wrz 2013 22:11

Jak znajdziesz coś to napisz.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 24 Wrz 2013 21:52

witam! dalej męczy mnie problem powietrza w zbiorniku hydrauliki- może ktoś ma jakiś pomysł? kolego Atl pisałeś,że zawór nadmiarowy jest przy zbiorniku hydrauliki ale ja słyszę w czasie gdy silnik pracuje, że powietrze "syczy" gdzieś w okolicy rozdzielacza
a przy zaworach w okolicy zbiornika nic nie słychać. patrząc od strony zbiornika wygląda to tak trójnik wchodzący do zbiornika z redukcją do podłączenia kompresora i odejściem w kierunku zaworu który wygląda jak hydrauliczny zawór kulowy (ten którym w razie potrzeby wypuszczam powietrze z zbiornika)- następnie zawór na którym jest wytłoczona strzałka w kierunku zbiornika (przypuszczam, ze to jest ten zawór nadmiarowy) i za zaworem cienki przewód doprowadzający powietrze. dziwne jest to, że początkowo kontrolka od ciśnienia w zbiorniku świeciła się rano po odpaleniu przez ok 10 min, teraz trwa to około 20 min i problem jest tylko rano w ciągu dnia gdy zgaszę maszynę np. na 0,5h odpalam i jest ok kontrolka gaśnie. jeżeli sprężarka pompuje tak, że w ciągu kilkunastu sekund na zegarze w kabinie jest 8 bar a nie słychać, że zawór przy zbiorniku wypuszcza powietrze to czemu kontrolka gaśnie dopiero po ok 20min. troszkę długi ten post ale może ktoś coś ciekawego wymyśli - dzięki :wink:

EDIT: przeglądam, wasze posty i tak się zastanawiam czy jest taka możliwość, że gdzieś w tym przewodzie, który prowadzi do zbiornika hydrauliki jest woda i przez to wolno pompuje powietrze? ile można do tego plastikowego zbiorniczka wlać denaturatu i czy jest sens jeżeli nie ma mrozów?
Ostatnio edytowany przez rudesmen 29 Wrz 2013 16:58, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu.

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 28 Wrz 2013 11:42

Przepraszam ale nie wiem jak ci pomóc. Nie zrobiłeś tak jak pisałem a to pomogło by rozwiązać problem.
Gdybys podlaczyl zewnętrzny kompresor to namierzyłbyś nieszczelność dokładniej niż "gdzieś w okolicach rozdzielacza".
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 29 Wrz 2013 21:17

muszę wiec poczekać na przestój bo teraz praca od rana do nocy, baza bez prądu i problem z podłączeniem kompresora a wozić agregat i kompresory w nocy to trochę problematyczne więc myślałem, że bez takiej akcji kolega coś podpowie ale dzięki za chęci. mam jeszcze pytanie odnośnie płynu przed zamarzaniem układu pneumatyki bo nie miałem w innych maszynach- wie,że powinienem go wlać do plastikowego pojemnika obok sprężarki i przekręcić kranik ale ile go wlać, jak często, na włączonym czy wyłączonym silniku, kranik otworzyć i zostawić otwarty? z góry dzięki za odpowiedz

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez Atl » 29 Wrz 2013 21:29

Nie ma różnicy czy silnik włączony czy nie. Można wlać i otworzyć jak będzie trochę chłodniej.
Nie jestem w stanie nic podpowiedzieć bo nie ma możliwości bym widział we wpisie na forum więcej niż osoba stojąca przy koparce.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez atdan » 01 Lis 2013 17:30

problem z powietrzem rozwiązany- zrobiłem tak jak proponował Atl podłączyłem zewnętrzny kompresor ale nic nie było słychać, zawór działał prawidłowo. problem okazał się bardziej banalny- wsuwka na czujniku miała słaby styk. rano nie przewodziła dopiero gdy się troszkę nagrzał zbiornik i czujnik zaczynała przewodzić i kontrolka gasła- dodam, że czujnik jest z tyłu zbiornika u góry od strony przeciw wagi- pewnie większość to wie ale ja sprawdzałem styki prze tym czujniku z przodu obok zaworu nadmiarowego pewnie temu tyle się męczyłem z tym problemem:-)

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


ciśnienie powietrza w zbiorniku hydrauliki

Postprzez karniaczar » 06 Lis 2013 22:12

Te wsuwki lubią się luzować, byłem na serwisie z podobnym problemem i zainkasowali kilka stów za sprawdzenie i wymianę.

karniaczar
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Lis 2013 22:04

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej