Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

13 Lip 2014 09:35

Mają być wstawione w te pompy części BOSCHA tak zapewniał ten co regeneruje.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

13 Lip 2014 11:01

Sekcja tłocząca też? Poproś o kartonik od tych części. Podaj numer seryjny tej pompki, sprawdzę czy są do niej części.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

17 Lip 2014 21:38

Numer seryjny tej pompki to,BOSCH ;PFE1A80S30040414287005 KHD-04175852 .Sekcja tłocząca też jest wymieniona i zaworek ,oczywiście kartoników nie dostałem od tych części ale że są wstawione BOSCHA ,możesz sprawdzić czy są części do tych pomp.Jutro montuje do silnika te pompy zregenerowane zobaczymy z jakim skutkiem,dam znać.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

17 Lip 2014 23:12

Czekamy. :mrgreen:

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

18 Lip 2014 09:32

A jednak są wyjątki. :mrgreen: Po tym numerze sekcja tłocząca oraz zaworek są wymienne i są dostępne. Oryginał Bosch. Możesz spać spokojnie.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

18 Lip 2014 20:26

Pompy wtryskowe zamontowane,ATL miałeś racje że to wina silnika już tak go nie dusi i pokazuje się dymek pod obciążeniem.Nie wiem jak jeszcze sprawdzić dokładnie początek wtrysku mam na myśli te podkładki pod pompami były po dwie i tak zostało.Naprawdę silnik musi być w dobrej kondycji,może troszeczkę ma jeszcze słabsze kompresje na cylindrach.Jutro będzie trochę kopania to zobaczę lepiej .A ja czepiałem się hydrauliki niepotrzebnie .

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

19 Lip 2014 08:12

I nie trzeba było ruszać zaworów zwrotnych przy zbiorniku oleju. :woot:
Swoją drogą zastanawiam się czasem po co przyjeżdżam gdy klient nie słucha i ma swoje teorie.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

20 Lip 2014 12:53

ATL kopałem tą koparką i okazało się że silnik nie daje pełnej mocy pod obciążeniem nie widać dymu dalej gaśnie jestem załamany.Podsuń co zrobić czy jeszcze regulator obrotów rozbierać czy robić wymianę tulei i tłoków.Czemu ten silnik się nie walczy :wall:

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

20 Lip 2014 13:05

marhenryk napisał(a):miałeś racje że to wina silnika już tak go nie dusi i pokazuje się dymek pod obciążeniem


marhenryk napisał(a):ATL kopałem tą koparką i okazało się że silnik nie daje pełnej mocy pod obciążeniem nie widać dymu dalej gaśnie


Pompki już się skończyły? Przez kilka godzin?

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

20 Lip 2014 14:44

Pompki prawdopodobnie są dobre nie została usunięta moim zdaniem przyczyna ,trzeba szukać dalej.Kolego tak myślę że może ta listwa nie daje na tych pompach większej dawki paliwa ale na pusto z kolei jak dam gazu to reaguje na dawkę paliwa i wchodzi na obroty ładnie.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

20 Lip 2014 17:58

Proszę o telefon jutro koło południa.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

13 Sty 2015 21:08

Wracając do mojego silnika miał pan racje Atl że coś jest nie tak z układem paliwowym ten silnik zawiozłem do serwisu deutz i po diagnostyce okazało się że listwa posuwająca pompki nie posuwa ich na większą dawkę paliwa.Czeka serwis na listwę nową zobaczymy jak tego diesla włożę do koparki w przyszłym tygodniu.Dam znać czy już go nie będzie dusić.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

13 Sty 2015 21:49

No trochę czasu minęło, czekam na informacje. :mrgreen:

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

21 Sty 2015 22:20

marhenryk napisał(a):mierzyłem ciśnienie sprężania na tłokach i pokazało po 180-185 przy zimnym silniku na czterech cylindrach, nie za mało to.


Przecież 185psi to 12bar. Dla benzyny dobrze a ten w ogóle nie powinien palić.

marhenryk napisał(a): .Jak znajdę niedomaganie diesla to napisze a wygląda niby tak dobrze przy niecałych 6000 tys.motogodzin


Czyli osiągnął już wartość remontową. Przecież to w założeniu miały być tanie i jednorazowe silniki.

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

22 Sty 2015 09:37

Faktycznie przy 12 bar to by nie zapalił.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

10 Lut 2015 20:09

Wstawiłem ten silnik do koparki po naprawie tej listwy w serwisie deutz,wymienili też filtr paliwa, olej sprawdzili honowanie na cylindrach jest dobre.Pali ładnie ,a dalej gaśnie jak siłownik jest do końca.Panie Atl ma co może jeszcze sprawdzić czy jest możliwość ten silnik sprawdzić na hamowni. To pytanie do pana Kamala.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

11 Lut 2015 17:22

Jak znajdziesz hamownie która zbada ci sam silnik to nie widzę problemu. Większość niestety jest nastawiona na chip tuning samochodów i mają podwoziowe hamownie inercyjne.

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

24 Paź 2015 23:35

Ciekawi mnie czy problem udało się rozwiązać ale to by musiał się wypowiedzieć pan marhenryk

1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

25 Paź 2015 00:24

Od lutego trochę czasu minęło...

Re: 1104 zawory zwrotne przy zbiorniku oleju

25 Paź 2015 10:37

Tak zeszło trochę czasu z szukaniem przyczyny niedomagania silnika ale znalazłem tak jak ATL na samym początku mówił że silnik nie ma mocy bo niema paliwa i okazało się że kolektor dymienia trzymał listwę .Po prostu silnik pracował na połowie dawki paliwa i teraz ma moc silnik.Dodam że w serwisie wymienili listwę i dalej było to samo.Rabe a twój chodzi dobrze silnik.
Wyślij odpowiedź