wibako

Pytania Atlas 1104

Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 09 Mar 2015 23:28

Zbadalem te pompki dziś ale nie było to proste. Taj jak pisałeś po pięciu cyklachMa być conajmniej 160 bar u mnie przez to iż ta prędkość rozruch jest taka duża sam się dziwiles, to złapanie tYch 5 cykli nie jest proste czasem wskoczylo mi nawet 250 bar. Wskazówka na manometrze jak już ruszy skacze na około 20- 40 bar nastepnie to już ponad 100 sokojenie po minucie trzyma ciśnienie spadalo tylko kilka bar. Straszny ten pomiar jest chaotyczny. Juto będę miał zestaw do pomiaru ciśnienia sprężania. Bo w tym wtrysku ciężko mi zaslepic powrot. Nie wiem czy nie będzie trzeba czegoś dorabia U tokarza pseldo wtrysku.

Alt podejrzewam że bierEsz pod uwagę opory iż wzrosna i tym samym spalanie. A to były na inny rynek maszyny z tych lat z prędkością 25 ?

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Reklama

simmet

Pytania Atlas 1104

Postprzez Atl » 10 Mar 2015 01:23

Nie opory ale obciążenie diesla.
Można przestawić silnik jazdy ale kosztem mocy. Kiedyś pamiętam maszynę wyprodukowaną na Szwecję która miała oryginalnie prędkość 30.
Poza tym skąd wiesz ile w tej koparce masz strat na przecieku kolumny, hamulca hydr. samym silniku jazdy, wysterowaniu i przecieków pompy głównej. Dodatkowo problem z dieslem czyli mała moc więc nie oczekuj cudu. Na razie Kamal podał Ci wszystko w najlepszej formie więc sprawdź diesla a co do hydrauliki nie oczekuj ideału ponieważ koparka nie jest nowa.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Kamal » 10 Mar 2015 07:30

To pokręć ręcznie silnikiem. Ja sobie skracam czas i kręcę rozrusznikiem, który daje większy przyrost ciśnienia, ale to i tak pozwala mi bez problemu ocenić stan pompek wtryskowych a oszczędza mi czasu. Jak również pieniędzy klijeta. Tu ci wstawiam całą stronę i jak widzisz kręci się ręczne.
http://zapodaj.net/268277b8faf98.jpg.html
Nie wiem, skąd masz takie obroty tego rozrusznika. Chociaż lata temu wstawiałem wirnik rozrusznika od Stara 29 do Stara 28 i zimą paliły bez problemu, a silniki kręciły jak szalone. Ale coś za coś wirniki paliły się po około pół roku.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 10 Mar 2015 11:04

Jesteś w stanie ocenić bo się na tym znasz. Skoro ja nie potrafiłem złapać ciśnienia 150 bar bo za szybko to trwało a pompka potrafiła wywalić nawet 300 bar i musiałem iść spuścić ciśnieni jeszcze raz próbować. Niektóre pompki na trzymanie ciśnienia badałem na 200 barach i tez trzymały. Wiec na podstawie twoich opisów już jakieś wnioski na temat kondycji tych pompek wyciągam. Dziś pożyczyłem zestaw do badania sprężania z możliwością budowania wtrysku. Więc może w ramach nauki sprawdzę pompki ręcznie według tego artykułu który wysłałeś.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 11 Mar 2015 00:41

Sprężanie sprawdzone i nieciekawie na trzech cylindrach po 23-25 a na pierwszym 16 bar, jutro zrzucę głowice bo nic innego nie pozostało. Mile widziane cenne uwagi. Nową uszczelkę zamówić jakiej grubości? czy na podstawie starej. Z drugiej strony jak już tyle silnik będzie rozebrany to warto miskę było zrzucić i sprawdzić kondycję całego silnika.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Kamal » 11 Mar 2015 12:09

Nie za bogato. Minimalna dopuszczalna dla silnika doładowanego to 22.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 11 Mar 2015 12:24

Wiem. Czy zdarzyło Ci się wymieniać w ty silniku tylko pierścienie a reszta była dobra słyszałem o taki przypadkach w tym silnik. Zobaczymy w ogóle czy to wina góry czy dołu jeżeli chodzi o ten jeden cylinder.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Kamal » 11 Mar 2015 13:45

Jak byś zrobił próbę olejową to byś wiedział, czego to wina. A odnośnie wymiany samych pierścieni to ludzie cały czas do mnie przychodzą i mówią, że silniczek super chodzi jak ta lala tylko kompresji nie ma, ale to tylko pierścienie do wymiany, bo tak czytali w Internecie.
Czytałeś? viewtopic.php?f=8&t=24791&p=138368&hilit=deutz+bomag#p138368
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 11 Mar 2015 14:11

To co byś radził w tym momencie? Jakie prace po kolei bo ja się zagalopuje a jak zwykle nic nie robię :)

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Kamal » 12 Mar 2015 20:29

Zawołać kumatego serwisanta i pogodzić się z jego diagnozą.
Zdejmij głowiće i zobacz jak to wygląda. Jak masz jescze dostęp do testera kompresji to zmierz 2 razy. drugi raz zrób próbe olejową.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 13 Mar 2015 14:17

Tokarz dorobił mi tuleję do zestawu do mierzenie. Kupiłem też nowa podkładkę i okazało się ze popełniłem błąd na pierwszym cylindrze jest podobnie ciśnienie co do reszty. Po wykonaniu próby na wszystkich cylindrach najpierw normalnie później z olejem ciśnie wzrastało średnio o 4-5 bar. Zdjąłem głowice. Uszczelka była dobra. Tłoki dziś powyciągam będzie można coś dyskutować dalej.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Pytania Atlas 1104

Postprzez Atl » 13 Mar 2015 23:06

Dobrze, że uczysz się na swoim silniku :)
Pamiętaj żeby wszystko składać idealnie czyste.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 26 Mar 2015 09:30

Doktorze Kamal silnik zrobiony jeżeli chodzi o kompresje. Jest lepiej jeżeli chodzi o odpalanie i smaą prace. Ale problem który był od samego początku nie został usunięty Dalej podczas obciążenia silnik nawet dymka nie puści tylko zdycha. Przy odpalaniu potrafi zagadać i zaraz kiedy puszcze rozruch zdycha. Wykręciłem cewkę listwa przesuwa się swobodnie ale czy wogule regulator ją przesuwa wtedy kiedy trzeba. Weź pod uwagę że coś może być rozregulowane bo ktoś ogólnie grzebał przy tej koparce hydraulika była rozregulowana.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Pytania Atlas 1104

Postprzez Atl » 27 Mar 2015 13:48

Wciąż brak paliwa...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Kamal » 27 Mar 2015 19:55

W ginekologa to się tylko bawiłem. Więc doktorem nie jestem :mrgreen: .
Wszystko w zasadzie miałęś juz powiedziane. Szukaj.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 27 Mar 2015 23:26

Masz rację w zasadzie tak. Ale tak jak mówiłem że w silniku morze być coś pogrzebane wiec na coś się natknąłem. Na pierwszym zdjęciu jest nazwę to ogranicznik z tego co zrozumiałem z budowy tego regulatora, odpowiedzialny za dawkę maksymalne wychylenie a zarazem maksymalną dawkę. Można nim było ręcznie pokręcić. Przez to iż cały był zabrudzony i brak moich wiadomości dokręciłem go ręcznie i wytrzymałem dalsze grzebanie na pałę. Po wyczyszczeniu tego i zrozumieniu budowy po przez analizę instrukcji którą posiadam wykręciłem go sprawdziłem czy jest kompletny i ustawiłem według podanych parametrów. Choć nie wiem czy dobrze ponieważ w materiałach które posiadam jest wskazówkach z której zrozumiałem że jest potrzebna do tego próba.

Na drugim zdjęciu pokazana jest śruba odpowiedzialna za dawkę minimalną. Ja w tym miejscu posiadam śrubę na imbus i nie bardzo to wygląda jak tu na zdjęciu co z tym zrobić. Druga rzecz z tym związana podczas pomiaru prędkości rozruch zmierzyłem bieg jałowy tego silnika i mam około 650 obr czy to nie za mało? podają iż silnik ten ma bieg jałowy około 900 obr. Czyś owa dawka minimalna ma wpływ na rozruch. Pytanie które mi się na suwa i na które nie znam odpowiedzi czy podczas rozruch dawka zwiększa się jakoś i po odpaleniu regulator trzyma dawkę? Czy wogóle czy dobrze zrozumiem zasadę działania tych trzpieni?
Na te pytania nie znajdę odpowiedzi proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Załączniki
Regulator.jpg
Regulato 2.jpg

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Pytania Atlas 1104

Postprzez Atl » 28 Mar 2015 00:06

Zaczyna się robić masło maślane. Minimalne obroty mają niewiele do mocy silnika.
Kamal walnął taki elaborat w tym temacie że należą mu się za to co najmniej bliźniaczki.
Wróć do początku.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 28 Mar 2015 08:09

Ale może mają do odpalanie z którym też jest problem. A po za tym chodzi tez o prędkość biegu jałowego. Zadałem kilka pytań, na kilka problemów.

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Atl » 28 Mar 2015 13:42

Umów się z Kamalem na serwis.
Sprawdzałeś czy układ się nie zapowietrza?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Pytania Atlas 1104

Postprzez Rabe » 28 Mar 2015 19:06

Problem zapowietrzenia był został usunięty. Pozostaje zweryfikowac ustawienie regulatora. Jeżeli to nie pomorZe. To pozostaje sprawdzić pompki na maszynie, żeby mieć pewność ze są sprawne w 100 %

Rabe
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 10 Paź 2013 22:03

Maszyna: Atlas 1104

Firma: KRUK


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej