Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

problem z rozrusznikiem

31 Sie 2015 21:16

Marka i model maszyny: atlas 1404
Rok produkcji: 1996
Numer seryjny: 141m...

witam! mam problem z rozrusznikiem a dokładnie przy odpalaniu raz "łapie" a raz nie- czasami muszę kilkanaście razy próbować zwłaszcza gdy maszyna jest ciepła. w momęcie przekręcania stacyjki na rozruch słychać tylko delikatne tyknięcie i nic. rozrusznik dwa razy naprawiany i gość w serwisie ma mnie już dosyć- twierdzi, że rozrusznik jest ok- kazał sprawdziś na króyko i faktycznie w momęcie gdy włączę zapłon i wtedy mostkuję ten cienki zacisk od elektromagnesu z grubym od plusa to "łapie" za każdym razem- stąd moje pytanie jak wygląda ten układ- wiadomo gruby + od aku a ten cienki przewód idzie prosto od stacyjki do rozrusznika czy przez jakiś przekaźnik? może ktoś już przerabiał taki przypadek? z góry dziekiA

problem z rozrusznikiem

31 Sie 2015 21:27

Witaj, nie wiem jak w atlasie ale u mnie jest przekaźnik zamocowany na przeciwwadze. Miałem podobne obiawy jak piszesz i pomogła zmiana na identyczny od starej scani.

Re: problem z rozrusznikiem

31 Sie 2015 21:38

niestety w atlasie chyba jet inaczej bo od rozrusznika ucieka w pancerz ochronny i w stronę kabiny ale dzieki

problem z rozrusznikiem

31 Sie 2015 22:58

Gdzie słychać to puknięcie, w rozruszniku? Jeżeli tak a na krótko odpala to zewrzyj zacisk 50 przy stacyjce z 15.

Re: problem z rozrusznikiem

01 Wrz 2015 21:40

puknięcie słychać w rozruszniku ale po wyjęciu stacyjki nie znalazłem styku 50 i 15. stacyjka ma dwie kostki do jesnej podpięty jest gruby czarny przewód a do drugiej dwa połączone cienkie żółte pod jeden zacisk i jeden cienki żółty pod drugi zacisk. po wyjęciu kostek na stacyjce jest opisany zacisk 50a oraz 15/54 co odpowiada żółtym przewodom w kostce ale mostkowanie tych cienkich żółtych nic nie daje. pewnie trzeba któryś zmostkować z tym czarnym ale który?
Załączniki
20150901_180925.jpg

problem z rozrusznikiem

01 Wrz 2015 21:51

Nie wygląda to na oryginał.
Na którym jest stały plus?

Re: problem z rozrusznikiem

03 Wrz 2015 12:15

Masz spadek napięcia na KL 50. Sprawdź instalację. Albo załóż przekaźnik przy samym rozruszniku. Prądowy jest czarny na środku.

problem z rozrusznikiem

03 Wrz 2015 16:38

Jeżeli prądowy na czarnym to podłączenie do niego żółtego kabla 15 powinno włączyć zapłon a ten drugi czyli 50 to rozruch.
Może być dokładnie tak jak pisze Kamal. Spadek napięcia na 50 i elektromagnes na rozruszniku się nie włączy.
Wyślij odpowiedź