wibako

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Krystekm » 03 Wrz 2015 18:11

Marka i model maszyny: 1605 M
Rok produkcji: 2005

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Niedawno zakupiliśmy w firmie używaną koparkę ATLAS 1605 2005r. Ponieważ dopiero zaczynamy przygodę z koparkami, chciałbym się zapytać jakie serwisy na terenie Wielkopolski polecacie?
Jestem laikiem w kwestii napraw, a chciałbym w niedalekiej przyszłości umówić się ze specjalistą na solidny przegląd, wymiany olejów itp.
Jak na razie koparka sprawuje się bez zarzutów. Jedynie zauważyłem brak kilku śrub przy wieńcu obrotu, czy należy się tym martwić?- (jutro wkręcę nowe. )

Serdecznie pozdrawiam

Krystian

Krystekm
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Wrz 2015 18:02

Maszyna: ATLAS 1605 M

Firma: HTM


Reklama

simmet

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 03 Wrz 2015 19:39

Należy. Sprawdź czy nie są pourywane.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Afterek » 04 Wrz 2015 00:31

Witam.

Podepnę się do tematu, choć na inny temat :) Kolego Atl może wiesz gdzie szukać - Atlas 1305 2005 rok, AWE5 bodajże... zjeżdżała maszyna dzisiaj z lawety nagle siup i stoi po zjechaniu... świeci się ciągle kontrolka hamulca parkingowego. Przesterowywałem już zawór parkingowego ręcznie i nic... nadal nie jedzie, kierunek jazdy załącza się na panelu ale nie na wyświetlaczu. Wszystkie cewki sprawne. Mam serwisówkę od atlasa, ale specjalizuję się raczej w JCB i Catach i nie mam w serwisówce działu elektryka. Klient mi mendzi bo stanął w środku 100 hektarowego pola... Czy jakby ta blokada sprzęgła na skrzyni się przesunęła w czasie zjeżdżania z lawety byłby taki efekt? Ta służąca do holowania maszyny... Bo 5 min temu na to wpadłem że może... przecież był porządny przechył przy zjeździe...?
Z błędów aktualnych wyświetla tylko uszkodzony czujnik temp. oleju hydraulicznego ale to podobno już od dawna. Będę wdzięczny za wskazówkę lub odstąpię klienta chętnie bo ja nie mam serca do atlasów ;)
Pozdrawiam i dzięki z góry za rady!

Awatar użytkownika
Afterek
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 02 Sie 2008 13:14
  • Miejscowość: Polska

Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 04 Wrz 2015 07:53

Gdzie ta koparka?
Może być spadek ciśnienia w układzie hamulcowym. Mało oleju, podczas przechyłu pompka zasilająca układ hamulcowy załapała powietrza i dokończyła żywota. To jest w układ w którym przy braku ciśnienia wszystko stanie i koniec.
Czujnik temperatury oleju hydraulicznego KONIECZNIE do wymiany inaczej hydraulika nie będzie pracować z właściwą wydajnością.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez motor31 » 06 Wrz 2015 19:29

W tym wypadku uszkodzony jest czujnik ciśnienia hamulca .

EDIT MODA :


czujnik temperatury nie ma z tym nic wspólnego ani brak oleju chyba ,że w głowie .
Naprawa koparek i Ładowarek firmy Atlas 15 lat na rynku ,sprzedaż części

motor31
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Lis 2014 21:56
  • Miejscowość: Łaziska Górne

Maszyna: Koparki Atlas,Terex ,Ładowarki

Firma: E-Motor 43-170 Łaziska Górne


SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Wrz 2015 20:05

REGULAMIN!!

II. POSTY:

9. Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.


VI. ADMINISTRACJA FORUM:
1. MODERATOR (MOD) - osoba odpowiedzialna za pilnowanie porządku prowadzonych dyskusji oraz rzetelną pomoc NA CAŁYM FORUM, niezależnie od tego czy jest oficjalnym opiekunem działu.



Proszę się stosować do regulaminu.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 06 Wrz 2015 20:27

motor31 napisał(a):W tym wypadku uszkodzony jest czujnik ciśnienia hamulca .

EDIT MODA :


czujnik temperatury nie ma z tym nic wspólnego ani brak oleju chyba ,że w głowie .



Jeżeli jest usterka czujnika temperatury, to należy to sprawdzić i wymienić. Możesz mi przybliżyć o co chodzi z brakiem oleju w głowie?
Ostatnio edytowany przez Atl, 06 Wrz 2015 21:08, edytowano w sumie 1 raz
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez motor31 » 06 Wrz 2015 21:06

Kolega Atl już był w paru miejscach jak dusiło silnik to kazał naprawiać układ zasilania czy nie jakoś nie widzę rady fachowca ATL .
na problem z zablokowanym hamulcem i szybko to nie nastąpi .Tak się składa ,że ostatnio jeżdżę za Panem poprawiać tą dobrą robotę .Pozdrawiam
Naprawa koparek i Ładowarek firmy Atlas 15 lat na rynku ,sprzedaż części

motor31
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Lis 2014 21:56
  • Miejscowość: Łaziska Górne

Maszyna: Koparki Atlas,Terex ,Ładowarki

Firma: E-Motor 43-170 Łaziska Górne


SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 06 Wrz 2015 21:09

Ciekawe...
Widzę że masz coś do mnie. Przecież powinieneś się cieszyć :) Ja się nie znam więc masz klientów, zarabiasz i nie musisz już narzekać klientom, że nie ma pracy. Gratulacje ! Z takim doświadczeniem powinieneś być znany w Polsce... i jesteś. :)

Jeżeli uważasz, że forum to właściwe miejsce na takie sprawy, proszę bardzo. Możemy popisać o kilku kwiatkach.
Usunąłem wpis o FVAT za poradę tel po sugestii moderatora ale mogę opisać więcej sytuacji i ze szczegółami, tak więc polecam maść na ból d..y.
Tak więc udzielaj porad telefonicznych za 500PLN netto ale może trafionych to ktoś zapłaci i nie będzie potrzeby straszyć go sądem, zarabiaj i wykaż się w kraju, za granicą i na forum.
Pozdrawiam i życzę sukcesów i jak najwięcej poprawiania po mnie.
ATL
Krzysztof Ślusarczyk
796222990
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez motor31 » 06 Wrz 2015 21:36

Po prostu niech Pan pisząc się zastanowi czy nie psujemy sobie rynku i tyle .
Ja mam jako nieliczny świadectwo ukończenia szkolenia w firmie Atlas .
Posiadam pełną dokumentację i oprogramowanie - legalne do Atlasa i Terexów.
Pozdrawiam Serdecznie
Naprawa koparek i Ładowarek firmy Atlas 15 lat na rynku ,sprzedaż części

motor31
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Lis 2014 21:56
  • Miejscowość: Łaziska Górne

Maszyna: Koparki Atlas,Terex ,Ładowarki

Firma: E-Motor 43-170 Łaziska Górne


SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 06 Wrz 2015 21:54

Ja mam się zastanowić? Kto zaczął?
Ja też mam świadectwa ukończenia szkoleń w Atlas GMBH. Terex Co. Co z tego wynika? To jakiś powód do chwalenia się? Nie. Chyba raczej to, że trzeba umieć tę wiedzę wykorzystać. Ja nie domagam się 500PLN netto za rozmowę telefoniczną, wiele osób tutaj otrzymało bezpłatną pomoc bez sugestii że coś mi się należy.
Sugerujesz że pozyskałem dokumentację w sposób nielegalny? T
Zacząłeś podgryzanie od opisu panela do 04.
Moje zalecenia wymiany pompek paliwowych filtrów i separatorów co jest tanią opcją gdy diesel nie ma mocy, jakoś trudno porównać do praktyk jakie prowadzisz.
A. Ch. z Atlasa wypiera się na temat współpracy z tobą. Chcesz ciągnąć temat? Naprawdę?
Ja mogę opisać parę rzeczy przy których pompka, filtr i separator to nic w porównaniu z wymianą komputera w TC za ponad 7tys €, gdzie cena nowego nie przekraczała 4tys€, silnika do Cata z okolic Grójca itd. To akurat te delikatniejsze sprawy.
W tej sytuacji sam się zastanów kto i jak psuje rynek. Wykorzystaj swoje ogromne doświadczenie i przestań narzekać, że nie ma pracy.
W tej sytuacji radzę nabrać odrobiny pokory, nie w stosunku do mnie ale do klientów.
Myślę, że temat został wyczerpany, reszta zależy od Ciebie. Chcesz dalszej dyskusji, relacji itd. ok, ale pomyśl czy to nie zepsuje Ci rynku. Jest tu wiele osób które mnie znają, nie boję się podpisać imieniem i nazwiskiem i co najważniejsze o mojej reputacji świadczą tu inni a nie ja sam wypisując sobie pochwalne peany.
Pozdrawiam i niezmiennie życzę jak najwięcej poprawiania po mnie.

Jeszcze raz.:
KRZYSZTOF ŚLUSARCZYK

Ps. Inne problemy? Nie możesz się powstrzymać? Pisz na priv. Jeżeli nasza dyskusja będzie warta upublicznienia to OK wstawimy to na forum.
Resztę forumowiczów przepraszam za offtop. Jeżeli ktoś będzie miał pytania dotyczące tej dyskusji zapraszam na priv.
Ostatnio edytowany przez Atl 07 Wrz 2015 00:57, edytowano w sumie 4 razy
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez w.fubar » 06 Wrz 2015 22:03

Pewnie i tak Moderatorzy zaraz zrobią tu porządek, ale chętnie kliknąłbym przycisk 'Lubię to', pod postami Atl.


motor31, chill out. Chcesz się wykazać? Wykaż się wiedzą i pomocą, nie sączeniem jadu.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Atl » 07 Wrz 2015 00:41

w.fubar napisał(a):Pewnie i tak Moderatorzy zaraz zrobią tu porządek, ale chętnie kliknąłbym przycisk 'Lubię to', pod postami Atl. (...)




Dziękuję za dobre słowo, właśnie dlatego warto tu pisać, dobrze widzieć, że ktoś potrafi coś bezinteresownie docenić.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez motor31 » 07 Wrz 2015 08:38

zadzwoń na numer 784620023 postaram się pomóż
Naprawa koparek i Ładowarek firmy Atlas 15 lat na rynku ,sprzedaż części

motor31
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Lis 2014 21:56
  • Miejscowość: Łaziska Górne

Maszyna: Koparki Atlas,Terex ,Ładowarki

Firma: E-Motor 43-170 Łaziska Górne


SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Wrz 2015 08:50

motor31, nie jesteś na forum nawet rok. Masz 7 postów które dop teraz napisałeś kłócąc się z Atl, więc autorytetem nie jesteś. Chcesz pomóc to pomagaj rzetelnie na forum udzielając fachowych porad a nie zadzwoń itp. Pytania zadane na forum z awarią mają być rozwiązywane na forum a nie telefonicznie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Afterek » 10 Wrz 2015 20:23

Dzięki koledzy, trochę niemiło że temat zaczął schodzić na niewłaściwe tory. Każdy ma prawo się mylić, tylko krowa się nie myli, a kolega Atl pomógł już bardzo wielu osobom na tym forum, więc robienie jakichkolwiek wyrzutów uważam za niewłaściwe, tym bardziej że pisze to ktoś, kto jest nowy tutaj.
Znów zmarnowałem 3 godziny przy tej maszynie bez schematów to g...o a nie robota. Lepiej niech każdy robi to, w czym się specjalizuje :) Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Afterek
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 02 Sie 2008 13:14
  • Miejscowość: Polska

Re: SERWIS ATLAS PORADY DLA LAIKÓW ;-)

Postprzez Kamal » 15 Wrz 2015 17:27

Kolegę @Alt każdy tu zna i wie że pomaga na tym forum bezinteresownie. Drugiego kolegi jeszcze nie znam. Ale jak narazie niczego dobrego powiedzieć o nim nie można. Parę postów i wszczynanie kłótni.Przechwalanie się nie wiadomo czym.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej