wibako

ATLAS 1905 Błędy

ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 24 Wrz 2015 08:05

Marka i model maszyny: ATLAS 1905
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: 195M301273

Witam.
Koparka wyświetla:
06-005 GLR ERROR Prop. output - cable breakage
04-003 SE Error ( AN Comunications EMR data missing )
06-009 GLR error CAN Communication, EMR data missing, SE data missing

Ponadto w komorze aku. mam kabe które mi się nie podobają ( ktoś, coś kombinował ? )
Przewody nr:
4-41 żółty - ucięty - nie wiem do czego był podpięty.
4-25 biały - podłączony do cewki i aku.
4-40 żółty - podpięty do cewki.

Z wszelką pomoc i wyjaśnienie gdzie co jest ( np. Prop. output, EMR, GLR itp...) będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

Re: ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 24 Wrz 2015 08:30

GLR układ regulacji obciążenia granicznego - steruje wydajnością hydrauliki
EMR - układ regulacji silnika - steruje obrotami, mocą itd. Tutaj Kamal jest profesorem :ok:


Błędy wskazują na problemy z komunikacją między komputerami.

Co do kabli muszę posiedzieć nad schematami.
4-41 masa czujnika temperatury oleju. Jeżeli nie masz błędu to albo puszczony na nowo albo ktoś zrobił totalną bzdurę.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 24 Wrz 2015 08:36

Witam
Widzę że Kolega Atl zawsze na posterunku ....... :mrgreen:

Gdzie umiejscowione są EMR i GLR oraz prop. output ( zawór proporcjonalny ???? ) w tej maszynie ???
Będę wdzięczny za sprawdzenie tych kabelków - tak koparka została kupiona, jako uszkodzona i chciał bym ją doprowadzić do ładu. Pomijając kabelki skoro są błędy w komunikacji i ogólnie z elektroniką w kilku miejscach, to możliwe że ktoś ją odpalał z kabli.

Pozdrawiam
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 24 Wrz 2015 08:42

EMR to komputer silnika i regulator przykręcony do silnika
GLR to elektronika w komputerze maszyny
Prop Valve to zawór sterujący na pompie hydraulicznej.

Naprawa nie jest trudna ale trzeba się podłączyć i zobaczyć co jest w pamięci. To co piszesz o przewodach jest naprawdę zastanawiające bo takie podłączenia i błędy mogą wskazywać nawet na usterkę komputera.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 24 Wrz 2015 08:50

Komputer za siedzeniem sprawdziłem. Jeśli chodzi o usterki fizyczne elektroniki - nie stwierdziłem. Zastanawia mnie tylko fakt tylu błędów pomiędzy poszczególnymi podzespołami w komunikacji. Posprawdzam jeszcze zasilania. Martwią mnie te kable po przeróbkach ( ktoś pewnie pogrzebał aby w ogóle odpaliła ) ponieważ nie wiem jak prawidłowo powinny być podpięte - brak schematu aby to posprawdzać.
Czekam na sprawdzenie przewodów o których pisałem, jeśli Szanowny Kolega znajdzie chwilę. Jeśli do czegoś sam dojdę dam znać.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 24 Wrz 2015 09:34

Podrzucę później ale te przewody nie mają zbyt wiele do błędów z listy.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Kamal » 26 Wrz 2015 07:31

To nie błędy silnika tylko błędy komunikacji z silnikiem. Trzeba zdjąć wtyczki i poszukać zielonego. Po szarpać kablami czy nie są lużne i nie wychodzą z wtyczek lub zacisków.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 26 Wrz 2015 10:41

X163 to stałe zasilanie dodatkowego ogrzewania postojowego.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 27 Wrz 2015 14:45

Witam Panowie, dziękuję za sugestie.

Atl - dziękuję za odpowiedź, nie zdążyłem odebrać telefonu, a później się nie mogłem dodzwonić - za pomoc tel. pochwała.

Kamal - zauważyłem i też doszedłem do tego, że problem jest ze sterownikiem silnika, gdyż w obu błędach jest EMR data missing.

Przewody sprawdziłem - OK
wtyczki - OK

I wisienka na torcie.
Postanowiłem rozebrać sterownik i wylała się z niego woda. Dużo wody. Cała płytka była mokra, a jej część aż pływała. Powytapiane luty od obu gniazd, itp, itd .... ogólnie gnój i masakra - brakowało tylko wodorostów i glonów.
Ale o dziwo zasilanie było.
Zobaczę co z tego wyjdzie i poinformuję.

Pozdrawiam.

p.s. od czego jest przekaźnik K1 - bo stopiło wywyższy przekaźnik i jego gniazdo.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 27 Wrz 2015 18:32

K1 - Przekaźnik główny.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 27 Wrz 2015 19:35

Dziękuję.
Ponieważ przekaźnik się roztopił ( dosłownie ) zwarłem na chwilę styki w jego gnieździe na krótko drutem. Robi się gorący. Zaden bezpiecznik się nie pali. Nie sprawdziłem tylko czy robi się również gorący po odpięciu EMR, bo w chwili gdy sprawdzałem był podpięty, a ten wygląda nie ciekawie, jak pisałem powyżej. Jak coś ustalę dam znać.

Pozdrawiam
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 09 Lut 2016 08:44

Ciepło się zrobiło i zabrałem się za kończenie koparki.

Komputer zrobiony, błędy zginęły. Koparka działa, ale jest jeszcze kilka drobnostek, które chciał bym do ładu doprowadzić. Ktoś grzebał w przewodach i tak:

1. przy alternatorze przewód żółty nr 4-3 jest nie podpięty do niczego
2. za siedzeniem w kabinie przewód żółty 6-11 złączony jest z żółtym 4-24
3. za siedzeniem w kabinie przewód żółty 6-10 złączony jest z białym 4-25
4. w komorze akumulatorów czujnik temperatury oleju podpięty do masy 4-40 (czyli prawidłowo) ale drugi przewód czujnika do + z aku ( i działa bo po odpięciu z + z aku komputer sygnalizuje błąd, a tak błędu nie ma) obok jest ucięty przewód biały 4-41 czy to nie jest przewód od czujnika prawidłowy?
5. rozrusznik daje się uruchomić tylko wtedy kiedy na prawym joysticku załączona jest jazda przód, lub tył. Gdy jazda w pozycji neutral - rozrusznik nie kręci. (pkt 3 ???)
6. Od czego dokładnie jest K1, bo jak pisałem wytopiło przekaźnik. Drugi też zaczął się robić bardzo gorący, aż zaczął parzyć. Przekaźnik łączy przewody 7-20 i 0-33 na którym chyba jest 24V i oba idą na zewnątrz kabiny. Do czego? bo widać coś ma zwarcie i ciągnie za dużo prądu. Niby jest to przekaźnik główny, a bez niego (wyjęty) koparka działa i nic nie wyświetla z błędów. Po uruchomieniu koparki nawet się nie załącza sam, musiałem go zewrzeć na próbę.

Pewnie część rzeczy ( objawów i przeróbek w kablach ) jest ze sobą powiązana, ale za podpowiedzi będę wdzięczny, bo oszczędzi mi to rozkręcania plastików, osłon i szukania gdzie przewody idą, tak jak np od K1....
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 09 Lut 2016 09:02

K1 przekaźnik główny, już pisałem. Włączany stacyjką. Wszystkie przewody idą do kompa.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 09 Lut 2016 09:50

Witam. Dziękuję za odpowiedź.
Jedyne co się dowiedziałem to to, że K1 ma się załączyć ze stacyjki. Ale co on załącza poza kabiną, że się topi przekaźnik? I od jakich obwodów są połączone przewody o których pisałem .... widać będzie rozkręcanie. Nie wszystkie idą do kompa bo przewody ze styków roboczych K1 idą poza kabinę, 6-10 idzie pod prawą konsolę, od czego 4-3 przy alternatorze ... ????
Z połączonymi przewodami o różnych numerach nie było by może problemu gdyby były cięte, ale nie ma uciętych ich drugich części, więc wychodzi na to, że ktoś je wypiął z listwy z zaciskami i połączył.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 09 Lut 2016 10:21

K1 załącza wszystko co idzie po linii 15 czyli plus po zapłonie.
Maszyna mocno poprzerabiana bo np 6-10 nieodłączony powinien skutkować brakiem ruchów. 6-10 idzie do komputera, 4-3 też no chyba że mam opis od kombajnu.
4-40 i 4-41 tak samo ale powinny być podłączone do czujnika a nie do aku.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Kamal » 09 Lut 2016 23:23

No to chyba ktoś ten sterownik otwierał wcześniej albo odpowietrznik zaj....
Bo w życiu jeszce wody w nim nie widziałem Oprócz drobnych skroplin.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 10 Lut 2016 00:41

Kamal napisał(a):No to chyba ktoś ten sterownik otwierał wcześniej albo odpowietrznik zaj....

A nie wiem czy otwierał wcześniej bo nie zwróciłem uwagi jak go otwierałem.

Teraz będę przywracał wspomniane przewody do ładu, bo te przeróbki mnie irytują, pomimo tego, że koparka działa i nie wyświetla żadnych błędów.


Atl napisał(a):4-40 i 4-41 tak samo ale powinny być podłączone do czujnika a nie do aku

4-40 jest podpięty do czujnika, a widocznie z 4-41 nie było zasilania na czujnik i ktoś na krótko podpiął pod 24V. Dlaczego? Nie wiem, będę dzwonił kable i sprawdzał co dalej z tym fantem, ale chociaż w końcu wiem że oba są do czujnika.


Atl napisał(a):6-10 nieodłączony powinien skutkować brakiem ruchów

nieodłączony czyli podłączony. A więc zapytam inaczej: podłączony do czego powinien skutkować brakiem ruchów? Bo na razie jest zesztukowany z 4-25 i ruchy są.


Atl napisał(a):6-10 idzie do komputera

W tej koparce 6-10 idzie od konsoli z prawej strony siedzenia do skrzynki z GLR i resztą elektryki i tam jet złączony z białym 4-25 który wchodzi w gniazdo na spodzie całej skrzynki z elektroniką ( pisząc skrzynki z elektroniką, mam na myśli obudowę dla komputera, listwy z zaciskami i bezpiecznikami, przekaźnikami i wszystkimi przewodami ) To akurat sprawdziłem bo nic nie musiałem rozkręcać. To jedyny przewód z przeróbek, jaki idzie do konsoli z prawym joystickiem na którym musi być załączona jazda w przód lub tył aby zechciał kręcić rozrusznik. Widać będę musiał rozebrać plastiki aby się o tym przekonać

Napisałem też, że te przewody nie były przecinane, bo nie ma ich drugich końcówek wiszących luzem, stąd też wnioskuję, że zostały wypięte z listwy zaciskowej i złączone razem. Więc jeśli się nie mylę, to wystarczyło by napisać że przewód 4-25 jest wpięty na listwie do zacisku nr .... i 6-10 do zacisku nr .... i po temacie


Atl napisał(a): 4-3 też

Nie mówię że nie idzie do komputera. Ale to jeden koniec przewodu idzie do komputera, a ja cały czas, od początku, pytam o drugi koniec przewodu 4-3 który jest w wiązce do alternatora i nie jest do niczego podpięty - gdzie go podpiąć. Więc nie wiem co Szanowny Kolega się uparł z tłumaczeniem że ten przewód idzie od komputera ( może raczej zaczyna się od komputera).


Atl napisał(a):no chyba że mam opis od kombajnu.

może być i od kombajnu i może być od od T-34, byle zadziałało w finale. :mrgreen:
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez PiatyElement » 11 Lut 2016 17:54

Witam.
Przyznaję, że nie wiem jak ja patrzyłem, ale przekaźnik który się stopił to nie K1, ale K5. Moja wina. Może ktoś podpowiedzieć od czego jest K5 ??? Z góry dziękuję.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


ATLAS 1905 Błędy

Postprzez Atl » 11 Lut 2016 21:20

Świece żarowe, lub jedną w kolektorze ssącym.
Zależy od wersji. Sterowany z emr Deutza.
Może tranzystor sterujący przekaźnik jest uszkodzony...

Jakie jest napięcie ładowania?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej