wibako

prosze o porade problem z napędam i obrotem

prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Atl » 26 Wrz 2015 23:56

Jak nie wiem to mam się nie odzywać? Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli :mrgreen: ?

Rozumiem ;)

Najgorsze jest to, że chcę pomóc ale nie mam jak...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Reklama

simmet

prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez arturhhh » 27 Wrz 2015 02:01

I właśnie o to chodzi, są ludzie którzy pytając,z góry znają odpowiedź na zadane pytanie :crazy:

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Atl » 27 Wrz 2015 09:54

Napiszę ostatni raz. Pneumatyka steruje przełączaniem biegów, blokadą obrotu, przełączaniem stabilizacji, przełączaniem żółw/zając, hamulcami. Radzę podłączyć zewnętrzny kompresor i poszukać nieszczelności bo kilka minut to zbyt wiele czasu na nabicie pneumatyki. Hamulec syknie bo przy odpuszczaniu pedału powietrze zostaje wypuszczone z układu. Teraz radzę 20 razy nacisnąć hamulec i zobaczyć, że w pewnym momencie ciśnienie w pneumatyce spadnie, i co wtedy?
Układ kierowniczy syczy ale to olej w orbitrolu a nie powietrze. Jeżeli kolega chce naprawiać koparkę sam to powinien najpierw poczytać trochę o budowie tych maszyn i nie próbować bez podstawowej wiedzy jej naprawiać by nie skończyło się to wypadkiem takim jak np. wbicie łyżki koparki w kabinę samochodu który akurat mamy załadować.

Słaba jazda to następna sprawa ale bez pomiarów ciśnień nie da się określić przyczyny. Po pierwsze ciśnienie sterowania, ciśnienie na jeździe przy zablokowanych kołach, za rozdzielaczem, przed silnikiem jazdy. W tej sytuacji życzę sukcesów i to naprawdę szczerze.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez viansa2003 » 27 Wrz 2015 10:06

Dokładnie,jestem mechanikiem ale koparka to dla mnie coś nowego,dlatego wolał bym poradzić się osób które mają doczynienia z takim sprzętem ,zanim zaczne wszystko rozbierac i sprawdzac.Tak naprawde to nic się za bardzo nie dowiedziałem tutaj i jutro zaczynam za pomocą prób i błędów,wydaje mi się że nic nie popsuje bo to prosta maszyna.Dziekuje wszystkim,pozdrawiam

viansa2003
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Wrz 2015 14:15

Maszyna: ATLAS1302

Firma: ANS


prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Atl » 27 Wrz 2015 10:29

Nic się nie dowiedziałeś? No to napisz jakich konkretnie informacji oczekujesz.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez peckiel » 27 Wrz 2015 10:40

Ja nie jestem mechanikiem a dużo się dowiedziałem z tego tematu. Podłączenie zewnętrznego kompresora to jest zajebisty sposób na sprawdzenie nieszczelności w układach pneumatycznych, gdzie ubytek może być tak mały, że zagłusza go praca silnika. Ten sposób sprawdzania jest bardzo dobry w każdym pojeździe czy maszynie z układem pneumatycznym.
Mam styczność z układami pneumatycznymi w wywrotkach. Uszczelnisz cały układ, niby nie ma ubytków a jednak po nocy na zegarach jest spory ubytek. Są takie sytuacje, że nie ma szans na zlokalizowanie, bo jest on nie słyszalny. Wtedy biorę spryskiwacz, woda z płynem do naczyń i jedziesz po połączeniach i zaworach.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Atl » 27 Wrz 2015 12:25

No i jak to skomentować?
Powinienem opisać krok po kroku co i gdzie, wstawić zdjęcia i filmy... a ja tracę czas na wstawianie zupełnie nieprzydatnych informacji. Zresztą nie tylko na tym forum viansa2003 wiele oczekuje a metoda prób i błędów nie jest mu obca...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Brandix » 27 Wrz 2015 13:13

viansa2003 napisał(a):Dokładnie,jestem mechanikiem ale koparka to dla mnie coś nowego,dlatego wolał bym poradzić się osób które mają doczynienia z takim sprzętem ,zanim zaczne wszystko rozbierac i sprawdzac.Tak naprawde to nic się za bardzo nie dowiedziałem tutaj i jutro zaczynam za pomocą prób i błędów,wydaje mi się że nic nie popsuje bo to prosta maszyna.Dziekuje wszystkim,pozdrawiam


Bez urazy, ale kolega Atl się chyba nie produkował po to, żeby napisać nic nie znaczące głupoty - on próbuje Ci pomóc... Bo na podstawie tego, co zostało napisane w tym temacie można dokładnie sprawdzić szczelność układu pneumatycznego maszyny (co jest prawdopodobnie jedną z przyczyn problemów z maszyną). Nie jestem specjalistą ale 5 minut na nabicie układu to dużo i wyeliminowanie ewentualnych nieszczelności jest podstawą przy naprawie.

Natomiast metoda prób i błędów... Bez komentarza... Można próbować ale pod warunkiem, że zna się zasady działania poszczególnych układów w maszynie... Bo wbrew pozorom - nawet w prostych maszynach można nakopać przypadkowo tak, że wyspecjalizowany serwisant się namęczy aby poprawić to co było niepotrzebnie ruszone i może okazać się przyczyną następnych problemów z funkcjonowaniem maszyny.

Co do słabej jazdy - bez pomiarów ciśnienia nic nie wiadomo - można wymieniać po kolei każdy element ale czy naprawa polega na wymienianiu wszystkiego po kolei?

Nie piszę tego, żeby Cię obrazić czy coś w tym stylu - chcę Ci uzmysłowić, że koparki są dość złożonymi maszynami (mimo pozornie prostej konstrukcji) i naprawianie metodą prób i błędów zwłaszcza układów takich jak hydraulika bez odpowiedniej wiedzy i pomiarów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemów z maszyną.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


prosze o porade problem z napędam i obrotem

Postprzez Atl » 27 Wrz 2015 14:11

Brandix
10/10
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej