wibako

Jaka łyżka?

Jaka łyżka?

Postprzez grubas1058 » 19 Mar 2016 15:14

Marka i model maszyny: 1404m
Rok produkcji: 2001

Mam koparkę kołową 1404 ale tylko z jedną łyżka i to skarpową i chcę kupić łyżkę do kopania .Potrzebuje porady jaka była by najbardziej uniwersalna , gdyż nie zamierzam kupować kilku łyżek . Służyła by do wykopów w tym pod kanalizację , do wykopywania korzeni i niewielkich wyburzeń . Rozmyślam nad 90 bądź 80 prosił bym o poradę jaka kupić.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Jaka łyżka?

Postprzez 23MATTI95 » 19 Mar 2016 15:59

Zależy czy więcej będziesz miał kopania czy wyburzeń.
Do wykopów to taka 60/70 nie większa chociażby dlatego, że więcej niepotrzebnego sprzątania po szerokim wykopie.

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Jaka łyżka?

Postprzez Audrius » 19 Mar 2016 20:48

70ka powinna być akurat w 1404 miałem taką i pasowała mi, w 1504 mam 100 i jest już nieco duża i straszne doły się już kopie zamiast wąskiego rowu. Większa to dobra do załadunku jedynie ale i mniejszą da się radę.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Jaka łyżka?

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Mar 2016 20:56

Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jaka łyżka?

Postprzez grubas1058 » 19 Mar 2016 23:16

Łyżka miała by służyć również do nieco większych wykopów niż tylko liniowe na szerokość łyżki , czy taka 60 czy 70 bym się nie zamęczył . Wiem że nie istniej jedna łyżka do wszystkiego ale chodzi mi o taką , którą wykonał bym np. 60 % prac jakie mogę napotkać na usługach. Koparka jest na szybkozłączu verachtert.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Jaka łyżka?

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Mar 2016 23:35

W takim przypadku to stawiał bym na 90-tkę. Jak pod kanalizę kopiesz to jak się obrywa i tak musisz szerzej rozkopać. A do wyburzeń to przynajmniej większe gruzy będziesz mógł nią chwycić niż 70-tką lub mniejszą. Będziesz się wtedy tylko wkurzać jak nic nabrać nie będziesz mógł :D Najlepiej kup markową używkę w dobrym stanie niż coś rzemieślniczego a nowego. Oryginał to oryginał przerabiałem już ten temat jak łyżki pysk otwierają przy wyrywaniu korzeni. :lol: (nie chce wszystkich polskich producentów nowych łyżek wrzucać do jednego worka ale nie jedne to tylko do przerzucania piachu) a za porządną to też będziesz musiał sporo zapłacić (za nową) a jak widzę liczysz złotówki (skoro chcesz kupić tylko jedną łyżkę a nie dwie). Także moim zdaniem poszukać dobrej używki 90cm :)
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka łyżka?

Postprzez piter306 » 20 Mar 2016 10:17

Teraz na wynajmie żeby się utrzymać na budowie trzeba za koparką przytargać przyczepę gratów. Na początek 80 + fajna nakładka na zęby. A ładowanie aut, czy jakieś przerzucanie materiału czymś węższym niż 100 to sadomasochizm.

piter306
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 08 Lut 2007 22:26
  • Miejscowość: Myslovitz

Maszyna: Atlas, Terex, Case

Firma: To tu, to tam


Jaka łyżka?

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Mar 2016 11:53

ja bym wolał kupić dwie łyżki. 80 i 100-110 cm to takie minimum. Pod kopanie 80, a wyburzenia i załadunek szeroką.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka łyżka?

Postprzez mivhal » 20 Mar 2016 15:24

kanalizacja to według przepisów rura plus po 20 z każdej strony. Ja mam na Volvie 70 i 100 i daje radę fakt że większej niż Fi 400 na razie nie kładłem.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Jaka łyżka?

Postprzez STALEX » 08 Kwi 2016 00:01

zeppelin zm 15 napisał(a):Najlepiej kup markową używkę w dobrym stanie niż coś rzemieślniczego a nowego. Oryginał to oryginał przerabiałem już ten temat jak łyżki pysk otwierają przy wyrywaniu korzeni. (nie chce wszystkich polskich producentów nowych łyżek wrzucać do jednego worka ale nie jedne to tylko do przerzucania piachu) a za porządną to też będziesz musiał sporo zapłacić (za nową)

Niestety taka opinia panuje o Polskich łyżkach, ale patrząc na wykonanie niektórych w ogłoszeniach - to wcale się nie dziwię.
Z drugiej strony wiele łyżek jest używanych niezgodnie z przeznaczeniem.
Jednak My staramy się przełamać ten stereotyp - ci którzy nam zaufali chyba mogą to potwierdzić.

Co do uniwersalności - 80
Pozdrawiam
Jacek Stachowicz - Stalex
tel. 509 587 344

Mocne i Solidnie wykonane łyżki z gatunkowych stali
http://stalex.mielec.pl

Awatar użytkownika
STALEX
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 03 Wrz 2010 00:47
  • Miejscowość: Wadowice Górne

Maszyna: JCB CAT KOMATSU VOLVO


Jaka łyżka?

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Kwi 2016 20:47

Dlatego kolego napisałem że nie chce wrzucać wszystkich do jednego worka i krytykować że nasze polskie jest złe :) w sensie że wszyscy nasi producenci łyżek. Patriotycznie to trzeba wspierać Polski przemysł :D tylko tych co robią dobre rzeczy a nie jakieś buble :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka łyżka?

Postprzez Audrius » 08 Kwi 2016 22:01

Tylko, że jakość kosztuje. Pieniądze za usługi koparkami coraz słabsze każdy oszczędności szuka kupuje buble, a potem opowiada że słabe i złe.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Jaka łyżka?

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Kwi 2016 22:16

No wiadomo że to jest jedno wielkie koło stawki coraz gorsze to nie ma za co kupić porządnego osprzętu. Taka jest szara rzeczywistość. :wall:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka łyżka?

Postprzez Audrius » 10 Kwi 2016 00:01

No ale i ludzie pościemniać lubią chwalą że markowe, a na oko widać że tania samoróbka.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Jaka łyżka?

Postprzez Atl » 10 Kwi 2016 11:56

Polskie łyżki dość często są kopią oryginalnych jednak o ile producent oryginału policzył wszystko z zapasem to u nas już tak nie bywa. Sam byłem świadkiem gdy łyżka została w wykopie ponieważ spawy były słabe.
Nie mam możliwości sprawdzenia ale myślę, że wystarczy zważyć oryginalną łyżkę i tę produkowaną u nas.
Druga sprawa to fakt, że kiedyś łyżki projektowano na zapas i na desce kreślarskiej a nie w Autocad albo Solidworks...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3907
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Jaka łyżka?

Postprzez peckiel » 10 Kwi 2016 14:24

Mam już kilka łyżek polskiego producenta Spaw met Sebastian Majchrzak. Złego słowa nie dam powiedzieć na łyżki od tego Pana. Są solidnie zrobione i z solidnego materiału. Ostatni zakup do kołowej koparki w lutym tego roku. Burzyłem, karczowałem. W gąsienicowej koparce od 6 lat łyżka do kopania służy. Wyburzenia, karczowania, załadunki, wykopy i wszystko co koparka robi. Mam też tego producenta skarpówki i trapezówkę.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Jaka łyżka?

Postprzez mrGeo » 03 Lut 2024 19:32

Witam

Przypnę się do tematu ale z innej strony
Chcę sobie zrobić łyżkę o specyficznych wymiarach do konkretnych potrzeb. Czy ktoś wie jakie wymiary ma mieć uchwyt łyżki? Chodzi mi o ten element gdzie mocuję ramię za pomoc? bolców ( bo taką mam i mi nie przeszkadza :) )
Za wszelkie przejawy pomocy z góry dziękuję :)

mrGeo
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Wrz 2023 07:54

Maszyna: Terex TW150, Atlas 1404

Firma: mrGeo


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej