wibako

Atlas 1404 długie ramie

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 17 Wrz 2016 23:27

No rozumiem a jezeli w ciagu 2 tygodni od daty wyslania pisma nie przyjdzie od goscia zadne pismo zwrotne to jest rownoznaczne z tym ze zgadza sie na wszystko co bylo napisane w pismie ktore do niego wyslaliscie :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Reklama

simmet

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 18 Paź 2016 09:22

I jak tam ? Cos sie ruszylo w temacie ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 24 Paź 2016 23:22

Dla mnie to jakaś dziwna sprawa . Sprzedajacy ma dać gwarancje i płacic za usterki ,a co on ja wyprodukował czy jak ?nawet fabryka by na to nie poszła , a jak sama fabryka wyprodukowała bubla ? Gość kupuje koparkę która ma prawie dwadzieścia lat i chciałby aby chodziła jak nowa a za wszystkie usterki i awarie ma płacić sprzedający. Pomijam fakt ,że jest to jakaś maszyna z krzaków w okazyjnej cenie i powinien się z tym liczyć .Przecież może to być jakaś wada fabryki ,materiału ,zmęczenia. Więc po co komu kupować nowe tylko takie używane. Oczywiście jestem przeciwny praktykom co niektórych handlarzy , co ukrywają świadomie wady i człowiek kupując ładuje się na minę . Tylko mam na myśli sprzedaż maszyny bądź pojazdu nawet swojego własnego gdzie sami nie wiemy co w nim do końca siedzi i jak długo pojeździ bo nikt wróżką nie jest sprzęt nie jest nowy a sami nie jesteśmy jakimiś tam oszustami . Dziwi mnie to , że jeżeli rzeczoznawca stwierdzi ze sprzedający wziął zbyt wygórowana cenę to musi zwrócić ta różnicę? ciekawe jak by to było gdyby było odwrotnie . Sprzedający chce tyle i tyle a drugi albo na to idzie albo nie i nikt tu nikogo nie zmusza. Może któryś z kolegów podpowie jak sprzedać maszynę lub pojazd używany lub nawet mocno używany bo tez ma taki prawo być ,by nie być ciąganym i przypadkiem nie dopłacić jeszcze do interesu? Na pewno taka rada będzie cenna dla wielu kolegów kopaczy przy sprzedaży sprzętu .

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 25 Paź 2016 07:13

Ku twojemu zdziwieniu tak jest i tak mozna zrobic . Skoro gosciu twierdzi ze pojazd badz maszyna jest sprawna bez wypadkowa itp itd a w rzeczywistosci jest inaczej masz prawo rzadac obnizenia ceny badz oddania maszyny czy pojazdu . A co do tego tego pojazdu czy maszyny mocno uzywanej podpowiadam . Zawsze mozesz sprzedac na czesci :). A mnie zas dziwi ze majac wlasne auto nie wie sie do konca co je " boli " czy w jakim jest stanie :/ czy tez maszyny . Ja rozumiem . Dostajesz nowa na stan to wiadomo ze musisz ja poznac wyczyc itp ale po jakims czasie juz wiesz co i jak na co zwrocic uwage czy co ja boli. Z krzakow czy nie . Jesli stan maszyny odbiega od opisu zawartego w tresci ogloszenia to niestety jakie rzeczy sie dzieja . Poczytaj a z pewnoscia przyda Ci sie to na przyszlosc
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 25 Paź 2016 12:36

No ja kolego widzę to trochę inaczej . rozumiem jeżeli ktoś zapewni ze maszyna idealna , bezwypadkowa itp. i faktycznie po zakupie okazuje się inaczej nie mam co do tego wątpliwości . Ale sprzedający np. swoją maszynę skąd mam wiedzieć czy za chwile coś nie padnie , nawet nowe się psują . Co do maszyny mocno używanej np. ja sprzedaje taka bo taka mam i ty kupując licz się z tym ze ten sprzęt jest taki i nie inny. A na demontaż to tez trzeba mieć uprawnienia itp. Jeżeli ja sprzedając oznajmiam kupującemu , że maszyna nie jest nowa może mieć różne wady i usterki i w jakimś stopniu jest zużyta ,mimo to kupujący decyduje się na zakup za wspólnie ustalona cenę , bierze sprzęt a za 3dni czy nawet pół roku gdzie czasem zrobił sobie robotę na która potrzebował sprzęt czy nawet coś podmienił bo i tak może być, żąda by maszyna była sprawna niczym nowe , żąda pieniędzy za naprawę a nawet obniżenia ceny która wspólnie ustalili. Dla mnie jakiś absurd . Nie rozumiem jak można odpowiadać za maszynę , która mogła posiadać 50 właścicieli i operatorów , gdzie maszynę można posiadać krótko czy wręcz na niej nie pracować. Facet kupuje maszynę czy pojazd gdzie sam np. licznik motogodzin i wytyczne od producenta mówią ze przy takim przebiegu jest to maszyna do kapitalnego remontu ,że klęknąć może niemal wszystko. Fabryka na nowe maszyny daje tylko rok gwarancji a użytkownik na starą używaną ma dać rok bez uwzględnienia czy ma ona 2 lata czy 20. Z tego co wnioskuję i jak się sytuacja ma to albo maszynę oddać za darmo i jeszcze w rękę pocałować albo do serwisu kapitalke zrobić i za połowę ceny naprawy sprzedać by tylko problemów nie mieć. Kupujący ma rok na takie rzeczy , piętnaście razy może taka koparkę na części rozłożyć i złożyć a co dopiero coś podmienić. Zapewne handlarze czy jakieś cwaniaki mają sposoby na takie rzeczy i w balon zrobić się nie dadzą. Więc tylko kupować używane zamiast nowego , brać dobrego prawnika i maszynę można mieć nie tylko z gwarancja ale także ze sponsorem.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 25 Paź 2016 14:19

Dlatego to wsystko nazywa sie wady istotne majace majace wplyw na uzytkowanie i wartosc maszyny . Ja mam taka sama sytuacje tyle ze z osobowka . Robie tak jak pisalem wczesniej ( o ile czytales od poczatku ) jak moj adkowat prowadzi sprawe i wszystko idzie ku koncowi czyli moge zarzacad zwrocenia roznicy po podliczeniu wad istotnych i obnizenia wartosci ( od ceny jaka dalem za samochod) badz oddania pojazdu . Z tym atlasem sprawa wyglada to samo . Dla mnie pisanie typu ze kupil maszyne by podmienic czesci itp itd to durnota i bez sens . Po co kupowac cos w takim a nie innym stanie nie znajac stanu faktycznego czesci ktora chcemy podmienic i podejmowac takie ryzyko i tkwic w takiej sytuacji jaka jest teraz ? Nie lepiej kupic czesc przykladowo nowa za 1000 pln niz kupic maszyne za iles tam i podmieniac na uzywana i pozniej biegac po adwokatach ? Dla mnie to ewidentne oszustwo i kolo wiedzial w jakim stanie jest atlas . Nie ma co gdybac i sie sprzeczac . Poczekajmy na wypowiedz wlasciciela postu :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 25 Paź 2016 18:00

Dla mnie sprawa jest prosta . Jeżeli chcesz kupić i mieć sprzęt z gwarancją itp. to kup sobie nowe. A nie sprzęt który ciężko pracuje ma prawie 20 lat i bez mała zabytkiem nazywać się powinien a teraz oczekuje się nie wiadomo czego . Czego można oczekiwać od maszyny która jak sądzę tylko po wieku i przewidywalnej liczbie mth do kapitalnego remontu tylko się nadaje co podaje nawet fabryka .To może można sprzedać pojazd w bardzo atrakcyjnej niskiej cenie , by zwabić kupca a za trzy dni żądać by dopłacił na podstawie jakiejś tam opinii rzeczoznawcy bo skoro tak to się ma to może niech działa w obie strony. A co do podmiany części durnota czy nie ale możliwość jest. Więc jak sugerujesz kolego sprzedający musi być mechanikiem , prawnikiem i to nie kiepskim i mieć jeszcze rentgena w oczach a na końcu jeszcze być wszechmogącym by sprzęt 20 letni przez rok działał jak nowy he.
Cała sytuacja jest zapewne zależna od jakości prawnika jednej czy drugiej strony.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 25 Paź 2016 21:51

Czy ja wiem czy jednej i drugiej strony ? Gdy sprzedajacy jest swiadomy tego w jakim stanie jest maszyna i modli sie o to by dzialala w dzien ogledzin i kilka dni po zakupie do tego wystarczy przecietny adwokat . Co innego gdy sprzedajacy jest swiadomy ale idzie w zaparte ze to nie jego wina itp itd to w tedy przecietny adwokat juz nie wystarczy . Dobry biegly sadowy dobra opinia i wystarczy :) a kogo stac na nową maszyne ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Atlas 1404 długie ramie

Postprzez Atl » 25 Paź 2016 22:11

Trzeba wziąć jakąś odpowiedzialność za to co się sprzedaje.
Wiele razy jadę sprawdzać koparkę a sprzedający wciska, że pompa po wymianie. Po sprawdzeniu numerów okazuje się, że koparka z tą pompą wyjechała z fabryki.
Wszystko zależy od uczciwości.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 26 Paź 2016 09:15

no dokładnie . a gdy gosciu świadomie sprzedaje maszyne i twierdzi jze jest wszystko ok byle by sie pozbyc problemu to dlaczego nie mial by poniesc za to konsekwencji ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 26 Paź 2016 14:29

Koledzy tak jak pisałem wcześniej , oczywiście sprzedający zapewnił , naobiecywał że stan jest super, bezwypadkowy itp. a w konsekwencji to kłamstwo zgadzam się niech poniesie odpowiedzialność . Jestem za tępieniem oszustwa . Ale gdy sprzedający niczego nie obiecuje nie gwarantuje , chce sprzedać pojazd a nie jest on nowy ma swoje lat i w jakimś stopniu jest już wyeksploatowany , nie jest oszustem i nie chce zrobić nikogo w balona więc pytam jak ma to zrobić aby nie miał problemów??? a nie trzeba być filozofem aby wiedzieć że przez rok czasu szanse na jakieś awarie są jak najbardziej realne . Bo tylko krzyczeć ,że mi się należy to każdy potrafi. W taki wypadku po tym kolego co piszesz to pytanie do fabryk po co nowe produkują . Podejrzewam ,że tok myślenia zmieni się wielu gdy to oni będą sprzedającymi . Dla mnie to to jakiś żart dać gwarancje na rok czasu na stary i spracowany sprzęt u którego nawet producent przewidział remont kapitalny , teraz w nowych pojazdach nawet osobowych pełno jest usterek i wad gdzie jeszcze na gwarancji serwis się nie poczuwa i odmawia naprawy a tu by chcieli aby szary człowiek dał na np. 20 letnią wypracowana koparkę gwarancję he dla mnie śmiech na sali. Uwierz mi kolego ,że bardzo dużo zależy od prawnika a co do pójścia w zaparte, po prostu walczy o swoje i próbuje nie dać się oszukać i naciągnąć .

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 26 Paź 2016 22:56

Producent podaje to pisze to . Dla mnie takie gadanie to szkoda gadac . Nie znam nikogo kto by sie stosowal do kazdych wszystkich zalecen producenta . Te glowne owszem np oleje ale reszta? Prosze Cie . Widze ze temat odchodzi od glownego a nie potrzebnie . A opony na zimowe juz zmieniles ? Producent letnich podaje ze jezeli temperatura jest mniejsza bardz rowna 10 °c zaleca wymiane na zimowe

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 27 Paź 2016 12:54

No właśnie kolego szkoda gadać bo bzdury piszesz i trzeba temat ten zakończyć . A co do wymiany dziękuje za troskę ale niepotrzebnie. Podejrzewam ,że napisałeś już pozew do sądu na sprzedającego by pokrył koszty wymiany i zakupu dla Ciebie zimowek.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez Atl » 27 Paź 2016 13:56

No panowie, mamy świadomość kupującego przeciw uczciwości sprzedającego.
Jedno i drugie jest ograniczone bo sprzedający nie musi wiedzieć o każdym mechanizmie koparki będącym w stanie agonalnym tak samo kupujący powinien zdawać sobie sprawę z tego, że kupuje używaną maszynę.

Inna sprawa to maszyny które mają po 20 lat i 10tys godzin na liczniku...
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez ananas12 » 29 Paź 2016 18:23

Kolego jak chcesz iść do sądu , to ty musisz udowodnić sprzedającemu winę. Bardzo proszę o to żeby pochwalić się tu nam ile was ta sprawa kosztowała , najprawdopodobniej nie uzyskamy odpowiedzi.
A adwokat jak to adwokat sprawa do wygrania,potem trudno ale panie Czereśniak nie udało się.

ananas12
Nowicjusz

Maszyna: atlas

Firma: mik


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 29 Paź 2016 23:20

Dlatego robi sie opinie rzeczoznawcy bieglego sadowego :) ile mnie wszystko wynioslo ? 4 x 120 pln :) obylo sie bez rozprawy rachunek prosty reszte Tobie pozostawiam .
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Atlas 1404 długie ramie

Postprzez mechanior » 30 Paź 2016 01:14

Finał?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 30 Paź 2016 09:17

Zwrocilem im samochod a oni mi pieniadze + poniesione koszta np opinia bieglego :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Atlas 1404 długie ramie

Postprzez ananas12 » 30 Paź 2016 18:01

Tak jak wcześniej kolega napisał, sprzedawca się przestraszył i tyle ale w Sądzie nie miał byś tak prosto, ja kiedys wjechałem w otwartą studzienkę i jakby zarządca drogi przez przypadek sie nie przyznał do winy to pewnie bym nie wygrał

ananas12
Nowicjusz

Maszyna: atlas

Firma: mik


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 30 Paź 2016 23:20

A co tu sie przyznawac ? Nie rozumiem . Jest zarzadca i jest odpowiedzialny za ten odcinek i nawet brak dekla od studzienki to jego wina bo jego obowiazkiem jest zapewnic plynny ruch na tym odcinku a tego typu rzeczy w sposob prawidlowy widoczny i nie zwloczny zabezpieczyc miejsce do czasu usuniecia usterki . W sadzie tez bym wygral . Auto bylo szykowane na sprzedaz a opini bieglego sadowego nikt nie podwazy . Co do watpliwosci sad moze powolac bieglego ktory w moim przypadku by stwierdzil i opisal to samo . A od straszenia sa duchy :) a tak na marginesie . Auto kupilem w jednego z wiekszych dealerow samochodow osobowych ciezarowych w Polsce Europie itp wiec mnie szarego czlowieka tak potezna spolka by rozniosla w pyl ze swoimi adwokatami a tu o taka sytuacja :) dobrze wiedzieli co jest nie tak z tym autem i w ogole wiec ida na ugode :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej