wibako

Atlas 1404 długie ramie

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez milimetr01 » 10 Lis 2016 00:38

Dawno tu nie wchodziłem a tu wojna trwa :D już spieszę wyjaśniać finał sprawy,sprzedający pokrył koszty naprawy mostu koparka naprawiona. Dla informacji kolegi Grubasa -most rozleciał się bo przez uszkodzony uszczelniacz wyleciał olej i nie chciało mu się naprawić a do czego to prowadzi wszyscy wiemy szkoda ze rozsypał się u mnie a nie jeszcze u niego.

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Reklama

simmet

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez milimetr01 » 10 Lis 2016 00:41

A swoją drogą ciekawi mnie co byś Grubas zrobił na moim miejscu?

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 10 Lis 2016 10:25

Ja tez jestem ciekaw co by zrobili inni na Twoim miejscu ci ktorzy tak krytykowali Twoje postepowanie w odzyskaniu pieniedzy . Dobrze . Jest to swietny przyklad dla innych ktory powinien byc wskazowka by walczyc o swoje wiedziec ze sie DA :) a z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi w/w osob :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 11 Lis 2016 00:37

Co bym zrobił? to samo co przerabiałem sam już wiele razy . Po prostu przyjął to na klatę i naprawił to sam i za swoje pieniądze . Nie będę pisał tego samego po dwadzieścia razy, moje stanowisko w tej sprawie jest takie jak wcześniej pisałem. Dla mnie to jest naciąganie i tyle . Jak chce się mieć gwarancje itp. to trzeba dobre pieniądze zapłacić i kupić nowe . A z używanym to trzeba mieć świadomość i ponieść ryzyko ,że kupuje się coś za cenę niższą niż nowe , bądź jej ułamek , cos co może być zawodne i wypracowane i może ulec awarii. Ciekawi mnie tylko wasze podejście , gdy sami będziecie sprzedającymi? A jeżeli chce się kupić cos dobrego a używanego i konkretnego to sprzęt się ogląda , testuje , mechanika się ze sobą zabiera , sprawdza się historie serwisową itp. bądź kupuje od dilera by jak najbardziej wyeliminować ryzyko a i tak trzeba liczyć się z nim.
Kolego milimetr w porządku sprzedający nie naprawił uszczelniacza i w konsekwencji jazdy bez oleju zajechał most . Ale sam tez się niczym nie popisałeś ,że na robotę pojechałeś a oleju nie sprawdziłeś , może by za dużo to nie zmieniło a może było by odwrotnie bo ile tak najeździłeś wiesz tylko Ty. Ciekawe tylko ile jeszcze rzeczy nie sprawdziłeś i pojechałeś do pracy a za moment będziesz żądał od sprzedającego pokrycia kosztów . I czy to jest takie w porządku? Ciekaw mnie również czy zdajesz sobie sprawę ,że ten most jak i pewnie większość podzespołów w tej koparce osiągnęła już wartości zużycia wynikające np. z mth przewidziane przez producenta do naprawy głównej ,a że się jeszcze kręci to tylko dziękować a Ty jeszcze gwarancje byś chciał i kupiłaś taki sprzęt gdzie miałeś świadomość usterek i wad bo choćby rok produkcji znałeś , tak samo liczbę mth rzeczywistą bądź szacunkową po wieku koparki a teraz oczekujesz nie wiem czego i szukanie winnego tylko nie w sobie.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 11 Lis 2016 10:14

A ja kupilem od dilera i co ? Taka sama sytuacja
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Atlas 1404 długie ramie

Postprzez milimetr01 » 11 Lis 2016 14:07

Nie wiem czy kolega Grubas czytał temat od początku ale racje w tej sprawie przyznali mi wszyscy bo wiedzą jak skonstruowane jest prawo.Dla twojej informacji koparka przyjechała ok.kilometra gdy wystąpiła w/w awaria.Skoro stać Cię na wynajęcie serwisu do oględzin to i stać Cię na to,aby odpuścić wady ukryte więc zastanów się po co tu piszesz bo mnie nie było na to stać i uwierzyłem sprzedającemu ze wszystko jest ok.Skoro wprowadził mnie w błąd poniósł tego konsekwencje i tyle.I tym miłym akcentem zakończymy temat bo widzę ze masz myślenie typu-wszyscy się mylicie tylko ja mam racje.Dziękuję wszystkim którzy wsparli mnie poradami :D

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 11 Lis 2016 16:55

Jakoś ja nie widzę ,że wszyscy przyznali Ci racje i chyba trochę mylisz pojęcia. A do tematu czy mnie stać czy nie to nie ma tematu bo nie o mnie tu chodzi , ale skoro zaoszczędziłeś i zaryzykowałeś to takie są tego konsekwencje i powinieneś był wziąć to pod uwagę .Czy jest Cię na to stać czy nie to nie jest żadnym usprawiedliwieniem . Ja często też tak robię ale później nie latam i nie żądam pieniędzy od sprzedającego. Szkoda tylko ,że nie dostaje żadnych konkretnych odpowiedzi na opisane przeze mnie we wcześniejszych postach tematy . Czyżby były niewygodne i może dochodziły sedna. Prawo jest tak skonstruowane ,że umożliwia takie rzeczy ale też je uniemożliwia i jest bardzo wiele przepisów to regulujących . Walka wtedy w sądzie nie jest taka łatwa jakby się mogło komuś wydawać i nie jest tak że sprzedający jest na przegranej pozycji.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez milimetr01 » 11 Lis 2016 17:00

Po prostu nie chce mi sie z Tobą już pisać bo nie byłeś w takiej sytuacji to się nie wypowiadaj

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Atlas 1404 długie ramie

Postprzez Atl » 11 Lis 2016 18:25

Tu chyba nie chodzi o przyznawanie racji. Sytuacje bywają różne. Kiedyś dawno temu firma w której pracowałem sprowadziła kruszarkę. Sprzedawca nas oszukał. Maszyna miała być w stanie 4+, gotowa do pracy. Pojechaliśmy przekazać sprzęt który przybył gdzieś z Irlandii i okazało się, że to złom. Prawie 4 dni po kilkanaście godzin składaliśmy to do kupy na własny koszt żeby nie mieć sprawy w sądzie i być fair wobec klienta.
Tu nie ma złotego środka. Popatrzcie na ogłoszenia, większość kilkunastoletnich maszyn ma około 10tys h. Zawsze stan dobry i w ogóle super.
Oczywiście trudno by sprzedający wyraził zgodę na rozkręcanie podzespołów w celu weryfikacji ich stanu. Kupując trzeba brać pod uwagę to, że maszyna ma swoje lata itd. Sprzedający nie musi wiedzieć, o tym że nie ma oleju w moście ale jeżeli miał koparkę kilka lat i nawet nie sprawdził stanu to dlaczego kupujący ma ponosić takiego zaniedbania?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez milimetr01 » 12 Lis 2016 00:04

Dokładnie tak.nie wszyscy musimy się na tym znać i potrafić ocenić stopień zużycia.Niestety Grubas nie potrafi zrozumieć ze takie jest prawo.uczepił się tego tematu i wmawia mi ze jestem naciągaczem nie rozumiejąc ze maszyna rozsypała się po przejechaniu kilometra.kolega ATL był u mnie i wie ze nie prowadzę nie wiadomo jakiego biznesu tylko sobie tą koparką dorabiam i nie stać mnie na takie zabawy jak przyjęcie kosztów czyjegoś zaniedbania na klatę.

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez grubas1058 » 12 Lis 2016 01:42

Po pierwsze byłem już parę razy w takiej sytuacji i to nie raz . Po drugie mnie też kasa z nieba nie leci i sam ciężko pracuje. Ale takie tłumaczenie , że mnie nie stać np. na sprawdzenie maszyny przy kupnie to dla mnie żadne tłumaczenie bo teraz po awarii to jest stać na prawników i sądy. Za chwilę powiesz ,że oleju w silniku nie zmieniłeś bo Cię nie stać a przecież do pracy pojechać musiałeś ale mniejsza tu o to . Powiedz kolego jedno czego oczekiwałeś od maszyny która jest już pełno letnia i kwalifikuje się do naprawy głównej i nawet obecność oleju mogła tu nic nie pomóc i mógł to być normalny koniec dla tego mostu ? Oczekujesz bezawaryjności i gwarancji? masz zamiar co chwile żądać pokrycia kosztów ,gdzie nie trzeba być jasnowidzem że awarie są niemal pewne i sam pewnie to dobrze wiesz i pewnie to wiedziałeś bo masz do czynienia z koparkami ? Tak samo kupując tą maszynę wiedziałaś ,że jest stara i spracowana i psuć się będzie a godząc się na zakup podjąłeś się ryzyka . Kupuje się maszynę paro letnią i często wymaga ona jakiegoś tam remontu a co dopiero w dużo starszej. Więc powiedz czego oczekujesz?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez Atl » 12 Lis 2016 02:13

Grubas 1058, Ty podchodzisz do sprawy rozsądnie i pewnie byś się zgodził na zaglądanie do mostów itd. weź jednak poprawkę na to, że nie każdy ma Twoje podejście.
Czy w ogóle bierzesz pod uwagę zapewnienia sprzedających?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Atlas 1404 długie ramie

Postprzez Maniuś » 29 Lis 2016 23:26

Witam.
Dawno mnie tu nie było, dlatego dopiero teraz wrzucę kamyczek do ogródka.
Kolega Robsson napisał że to złom do remontu, a nowy właściciel cytuję "Masz racje Kolego, zaniedbana maszyna ale kupiłem ją.Wynegocjowałem dobrą cenę"
Zaniedbana czyli mocno zużyta co oznacza że widziały gały co brały a teraz płacz że się popsuł 20 letni złom. Cena się podobała to i sprzęt powinien się podobać. W cenie malucha mercedesa się nie kupi.
PS nie jestem handlarzem i wiem że część z nich to naciągacze i oszuści ale nie oczekujmy od 20 letniej maszyny cudów. Ciekawi mnie co będziesz mówił gdy Będziesz chciał tą maszynę sprzedać.

Maniuś
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 25 Mar 2010 22:09
  • Miejscowość: lubuskie

Maszyna: takie tam złomki ;)

Firma: Mała


Re: Atlas 1404 długie ramie

Postprzez slepy101 » 30 Lis 2016 19:51

Fajnie ze wyraziles zdanie na ten temat ale jest juz nie aktualny
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej