wibako

koparka atlas grzeje sie hydraulika

Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez slepy101 » 13 Wrz 2016 17:58

Tez tak uwazam . Ciekawe jak problem rozwiaze autor postu bo cos zamilkł i kto ma racje z rada usuniecia usterki :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Reklama

simmet

Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Pavlo1 » 13 Wrz 2016 18:38

:D No dobry jesteś kozak.
Świrujesz swoją wielką wiedzą jak zawsze. Było nią przyświrować wcześniej a nie dowaliłeś że od razu pompa.
A te teksty to pewnie rodem z harego potera... Widać wiele razy oglądałeś skoro jesteś taki obcykany.
Skoro uważasz się za dobrego mechanika to nie pisz od razu o pompie, pomiary itp. wiadoma sprawa. I później wszystko się wyjaśnia. Już przerabiałem niejednego mechanika i każdy, który się guzik znał krzyczał pompa zanim miał jak na dłoni pomiary.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez markop1304 » 13 Wrz 2016 20:39

Widzę ze za dużo się z forum nie dowiem,bez mechanika sie nie obędzie. w sobotę ma podjechać mechanik i zobaczyć co możne to być za przyczyna . bo ja się nie znam , jak coś będę więcej wiedział napisze,mam nadzieje ze koparke sie naprawi i nie bedą wielkie koszty :)

markop1304
Pomocnik operatora

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 22 Maj 2016 13:44

Maszyna: ATLAS 1304 ,JCB 3CX ,hanomag 55d

Firma: ROBOTY ZIEMNE


Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Atl » 13 Wrz 2016 23:01

Pavlo1 napisał(a)::D No dobry jesteś kozak.
Świrujesz swoją wielką wiedzą jak zawsze. Było nią przyświrować wcześniej a nie dowaliłeś że od razu pompa.
A te teksty to pewnie rodem z harego potera... Widać wiele razy oglądałeś skoro jesteś taki obcykany.
Skoro uważasz się za dobrego mechanika to nie pisz od razu o pompie, pomiary itp. wiadoma sprawa. I później wszystko się wyjaśnia. Już przerabiałem niejednego mechanika i każdy, który się guzik znał krzyczał pompa zanim miał jak na dłoni pomiary.


Nic nie dotarło. Sam sobie przeczysz.
Idź się przejść. Uspokoj się, popatrz na zielone, policz do dziesięciu...
Ps. Wiesz niezbyt wiele a udajesz wielkiego speca 80 bar to dla Ciebie żadna różnica ale Harrego Pottera znasz. Jestem obcykany bo takie teksty puszczam właśnie takim kozakom jak ty i wiesz co? Każdy z nich wie, że chodzi o Harrego Pottera :D :D :D Cóż za zbieg okoliczności :D
Ostatnio edytowany przez Atl 13 Wrz 2016 23:37, edytowano w sumie 4 razy
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Atl » 13 Wrz 2016 23:02

markop1304 napisał(a):Widzę ze za dużo się z forum nie dowiem,bez mechanika sie nie obędzie. w sobotę ma podjechać mechanik i zobaczyć co możne to być za przyczyna . bo ja się nie znam , jak coś będę więcej wiedział napisze,mam nadzieje ze koparke sie naprawi i nie bedą wielkie koszty :)


Czekamy na info.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Pavlo1 » 14 Wrz 2016 17:52

Widać prawda Cię zabolała, bo co chwilę coś dopisujesz. Jesteś śmieszny :lol:

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez slepy101 » 14 Wrz 2016 19:24

jaka prawda? są poprostu przedstawione dwie mozliwosci usunięcia usterki Twoja i Atl zobaczymy ktora będzie trafna a moze nikogo tylko tego mechanika co ma przyjsc w sobote ? a moze ani Ty ani Atl nie mieliscie racji? poczekajmy a zobaczymy
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez ananas12 » 14 Wrz 2016 19:47

Pavlo1 czemu ty się czepiasz kolegi Atl, przecież kolega Atl był chyba pierwszym człowiekiem który pracował w Atlasie w Niemczech a potem szkolił ludzi w Polsce .
Co do grzania się hydrauliki ,a atlasami pracuję już z 15 lat 1302 85r ,1404,1304 1504 w 1302 to mam kompletnie zużyta pompę grzeje olej na maksa i trzeba dodawać gazu żeby utrzymać stałą wydajność pompy ,dochodziło do takiej sytuacji że gaz na maksa a koparka stoi ,założyłem dodatkową chłodnice oleju i jest ok. Ostatnio patrzyłem,a w filtrze magnetycznym pojawiły się już dość spore kawałki metalu . W 1404 też grzała olej przecieki wewnętrzne w hydraulice i tak do 3 godzin pracy było ok potem koparka słabła.
W Atlasie hydraulika będzię się nagrzewać ze względu na to że zbiornik oleju hydraulicznego jest zamontowany w komorze silnika a pompa hydrauliczna nie jest oddzielona przegrodą

ananas12
Nowicjusz

Maszyna: atlas

Firma: mik


Re: koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Atl » 14 Wrz 2016 22:21

Pavlo1 napisał(a):Widać prawda Cię zabolała, bo co chwilę coś dopisujesz. Jesteś śmieszny :lol:


Śmieszny... czy ja wiem... Wiadomo natomiast, że ty jesteś żałosny.
Zaczyna być mi Ciebie żal. Jaka prawda? Człowieku bredzisz trzy po trzy. Najpierw piszesz ze pomiar to bezsens a potem coś zupełnie innego.
To, że ktoś cię za przeproszeniem wydymał i to jak się okazuje nie jeden raz nie znaczy, że każdy tak robi i nie znaczy że masz monopol na wiedzę.
Ty faktycznie mówisz co wiesz, a wiesz tyle że kilka razy cie wydymali i miałeś syf w rozdzielaczu.
Druga sprawa to totalny brak wiedzy i ignorancja. 80 bar to dla Ciebie żadna różnica i to już wystarczy by olać to co piszesz
Dobranoc.
Ps. Jak tam policzyłeś różnice między 260bar a 340bar?
W razie czego udaj się do znachora albo użyj magii.

Dopiszę jeszcze to:
Atl napisał(a):Akcja z włączaniem jazdy potwierdza to, że pompa do wyjecia ale wolałbym najpierw zmierzyć by się upewnić.


Wczytaj się geniuszu, szczególnie w drugą część zdania. :mrgreen:
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez Atl » 14 Wrz 2016 23:07

ananas12, Dzięki za dobre słowo ale dla tego speca to gdzie się uczyłem i od kogo nie ma znaczenia bo on wie.

Byłem drugi. :)
Miałem szefa , który do dziś prowadzi duży serwis. Zadbał o to żebym wiedział jak najwięcej, umożliwił mi naukę od ludzi którzy te maszyny projektowali i dzięki jego staraniom kontakt z nimi był zawsze, zdarzało się, że w godzinach wieczornych. Spędziłem w fabryce sporo bardzo dobrze wykorzystanego czasu a potem pozostała już tylko praktyka.
Dzięki temu po kilkunastu latach i sporej liczbie maszyn mogę powiedzieć, że już coś wiem.
Nie rozumiem ludzi którzy najpierw piszą jedno, potem odkręcają kota ogonem. Mało tego, nie mają jak widać bladego pojęcia o zasadzie działania, no ale cóż...
Kolega Pavlo1 powinien zrozumieć, że czasem praktyka to ważna rzecz i diagnoza nie musi się zaczynać od dymania jego szanownej osoby, przykro mi, że trafił na znachora który miał plan inny niż powinien. Nie zmienia to faktu, że JCB to nie Atlas a syf w rozdzielaczy świadczy o właścicielu który pewnie nie uznaje wymiany oleju i filtrów.
Ostatnio edytowany przez Atl, 14 Wrz 2016 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

koparka atlas grzeje sie hydraulika

Postprzez ananas12 » 14 Wrz 2016 23:19

i jeszcze co ciekawe to pewnie ma nieszczelne koparki w których ubywa oleju i ciągle dolewa oleju uprzednio nie zdejmując plastikowej obrączki z bańki oleju która to potem ląduje w zbiorniku

ananas12
Nowicjusz

Maszyna: atlas

Firma: mik


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej