Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

15 Mar 2017 11:04

Marka i model maszyny: Atlas 1404 K
Rok produkcji: 2000 r
Numer seryjny: 241M301307

witam mam taki problem. zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju w silniku na panelu i koparka nie chce zapalić, wcale niekręci (ale stan oleju jest ok) i kontrolki wszystkie się nie zapalają tylko 4 się palą (ta z bagnetem, stop, glr i od hamulca ręcznego). Co z tym fantem zrobić pomoże ktoś???
Na krótko koparka odpala. Ktoś mi mówił że jest zepsuty alternator? Czy to prawda? I co dalej zrobic wymienić alternator czy dać do regeneracji?
Numer silnika BF4M1012EC

Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

16 Mar 2017 14:33

Kolego dzwonisz do mnie i pytasz. Pytasz o alternator to mowie żebyś zrobił alternator a potem znów pytasz o to samo.
Nie wiem co kto Ci mówił i czy to prawda ale na odległość nikt nie postawi diagnozy na 100%.
Chcesz naprawić sam to próbuj.


3 posty i wszystkie w stylu "dajcie mi".

Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

16 Mar 2017 19:36

@Alt spokojnie są jeszcze inni.
Autorze wymień koparkę. Po co się z alternatorem pierdzielić.
Info o pracy silnika może być wzięty z alternatora. A skoro silnik pracuje to po co ma rozrusznik kręcić.

Re: Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

17 Mar 2017 17:23

Koleś dzwoni do ATL , później do mnie. Ja mu powiedziałem, że alternator bo to samo miałem w swojej pare lat wstecz. Też się głowiłem co może być i doszedłem, że nie ma ładowania. Dziwne zabezpieczenie przed odpaleniem ale jest i nic nie zrobisz.
Teraz pyta na forum, po co na co ????

Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

18 Mar 2017 10:53

Wystarczy L zmasować i już wiadomo co jest.

Atlas 1404K odpala tylko na "krótko"

18 Mar 2017 12:39

Czasem komp robi bałagan. Może zablokować rozruch z kilku różnych przyczyn. Kiedyś ktoś tak to wymyślił i ten układ jest powielany praktycznie w każdej serii.
Wyślij odpowiedź