Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

koparka atlas spalanie

02 Kwi 2017 21:24

Marka i model maszyny: atlas 1304
Rok produkcji: 1993
Numer seryjny: 136M37078

witam ile powinien spalic atlas 1304 silnik bf4l913 na godzine przy sredniej pracy bo mój pali 8 litrów i wydaje mi sie za duzo niewiem czy tak powinno być i jeszcze jedno jak mozna sprawdzic czy turbosprezarka jest dobra :?:

koparka atlas spalanie

02 Kwi 2017 21:28

Nasz f5l912 wciąga 5-6 litrów w ciężkiej orce w glinie. Możesz sprawdzić czy wirnik nie ma luzu czy nie ma oleju w wężu dolotowym.

koparka atlas spalanie

03 Kwi 2017 08:52

Zmierzyć ciśnienie doładowania.
8 litrów może spalić, zależy w czym kopie i jaka jest kondycja silnika i hydrauliki.
Np. pompa z zajechanym układem sterowania wydajności za późno się zeruje i obciąża diesla. Sam silnik też może być zużyty.

koparka atlas spalanie

03 Kwi 2017 11:36

Silnik przy pełnej mocy spali ponad 16l/h. Turbo przez pomiar ciśnienia.

koparka atlas spalanie

03 Kwi 2017 16:11

to pewnie silnik jest w słabej kondycji bo z odmy tez sie olej zaczoł pojawiać , na kapitalny remont to mnie nie stac bo to droga inwestycja narazie sie musze tym meczyc jak ładuje na wywrotke to jest ok bo potem przerwa jest ale jak ciągle kopie to silnik juz sie grzeje i jest słabsza

koparka atlas spalanie

03 Kwi 2017 19:31

Potem będzie już tylko drożej. Jak załatwisz wał to naprawa może być nieopłacalna.
No i polecam mycie chłodnicy oleju.

koparka atlas spalanie

03 Kwi 2017 19:36

markop1304, najtaniej jest dorwać jakaś sprężarkę z takim samym silnikiem i go przerzucić. Albo inny dobry silnik, ale to i tak gdzieś się oszczędza 40-50% ceny remontu.

koparka atlas spalanie

26 Kwi 2017 07:54

Marnie widzę silnik z doładowaną czterocylindrową 913 w dobrym stanie.

koparka atlas spalanie

27 Kwi 2017 07:54

Brałbym pod uwagę dobrze a nie tanio.

koparka atlas spalanie

27 Kwi 2017 09:31

Remont takiego silnika to około 20-25tyś.

koparka atlas spalanie

27 Kwi 2017 10:15

Nie no co Ty. ;)
Za 5 tys. zrobił fachowiec. Olej bierze bo musi.
Pierścienie się ułożą. To nic że już drugi rok się układają. :mrgreen:

koparka atlas spalanie

27 Kwi 2017 17:53

Niestety sam tłok z cylindrem do takiego silnika to jakieś 2-2,5 tyś.
Ale znawcy kładą najtańsze za 300zł. Cylindry rozchonują​ na max albo i więcej by silnik nie stanoł. Gwarancję 3 miesięczną przetrzyma no chyba że będzie po parę godzin pracował z dużą mocą. Wtedy tłoki się stopią. Ale na to sposób. Panie jaka gwarancja operator zajeba...... silnik. My takich to 5 na tydzień robimy i nigdy żadnych problemów nie było. Mamy setki zadowolonych klientów. A pan twierdzi że coś źle zrobione. ;)
Panewki też droższe bo wzmocnione. Głowice inne zawory też. Końcówki wtryskiwaczy też inne.

koparka atlas spalanie

01 Maj 2017 21:43

Widziałem kiedyś taki BF6L po remoncie. Trzy tłoki jednego typu, dwa innego a szósty jeszcze inny. Klient zapłacił za remont 10 tys zł.
Jak to udało się upchać? Nie wiem. Silnik odpalał na samostart, kopcił wszystkimi kolorami i nie miał mocy, ale usłyszałem, że jestem teoretyk jakiś bo co te GIELERERY w tej koparce robią że silnik nie daje rady jak jest po remoncie. A ja to chyba nie umiem koparki ustawić i panie, ten komputer wywalić i w ogóle. :mrgreen:

koparka atlas spalanie

01 Maj 2017 22:45

Ta. Też to znam silnik po remoncie za duże pieniądze i musi działać. Ja to się chó....a znam. Jak się pyta o jakich dużych pieniądzach rozmawiamy. To się dowiaduje o 10tyś. Jak mówię ile to powinno kosztować. To się dowiaduję że jakiś pojebany jestem bo za tyle kasy to on drugą nową koparkę kupi. Nie używaną tylko nową. Dla niego nową. W stanie nie lepszym jak ta. Ale dla niego nówka. W stanie idealnym.A ta to jeszcze z zyskiem sprzeda. No cóż takich ludzi nie przegadasz.

koparka atlas spalanie

03 Maj 2017 07:18

Takich Januszy niestety jest od groma.
To samo w branży samochodowej.Nie ma gdzie oddać auta do naprawy.
Nawet w serwisach często pracują idioci.
Zresztą mechanicy są na wymarciu.Teraz to są już tylko w większości wymieniacze.

koparka atlas spalanie

03 Maj 2017 13:47

Wymieniasz bo jest taniej. Naprawa droższa. Więc nie gadaj głupot.
O procedurach serwisowych nie wspomnę.
Właśnie takie dziadowstwo jest przez to że ludzie nie wymieniają rzeczy tylko chcą je naprawić. To jest właśnie ta przepaść między nami a Niemcami. Tam nie dziechca w warsztacie. Bo mają prawny obowiązek dokonania naprawy której się podjęli. Dlatego takie ceny. Ma działać to trzeba wymienić a nie kombinować.

koparka atlas spalanie

03 Maj 2017 15:36

Może przemula miał na myśli wymieniaczy w sensie wymian części dobrych na nowe.
Nie potrafią zdiagnozować więc wymieniają po kolei aż zadziała.

Re: koparka atlas spalanie

03 Maj 2017 17:02

Kamal napisał(a):Wymieniasz bo jest taniej. Naprawa droższa. Więc nie gadaj głupot.
O procedurach serwisowych nie wspomnę.
Właśnie takie dziadowstwo jest przez to że ludzie nie wymieniają rzeczy tylko chcą je naprawić. To jest właśnie ta przepaść między nami a Niemcami. Tam nie dziechca w warsztacie. Bo mają prawny obowiązek dokonania naprawy której się podjęli. Dlatego takie ceny. Ma działać to trzeba wymienić a nie kombinować.

No to wymien silnik na nowy .Skoro jest taniej.Lepiej na pewno.Brak wasciwej diagnozy to plaga.
Wymieniają często częsci bez opamiętania.Popatrz na TVN turbo jest taki program o naprawach.

koparka atlas spalanie

04 Maj 2017 06:42

Oczywiście że wymienię silnik na nowy. Jak to będzie ekonomicznie uzasadnione. W silniku 514 zdarzają się pęknięcia wałów taki wał kosztuje około 70tyś. Zestaw naprawczy do silnika, jakieś 60tyś. I ty byś wcisnoł klientowi naprawę. A ja bym wziął z Deutza silnik wymienny za 100tyś. Oddając starego.
Z branży samochodowej proszę bardzo. Wahacz do samochodu A. Nowy tani zamiennik kosztuje 100zł. Ale ty byś naprawił bo stilenblok najtańszy to tylko 35zl X2 + sworzeń wahacza 45zł co daje 115zł za części do naprawy. A ile czasem trzeba się nakombinować by wyjąć stilenbloki to wie ten co robi. Z wypalaniem i wycinaniem tulejki włącznie.Nie zawsze chce wyjść.
A o tym programie w TVN to nawet nie wspominając bo najpierw trzeba mieć wiedzę na temat tego co się ogląda. A jak się nie ma to się tylko głupoty opowiada. Bo czasem to oglądam i szlag mnie trafia jak widzę prawidłowo prowadzona ścieżkę diagnostyczna z komentarzem. To nie było potrzebne bo przecież to jest dobre. I wymąndrzający się głos narratora: że wystarczy tylko to a to wcisnąć puknąć i nic nie wymieniać. Ale tak jak pisałem trzeba mieć jakieś chociaż mały fragment wiedzy. A tak zostałeś kolejnym zmanipulowanym człowiekiem.
Widzisz jak pompa CR sypnie opiłkami to procedura jest jasna. Wymiana wszystkiego ale to wszystko w układzie paliwowym a nie kombinacje. A może się uda i będzie dobrze.to wypłuczemy, to wydmuchamy. To młotkiem pier....my i chyba będzie dobrze.

koparka atlas spalanie

15 Maj 2017 00:23

Kamal to że masz pojęcie to my wiemy.Ale to że wał do silnika kosztuje 70 tyś to nie uwierzę.
Doskonale zdaję sobie sprawę żę tv manipuluje widzem.Ci którzy coś się znają potrafią ocenić.
Niestety praktyka pokazuje w mechanice jest pełno ludzi którzy mają duże braki w swoich kompetancjach zawodowych.
A z drugiej strony części zamienne zazwyczaj są wątpliwej jakości i trwałości.
Wyślij odpowiedź