Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Atlas 1505M pare pytan

06 Wrz 2017 19:25

Marka i model maszyny: Atlas Terex 1505M
Rok produkcji: 2006
Numer seryjny: 155M301492

Witam wszystkich kolegów, mam parę pytań odnośnie w.w. maszyny.

1. Czy żeby przełączyć bieg z wolnego na szybki muszę zatrzymać maszynę i nacisnąć hamulec? Bo taka była zasada w casie na którym wcześniej robiłem a tutaj widzę że maszyna nie musi nawet stać w miejscu żeby to zrobić.
2. Po podniesieniu zabezpieczenia przy fotelu nie powinno nic działać prawda? A u mnie jedyne funkcje jakie odcina to skosowanie łyżki i pług. Gdzie szukać domniemanych bajpasow?
3. To samo co wyżej dotyczy hamulca postojowego, po włączeniu odcina pług i skosowanie.
4. Do czego służy guzik z ikonka dzojstika?
5. Do czego służy przełącznik pod lewym podlokietnikiem? Swoją drogą będę bardzo wdzięczny za jakiś opis całego pulpitu ;)
6. Czy ciśnienie w zbiorniku hydraulicznym musi być cały czas? Chodzi o to, że w maszynie jest dziurawe zbiornik i żeby nie ciekł olej musi mieć cały czas odkrecony zbiornik.

Za wszystkie udzielone odpowiedzi z góry dzięki :piwo:

Atlas 1505M pare pytan

07 Wrz 2017 07:50

ad1. Zależy od rodzaju skrzyni. Są wersje w których można.
ad2. Które funkcje działają? Gdzie szukać? Pod kabiną, przy rozdzielaczu, źle dobrany soft...
ad3. Możliwe przeróbki lub komputer albo soft nie od tej koparki.
ad4. Wyłączanie hydrauliki, tę samą funkcję pełni dźwignia po lewej.
ad5. Musi być cały czas, bezwzględnie, praca bez nadciśnienia w zbiorniku bardzo skróci żywotność pompy głównej.

Atlas 1505M pare pytan

07 Wrz 2017 09:49

Działa jazda, obrót i całe ramię oprócz skosowania łyżki ;)
A mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć jaka funkcje pełni parametr deltaP?
I jeszcze jedno pytanie, podczas ruszenia prawym dzojstikiem wyłącza się jazda, do wymiana przełącznik czy raczej szukać problemów w instalacji?

Maszyna przyjechała do nas niby w rozliczeniu i szef zastanawia się mocno czy ja zostawić czy ją jednak oddać. Wiem na pewno ze stała ponad rok czasu nie używana właśnie że względu na wyciek tego oleju hydraulicznego.

Ktoś ma pomysł co to może być? Wyskoczyło mi to 10min temu.
Załączniki
15047705599681674521.jpg

Atlas 1505M pare pytan

07 Wrz 2017 11:40

DeltaP to w uproszczeniu szybkość hydrauliki.
Po bałaganie na wyświetlaczu widać, że soft do wymiany.

Re: Atlas 1505M pare pytan

07 Sty 2019 23:42

Witam!

Nie będę zakładał nowego tematu bo rozchodzi się o tą samą maszynę co wyżej. Ile taki Atlasik spali by normalnej, spokojnej pracy? Jakie są minusy tej maszyny, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i jaki jest udźwig na maksymalnym wysiegu prostopadle do podwozia?

Dziękuję i pozdrawiam :)
Wyślij odpowiedź