wibako

Brudny olej hydrauliczny

Brudny olej hydrauliczny

Postprzez grzegorz wb » 30 Wrz 2019 21:46

Marka i model maszyny: atlas 1204
Rok produkcji: 1998
Numer seryjny: 129m301320

Witam. Kupiłem niedawno koparkę atlas 1204 przy pierwszych serwisach zauważyłem że olej hydrauliczny nie jest przezroczysty a jest koloru kawy z mlekiem. Nie jest spieniony , maszyna pracuje prawidłowo nawet po rozgrzaniu oleju, nie pala się żadne kontrolki od oleju czy filtra hydraulicznego. Wiem że czeka mnie wymiana oleju hydraulicznego i filtrów, tu zaczynają się moje pytania:
Wiem z forum że olej LHV 46, wiem że filtr jest w zbiorniku wkręcany z góry, pytam o filtr sterowania? czy występuje w mojej maszynie? -z góry proszę o jakiś rysunek, zdjęcie jak go zlokalizować.
Jeszcze kilka pytań:
- co mogło być przyczyną takiego koloru oleju?,
-czy jedna wymiana coś da? , czy będzie trzeba ja powtórzyć? (wymieniałem w kop-ład łącznie z odkręceniem wszystkich możliwych przewodów i spuszczaniem z siłowników- efekt mizerny)
Z góry dzięki za podpowiedzi.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Reklama

simmet

Brudny olej hydrauliczny

Postprzez Atl » 01 Paź 2019 08:44

Filtr sterowania jest w zaworze awaryjnym pod korkiem na imbus 22. Znajdziesz go pod prawą pokrywą (po drugiej stronie niż kabina) kość z akumulatorem ciśnienia, z rączką i czujnikiem ciśnienia.

Nikt nie określi dlaczego masz taki olej, nie wiadomo co z czym zostało zmieszane.
Może ktoś dolał ATF do oleju hydraulicznego :woot:, a może po prostu olej jest stary. Czy jedna wymiana coś da? Zawsze. Na razie wymień, popracuj trochę i zrób to jeszcze raz.
Filtr sterowania kupisz w ATLAS Części w Wejherowie, chłopaki wyślą Ci kurierem. http://www.atlasczesci.pl

Ps. Pamiętaj, żeby włożyć filtr otworem w stronę zaworu, bo da się odwrotnie, ale wtedy zawór do rozebrania i naprawy. Na tym rysunku nie widać filtra, szukaj od spodu korka na imbus 22


Image

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej