wibako

Naprawa: stabilizator, wspomaganie, hamulce +dolewka hydrolu

Naprawa: stabilizator, wspomaganie, hamulce +dolewka hydrolu

Postprzez emajsterkowicz » 20 Kwi 2021 22:23

Marka i model maszyny: Atlas lata 1970-80
Rok produkcji: 70-80

Witam szanownych forumowiczów :D

Amator potrzebuję podpowiedzi przy serwisie koparki Atlas z lata 70 lub 80 (sterowana na chromowanych wajchach/drążkach).
Trochę wtopiłem kupując koparkę lecz mam nadzieje iż w waszą pomocą doprowadzę ją do stanu używalności.


1. Którędy dolać oleju hydraulicznego? Poniżej na zdjęciu zaznaczyłem miejsca przez które planuj chyba że jest wlew fabryczny którego nie znalazłem?
Po dolaniu należy nabić ciśnienie kompresorem 1 bar? Jeśli tak którędy to zrobić?
Kupiłem 50 litrów oleju HV 46 mam nadzieje że będzie dobry?

1.jpg


1-2.jpg


2. Czy mogę zaślepić wąż od stabilizator bardzo dużo oleju hydraulicznego ubywa przez jeden z stabilizatorów. Podczas odkręcania stabilizatora należy uważać by olej nie uciekał czy bez obaw zleci jedynie odrobina? Ewentualnie myślałem by zastosować zawór hydrauliczny po pracy zakręcać siłownik by nie marnować oleju. Ciężko zregenerować taki siłownik amatorsko? Jeśli nie jest to problem najlepiej bym to zrobił tylko nie wiem który rok koparki gdzie szukać danych do zamówienia uszczelnień?

2.jpg

2-2.jpg


3. Gdzie szukać przyczyny braku wspomagania? By manewrować należy się naprawdę mocno namachać czy tak mam być?

3.jpg


4. Na poniższym zdjęciu jest wyście z powietrzem które mogę wykorzystać do pompowania kół? Pokrętło jest przekręcone mam zamiar zdemontować i żabką obracać bądź kupić pokrętło o ile dostane. Może lepiej tego nie ruszać gdyż zastane może nie dać się zakręcić/przepuszczać?

4.jpg



5. Koparka nie ma hamulców część węży wymienił poprzedni właściciel gdzie szukać przyczyny barków hamulców?

6. Jaki tłumik kupić? Aktualnie jest wspawana jedynie rura. Patrzeć tylko na średnice rury czy powinien być jakiś specjalny?
tłumik.jpg

emajsterkowicz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Kwi 2021 21:55

Maszyna: Atlas z lata 70-80

Firma: emajsterkowicz


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej