wibako

padła jazda pilne

Moderator: mechanior

padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 21 Wrz 2017 18:07

20170921_073413.jpg
Marka i model maszyny: Jcb 408
Rok produkcji: 1993

Załącznik 20170921_073413.jpg nie jest już dostępny


Poszukuje informacji co może oznaczać kontrolka ze zdjęcia. w ładowarce jcb 408 po dolaniu oleju silnikowego (może zbieg okoliczności) zapaliła mi się kontrolka ze zdjęcia. Myślałem że przelałem oleju a że dawno nie wymieniany od razu spuściłem całość założyłem nowy filtr i wlałem nowy olej prawidłową ilość. kontrolka nie zgasła (właściwie cały czas mrugała) Wszystkie inne płyny posprawdzane , hydrauliczny , skrzyniowy, chłodniczy poziom ok , maszyna sie nie grzeje , pracuje normalnie , hydraulika mocna. nagle bez żadnego wcześniej spadku mocy padła jazda - podniosłem paletę wrzuciłem jazdę w tył ruszyła i stanęła. hydraulika działa normalnie( podnosi palety) jazdy brak. Dodam że przełącznik jazdy jest podejrzany, jakiś miesiąc temu mi padł i wymieniałem go w warunkach budowlanych na taki kombinowany (nowy oczywiście zamówiony ale jeszcze nie przyszedł)

Teraz pytanie czy awarie jazdy wiązać z tą kontrolką czy bardziej z przełącznikiem jazdy ?

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

Reklama

simmet

padła jazda pilne

Postprzez ezsimo » 21 Wrz 2017 19:05

Wygląda na kontrolkę temperatury płynu chłodzącego - może naruszony kabel do czujnika przy okazji wymiany oleju i filtra ?

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


padła jazda pilne

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Wrz 2017 19:57

Brak jazdy bardziej powiązane z przełącznikiem. Kontrolka to tak jak kolega wyżej pisze.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 21 Wrz 2017 20:32

poniżej kontrolki jest wskaźnik temperatury płynu , na nim jak widać taki sam symbol jak na palącej się kontrolce więc niby logiczne. Ale z płynem chłodniczym wszystko ok , poziom ful , płyn się nie grzeje to co niby ta kontrolka ma oznaczać, poza tym odłączałem i podłączałem ponownie wszystkie kable dochodzące do czujnika przy układzie chłodniczym i nic to nie dało nadal mruga. może wiązać to z nieprawidłową pracą pompy wody?

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

Re: padła jazda pilne

Postprzez dawidg2 » 21 Wrz 2017 20:33

Może przetarta wiązka pod kabiną albo w innym miejscu na załamaniu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 21 Wrz 2017 20:36

od grzania sie olei silnikowego i hydraulicznego to pewnie by były lewa górna i prawa dolna wiec może rzeczywiście lewa dolna od wody . A prawa górna od czego by mogła być . (mruga tylko jedna pozostałe zapaliłem do zdjecia)
Załączniki
20170920_091913.jpg
pozostałe kontrolki

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

padła jazda pilne

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Wrz 2017 20:37

Wystarczy że kabel będzie gdzieś dotykał do masy i kontrolka będzie się świecić. Poruszaj kablami.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 21 Wrz 2017 20:52

pewnie masz racje tym bardziej że ona mruga , jutro poszukam. gorsza sprawa z jazdą , oby na wymianie przełącznika się skończyło. Jeszcze pytanie odnośnie jazdy , wiadomo jak jest wrzucona jazda to maszyna nie odpala ze stacyjki , a czy jak się odłączy przełącznik jazdy to jest taka sama sytuacja nie odpala ze stacyjki jak przy wrzuconej jeździe ?

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

padła jazda pilne

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2017 23:01

Prawa górna od filtra powietrza.
Lewa górna od temperatury oleju silnikowego.
Lewa dolna od temperatury płynu chłodzącego.
Prawa dolna od temperatury oleju skrzyni/napędu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 26 Wrz 2017 18:12

Mechanior rozumięm że kontrolka od temperatury płynu chłodzącego powinna się zapalać kiedy wskaźnik temperatury wejdzie na czerwone pole (płyn się zagotuje) a każdy inny przypadek tak jak np opisywałem u mnie mrugająca kontrolka przy niskiej temperaturze płynu chłodzącego od odpalenia maszyny to tylko jakieś zwarcie. Czy ta kontrolka informuje również o jakiejś innej nieprawidłowości w układzie chłodzenia?

-- 26 Wrz 2017, o 11:11 --

Przełącznik jazdy wymieniony na nowy , niestety jazdy wciąż nie ma. Przyczyna jest inna. Czy sama stacyjka może w jakiś sposób blokować jazdę? Elektryka mam dopiero na piątek a temat nagli więc próbuje coś sam myśleć. Jest jeszcze przy bezpiecznikach przekaźnik "start" wymieniałem go na nowy jakiś miesiąc temu , przy starym ładowarka też nie chciała palić ze stacyjki , czy on też może mieć związek z brakiem jazdy?

-- 26 Wrz 2017, o 17:12 --

od kilku godzin studiuje forum i trafiłem też na tematy o wysprzegliku . U siebie mam przycisk wysprzęglający na wajsze zmiany biegów ,dobrze rozumie że on może być przyczyną braku jazdy i problemu z odpaleniem? Jak go sprawdzić ? czy odłączyć go po prostu przy włączniku , czy schodzić po kablu w dół pod podłogę i tam odłączać ? Proszę o wskazówki.

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

padła jazda pilne

Postprzez mechanior » 26 Wrz 2017 22:22

Przełącznik kierunku jazdy (przekaźnik START) odcina możliwość odpalenia jeśli włączona jest jazda, czasem układ jest tak skonstruowany że zwarcie przycisku wysprzęglania lub jego wiązki blokuje jednocześnie możliwość jazdy i odpalenia.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


padła jazda pilne

Postprzez zyleta210 » 27 Wrz 2017 20:28

i pewnie u mnie tak jest . Dziś udało mi się uruchomić jazdę , odczepiłem kable z przycisku wysprzęglika na wajsze skrzyni , pozłączałem je kilkakrotnie troche poruszałem kablem i jazda wróciła, działa na starym przełączniku jazdy, wiec sam przełącznik był ok. Niestety maszyna wciąż nie odpala ze stacyjki, jedynie przez zwarcie rozrusznika.

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej