wibako

Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Moderator: mechanior

Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 24 Cze 2017 10:00

Witam . Sąsiad kupił ładowarkę, po okresie około jednego roku pojawiły się takie oto objawy, grzeje się olej i ładowarka traci moc jazdy, ale nie tak żeby stała ,moc roboczą ma dobrą.
Pompa to A4VG40DA1D8/32R , ciśnienie pod obciążeniem pomierzone/ do przodu -280 bar tył- 210

Mała pompa nowa,filtry nowe ,olej nowy,wymienione po tych objawach
W ładowarce ktoś przerobił całą instalację elektryczną i zauważyłem że jadąc do tyłu na jednej cewce jazdy jest prąd ,jadąc do przodu ,na dwóch / na hydromotorze przełączając na wolne na jednej cewce jest prąd ,przełączając na szybkie na dwóch.Myślę że na cewkach przód tył prąd powinien być na jednej w zależności od kierunku jazdy,cz się mylę?

Dziwne jest to że czasem ładowarka pracuje 5-8 godzin normalnie a czasem 1 godzinę i olej jest gorący.
Dodam że jest z boku ładowarki rozdzielacz z niego wychodzi przewód hydrauliczny do elektrozaworu i z powrotem wraca do tego rozdzielacza i właśnie ten elektrozawór i cewka są bardzo gorące ,z rozdzielacza między innymi idzie przewód do chłodnicy.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Reklama

simmet

Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Jamar » 24 Cze 2017 23:27

Ciśnienie mierzysz na zblokowanych kołach, ma być 400bar. Na cewkach kierunkowych pompy napięcie powinno być tylko na jednej cewce - przód lub tył. Ciśnienie sterowania 30bar. Co to za maszyna?

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 27 Cze 2017 22:25

Maszyna to Weidemann D-34519 /3006 --- 2003 rok
Ciśnienie mierzyłem nie blokując kół , w poniedziałek zmierzę jeszcze raz , cewki jazdy podłączyłem tak jak napisałeś

-- Wto Cze 27, 2017 9:25 pm --

Niestety ale z ciśnieniem rewelacji brak do przodu 280 , tył 230 sterowanie około 30 ,co do temperatury oleju to nie pracował tak długo aby to sprawdzić .Czas pokaże .

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez mechanior » 27 Cze 2017 22:42

Powtórz pomiar na zaślepionych przewodach do hydromotoru. Wyreguluj zawory nadmiarowe, zmierz przelew na silniku jazdy.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 29 Cze 2017 15:51

Pomiar po około godzinie pracy przód 180 bar i szum w pompie ,wyczytałem że na pompie ma być 450 bar . Pytanie gdzie to wysłać do regeneracji ?

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez mechanior » 29 Cze 2017 21:07

Przeczytałeś co napisałem czy chcesz jak wszyscy regenerować po kolei wszystkie elementy układu? Jeszcze nic nie wiesz a już pytasz gdzie wysłać...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Coval » 29 Cze 2017 23:40

mechanior napisał(a):Przeczytałeś co napisałem czy chcesz jak wszyscy regenerować po kolei wszystkie elementy układu? Jeszcze nic nie wiesz a już pytasz gdzie wysłać...


A potem, że pompy regenerują kiepsko :mrgreen: albo trzeba wymienić jeszcze z 5 części zanim zacznie jeździć :mrgreen:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 30 Cze 2017 15:52

Przeczytałem ,z racji z tego że często jestem na wyjazdach wydrukowałem to co napisał mechanior i dałem sąsiadowi razem z informacją jak to ma zrobić i manometrem . Dostałem taką odpowiedz jak powyżej napisałem ,zrobiłem przed chwilą sam pomiary i przód -400 bar tył 410 bar.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 15:59

Fenix napisał(a):Przeczytałem ,z racji z tego że często jestem na wyjazdach wydrukowałem to co napisał mechanior i dałem sąsiadowi razem z informacją jak to ma zrobić i manometrem . Dostałem taką odpowiedz jak powyżej napisałem ,zrobiłem przed chwilą sam pomiary i przód -400 bar tył 410 bar.



mechanior napisał(a):zmierz przelew na silniku jazdy.



Chyba nie przeczytałeś....
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 30 Cze 2017 23:25

Życie
Ostatnio edytowany przez Fenix, 01 Lip 2017 23:31, edytowano w sumie 1 raz

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez mechanior » 30 Cze 2017 23:38

Ej, co się buldoczysz, to my mamy WAS kochanych użytkowników czasem dosyć bo wypisujecie bzdury a po 30 razy trzeba w kółko pisać to samo bo NIE CZYTACIE...
Nikt tutaj nie jest wróżką, nie wiemy o twoich problemach prywatnych, zresztą wybacz ale sam się nimi nie chwalisz a z usterką ani naprawą nie mają nic wspólnego.

A tak wracając do tematu - twój pomiar wykazał że wartości są diametralnie inne?
Moim zdaniem któryś z dodatkowych zaworów (np zmiany prędkości) ma przeciek, poszukaj który element nagrzewa się najbardziej i w jakich warunkach (kierunek jazdy, ustawienia prędkości itp).
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 23:39

Fenix napisał(a):co do uszczypliwości Panie Coval coś tam ,pomylił pan stronę to nie Przemądrzalec. pl ,resztę zostawię bez kom...... Pozdrawiam wszystkich nieomylnych. Dzięki za pomoc.


Zwracasz się z pomocą, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski potrzebne są informacje, na podstawie których można zdiagnozować problem. W większości przypadków, podczas napraw, decyzje podjęte odnośnie wymiany części są podejmowane zbyt pochopnie.
Jestem ciekaw, jak poczułbyś się, kiedy po wymianie/regeneracji pompy ( koszt kilka tyś zł. ) ładowarka dalej ma te same objawy co przed wymianą?....
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez adam120 » 30 Lip 2017 16:16

Witam. Posiadam ładowarkę atlas AR 55 1998 rok. Mam problem,w ładowarce po przejechaniu ok.7km przerzucają mi się automatycznie biegi - z szybkich na wolne. Biegi znajdują się w dżojstiku. Ostatnio wymieniany był silnik od wiatraka, który załącza się prawidłowo. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki co z tym problemem zrobić. Pozdrawiam

adam120
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Sty 2014 09:53

Maszyna: ładowarka atlas55

Firma: użytkownik prywatny


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez mechanior » 30 Lip 2017 18:33

Co to ma wspólnego ze wzrostem temperatury oleju hydraulicznego?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Fenix » 24 Wrz 2017 21:40

Jednak była padnięta pompa ,po oddaniu do naprawy okazało się że kilka części było uszkodzonych i tak jak pisałem ciśnienie wychodzące około 280 bar/zawór ciśnienia podkręcony na maksa, znaczy zrobiona do sprzedaży .Części uszkodzone sąsiad otrzymał
z powrotem ,ładowarka jak nowa.Serwisant przekazał że pomiarem na zaślepionych przewodach od hydromotoru można uszkodzić pompę i że miałem szczęście że akurat w tej maszynie nie siedzi inna opcja pompy .Części ściągane z Niemiec ,koszt naprawy 6 tys zł + 2 lata gwarancja .

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez Jamar » 24 Wrz 2017 23:00

A jak serwisant mierzył ciśnienie nie blokując pompy?
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wzrost temperatury oleju hydraulicznego

Postprzez mechanior » 25 Wrz 2017 00:19

Można uszkodzić jeśli nadmiarówki są tylko na silniku ale do tej pory takich nie widziałem. Znane mi systemy maja zawory bezpieczeństwa na pompie jazdy.
Na forum nie naprawimy maszyny, nie znamy wszystkich możliwych rozwiązań konstrukcyjnych, problemów, usterek i ich solucji, możemy jedynie podpowiadać na podstawie Waszego opisu i własnych doświadczeń, żadne forum nie zastąpi doświadczonego mechanika na miejscu przy maszynie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej