wibako

Ładowarka (pracy przy intensywnym ruchu pojazdów)

Moderator: mechanior

Ładowarka (pracy przy intensywnym ruchu pojazdów)

Postprzez PRZEMEK_B » 30 Sie 2010 08:57

Witam użytkowników forum.
Mam pytanie do użytkowników ładowarek. Jaki sprzęt polecalibyście do wykonywania prac przy kanalizacji w mieście, gdzie istnieje intensywny ruch drogowy. Mam na myśli takie maszyny, których parametry takie jak: zwrotność, mały promień skrętu, zawracania, dobre własności trakcyjne itp. zapewnią komfort pracy operatorowi i pozwolą na dużą wydajność pracy.
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Reklama

simmet

Postprzez mivhal » 30 Sie 2010 19:09

jak na ulicy to jakaś średnia musi być bo wjedziesz w jakąś wąską uliczkę i będziesz miał problem z . Mam rozumieć że ma zawalać wykopy to mi się wydaje że lepiej kop-lad łyżka będzie w podobnych rozmiarach. Możesz założyć skarpówkę lub 90 i wyrównasz w wykopie.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez PRZEMEK_B » 31 Sie 2010 07:44

Dzięki za odpowiedź. Chodzi właśnie o to, że tylny wysięgnik i łyżka (oczywiście złożona), przeszkadzają w manewrowaniu na ciasnych ulicach. Mam na myśli sytuację gdy koparko-ładowarka znajduje się w poprzecznym usytuowaniu do osi jezdni i zasypuje wykop, a ruch na jezdni odbywa się w sposób wahadłowy tylko po jednym pasie ruchu i jest kierowany sygnalizacją świetlną. dlatego szukam opinii o ładowarkach niewielkich rozmiarów, zwrotnych i komfortowych dla operatora.
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez mivhal » 31 Sie 2010 18:49

PRZEMEK_B napisał(a):Chodzi właśnie o to, że tylny wysięgnik i łyżka (oczywiście złożona), przeszkadzają w manewrowaniu na ciasnych ulicach.
ale i tak ładowarka ma przecież jakąś przeciwwagę?ładowarką też nie wyłamiesz się o 90 stopni też będziesz musiał wyjechać na drugi pas. Ja robiłem kop-ład na ekspresówce Wrocław- Środa Śląska i nigdzie nie widziałem żeby ktoś robił tam ładowarką.

Poszukaj na necie gdzieś widziałem takie łyżki co można bokiem wysypywać. Jak nie daje sobie rady operator na ruchliwej drodze. Jak jest na wahadle ze sygnalizacja to po prostu ustaw na dłuższy odcinek będziesz miał więcej czasu na zasypanie

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez dawidg2 » 31 Sie 2010 20:35

Mam taką łyżkę z bocznym wysypem. piękna sprawa jak mało miejsca a trzeba wzdłuż krawężnika albo wąsko rozsypać piach. używam ją też do odśnieżania zimą.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez PRZEMEK_B » 01 Wrz 2010 08:59

Dzięki za sugestie i zainteresowanie tematem. Myślałem o ładowarce, która miałaby wymiary mniejsze od używanych przez nas koparko-ładowarek, ale ciekawa alternatywa z tą łyżką z bocznym wysypem.
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez mivhal » 01 Wrz 2010 10:18

jak chcesz coś takiego to tylko hydrak lub inaczej ładowarka o sterowaniu burtowym to się zawróci w okół własnej osi :mrgreen:

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez PRZEMEK_B » 01 Wrz 2010 10:49

A co szanowni użytkownicy forum sądzą o chyba najmniejszych ładowarkach kołowych z oferty firmy KOMATSU? Mam na myśli modele WA65-6 i WA70-6. Pracował ktoś na nich? spełniły by założenia i wymagania wymienione na początku dyskusji? Zakładam również wykorzystanie ładowarki do innych celów niż tylko zawalanie wykopów.
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez lukaszzbro » 01 Wrz 2010 15:08

Jeśli chodzi o ładowarkę może dobrym pomysłem byłaby ładowarka obrotowa Ahlmann. Piaskowanie wykopu, zasypka byłaby możliwa bez wyjeżdżania na drugi pas.
http://bh-ruda.pl/maszyny-budowlane/ahlmann/seria-as/
http://www.youtube.com/watch?v=-SqutqeRI3Y
Dawny czeski odpowiednik UN
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1
Ciekawą rzeczą jest też to, że Ahlmann może mieć przystawkę do kopania.
Ostatnio edytowany przez lukaszzbro, 01 Wrz 2010 21:26, edytowano w sumie 1 raz

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez mivhal » 01 Wrz 2010 20:23

Takiej ładowarki nie widziałem ale ciekawa propozycja.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez PRZEMEK_B » 02 Wrz 2010 08:31

To co podpowiedziałeś to bardzo interesujące rozwiązanie. Dzięki. Czy jakieś inne firmy mają w ofercie podobne rozwiązania?
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez pawlik10 » 02 Wrz 2010 18:09

lukaszzbro napisał(a):Jeśli chodzi o ładowarkę może dobrym pomysłem byłaby ładowarka obrotowa Ahlmann. Piaskowanie wykopu, zasypka byłaby możliwa bez wyjeżdżania na drugi pas.
http://bh-ruda.pl/maszyny-budowlane/ahlmann/seria-as/
http://www.youtube.com/watch?v=-SqutqeRI3Y
Dawny czeski odpowiednik UN
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1
Ciekawą rzeczą jest też to, że Ahlmann może mieć przystawkę do kopania.


czasc ja właśnie pracuje napodobnym alhmanie mój to AZ85 1999r. jest troche mniejszy ale za to zwrotniejszy. bardzo polecam ten sprzęt w ciasnych uliczkach jest super. pracuje nią na drodze i używam jednego pasa , przekręcam ramie na bok i zgarniam pobocze albo robie nasym super sprawa i do palet rewelacja.

pawlik10
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2008 21:52
  • Miejscowość: Kozłówka

Postprzez PRZEMEK_B » 03 Wrz 2010 11:10

Może któryś z użytkowników forum orientuje się jak wygląda sprawa z rynkiem wtórnym tych maszyn? Znalazłem tylko jakieś aukcje złomu z dawnych lat. Ciekawi mnie przekrój roczników 2005/2006. Może zna ktoś namiary na instytucje które sprzedają takie maszyny? Byłbym wdzięczny za pomoc.
Przemek

PRZEMEK_B
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sie 2010 08:08
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez dawidg2 » 03 Wrz 2010 15:49

BH-Ruda sprzedaje Ahlmanna. Widziałem w gazecie TRUCK ogłoszenie o Ahlmanie właśnie z skrętnym ramieniem http://www.truck.pl/pl/d/maszyny-budowl ... 90-5268181 akurat rok 2002.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez vetrieska » 19 Wrz 2010 00:01

Pomysl jeszcze o Mecalacu, idealnie sie nadaje zeby miescic sie na jednym pasie i zasypywac wykop obok- drogowcy bardzo czesto takich uzywaja. Moze tez pracowac jako ladowarka, chociaz wysieg oczywiscie ma delikatniejszy i spychac bym nim nie probowal. ladowarka obrotowa ma niezbyt duzy wysieg w bok i stabilnosc wtedy dosyc slaba - slynne niezniszczalne Un053 mialo taki specjalny stabilizator ktory blokowal wahanie tylnej osi gdy obracalo sie wysieg, gdy to nie dziala maszyna fika momentalnie na bok (a waska wcale nie jest, rowno tyle co naczepa a moze ciut szerszy jest przod). do nich tez byly koparki i nawet takie chwytaki do kopania studni dostepne, na max 5m glebokosci sie dalo wykopac ta studnie :mrgreen:
ze dwa lata temu slyszalem ze producent UN mial wypuscic zupelnie nowa maszyne HON200 z 4 skretnymi kolami, obrotowym wysiegiem i teleskopem! - to by byla ciekawa maszyna, wypelniajaca nisze rynkowa. niestety nie wiem czy je zaczeli w ogole produkowac.
Aha co do Ahlmanna znalazlem jedna obrotowa w fajnym stanie - ale to dosc duza maszyna:
ahlmann as12 .
podobny do wa65 jest CAT 906, to bardzo udana maszynka - mala, zwinna i oszczedna (silnik perkins a w nowszych i 906h mitsubishi). do takiej lyzka z bocznym wysypem - i na pewno sie na jednym pasie zmiesci. one sa dosc waskie, szerokosci auta dostawczego. waga kolo 6 ton.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej