wibako

Wyświetlacz S.L.I gdzie jest czujnik?

Moderator: mechanior

Wyświetlacz S.L.I gdzie jest czujnik?

Postprzez caspersky » 08 Wrz 2010 00:57

Witam Kolegów. Przyznaję, zarejestrowałem się na forum z jednego powodu. Operuję ładowarką teleskopową JCB 525-67 i odkąd tylko pamiętam ciekawiło mnie gdzie jest jakikolwiek czujnik do wyświetlacza ciężaru podnoszonego ładunku na widłach czy też łyżce. Zaglądałem w każdy możliwy kąt tej maszyny, znam prawie na pamięć instalację elektryczną i wystarczająco szczegółowo hydrauliczną, lecz przyznaję, że nie mam czasu szukać, kłaść się pod nią i 'lecieć po kablach' gdzie do chol*ry znajduje się jakikolwiek czujnik do tegoż urządzenia. Cała puszka, w której jest kilka diod, które (podzielone na miarki) pokazują mniej więcej ciężar ładunku, umieszczona jest po prawej stronie. Operowałem od samego początku (około 2 lat) tylko i wyłącznie na tej maszynie i nie mogę wytrzymać już z ciekawości. W puszce działa jedynie 'TEST' po naciśnięciu którego zapalają się na chwilkę wszystkie diody. Dalej nie wiem jak to działa. Próbowałem się postawić w roli konstruktorów i jedynym w miarę logicznym dla mnie wyjaśnieniem jest jakiś czujnik, którego najprawdopodobniej nie ma u mnie, gdzieś na którymś siłowniku\rozdzielaczu\przewodzie. Logicznym dla mnie wydaję się, że im większe ciśnienie w układzie tym większy ciężar się podnosi... Proszę wszystkich, którzy mogli by pomóc o zdradzenie mi owej tajemnicy, bo moja ciekawość jest na prawdę wielka... Mogę wysłać zdjęcia urządzenia jak i czegokolwiek co mogło by pomóc w identyfikacji sprawcy tego postu (- nawet ładnych dziewcząt);) proszę pisać. Ze swojej strony obiecuję codziennie po kilka razy (-niestety wieczorami) zaglądać do chyba pierwszego mojego w życiu napisanego posta na forum. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

caspersky
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 Wrz 2010 14:26
  • Miejscowość: Dołhobyczów

Reklama

simmet

Postprzez nowaczek » 08 Wrz 2010 05:51

na tylnym moscie :wink:

nowaczek
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 29 Cze 2009 18:29
  • Miejscowość: poland

Postprzez caspersky » 12 Wrz 2010 11:08

A czy mógłbym prosić o opisanie mniej więcej zasady działania tego czujnika i jego nazwę? Bo próbowałem go wykręcić i się lekko uszkodził i przydało by sie kupić nowy. Pozdrawiam!

caspersky
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 Wrz 2010 14:26
  • Miejscowość: Dołhobyczów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej