wibako

Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Moderator: mechanior

Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 23 Lut 2012 16:41

Pojawia się błąd i szumi pod kabiną, wentylator z tyłu nie chodzi. Po wyjęciu wtyczki z cewki działa. Proszę o pomoc znających temat.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Reklama

simmet

Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez naprawiacz » 23 Lut 2012 18:43

Jaki błąd się pojawi-kod?? Którą wtyczkę rozpinasz?? Z PWM sterującego wentylatorem??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 24 Lut 2012 22:09

Wyświetla tylko taki komunikat jak powyżej. Jeśli chodzi o wtyczkę to jest ona od strony wejścia pod podłogą w takim prostokątnym bloku dochodzi do elektromagnesu.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez naprawiacz » 24 Lut 2012 23:26

Zrób pomiar 2 elektrozaworów na tym bloku ,zmierz ciśnienie ładowania hamulca na tym bloku.Wyjmij te 2 elektrozawory i sprawdź czy wszystko jest ok.Sprawdź czujniki ciśnienia hamulca - bodajże 2 na bloku z 3 akumulatorami (są to presostaty).
Napisz wyniki pomiarów i zobaczymy co dalej.

Dodano:
pomiar elektrozaworów miałem na myśli pomiar cewek.

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez demonek » 28 Lut 2012 19:58

ja tez miałem taki przypadek, u mnie padł elektrozawór ladowania cisnienia hamulców, jest to 1 elektrozawór od schodow do kabiny, mozesz je sprawdzic sciagajac cewke i nasluchujac czy cyka po zalozeniu jej z powrotem, a swoja droga mam pytanie do Bartek Glimat ile u Ciebie by taki elektrozawór kosztował w serwisie sprawdzilem 4 tys cenia.

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 03 Mar 2012 20:22

Kolego naprawiacz czym zrobić pomiar cewki? Jak sprawdzić czujnik czy jest dobry?
-elektrozawory sprawdzałem wydają się nieuszkodzone, jeden jest od obrotów wentylatora jak wyjmę z niego wtyczkę to pojawia się komunikat o obrotach.
-na tym bloku jest tylko jeden czujnik ale jest on od funkcji rezerwowej gazu, czujnik od hamulców jest pod pedałem czy jak jest zepsuty to będą takie objawy.
-pomiarów ciśnienia nie robiłem bo kupiłem na necie i czekam tydzień na nanometr.
-cewki wytwarzają pole magnetyczne ponieważ ciężko je zdjąć raczej są dobre a elektrozawór słychać jak się przesuwa.
-miałem kilka ładowarek tej firmy i wiem że często psują się czujniki. Moze ktoś wie czy są podróby i gdzie to kupić. -W razie w gdzie kupić taki elektrozawór oprócz serwisu.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez dawidg2 » 03 Mar 2012 21:20

cewke miernikiem się mierzy jaki ma opór. też podobny przypadek miałem jak pracowałem na 110 ale wtedy czujnik chyba poszedł, wtedy kabel od cewki wypinałem i maszyna chodziła ale wtedy miałem większe obroty silnika i z czasem się hamulec ręczny załączył sam ale jak się wpięło na chwile wtyczke to było ok.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez mechanior » 06 Mar 2012 19:28

mam identyczny problem, cewki działają, diagnostyka pokazuje BRAKING PRESSURE - NORMAL
hamulce działają DOSKONALE, wentylator działa normalnie choć też był uszkodzony czujnik jego obrotów (naprawiłem wtyczkę)
komunikat brzmi dokładnie: USTERKA UKŁADU ŁADOWANIA HAMULCÓW
oprócz tego pojawiają się następujące komunikaty
USTERKA-KONTROLA CIŚNIENIE OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO (ERROR MONITORING TRANSMISSION PRESSURE) - domyślam się że uszkodzony jest czujnik lub wiązka ciśnienia w skrzyni, gdzie on się znajduje?
AWARYJNY UKŁAD KIEROWNICZY NIE DZIAŁA
E-ECU EECU SID 022
oraz CZAS NA PRZEGLĄD (czy da się skasować wezwanie do przeglądu?)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 06 Mar 2012 21:05

Kolego naprawiacz rozłączyłem wtyczkę czujnika pod pedałem hamulca i kod nie zmienił się czy to znaczy że czujnik jest do bani? Gdzie znajduje się czujnik obrotów wentylatora bo jak wypinam wtyczkę z cewki na elektrozaworze obrotów wentylatora to pojawia się inny komunikat.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez naprawiacz » 06 Mar 2012 21:40

Odnośnie hamulców : Na bloku z akumulatorami hamulca powinny być 2 czujniki bodajże NO i je należy też sprawdzić.Niestety czasem nie da się przeprowadzić diagnozy on-line. Należy pomierzyć ciśnienie załączenia i wyłączenia zaworu doładowania

Do Mechniora: Czujnik ciśnienia jest w okolicy zaworów skrzyni - chyba go nie widać trzeba takie 2 blachy osłaniające zawory rozkręcić z tego co pamiętam

EEcu sid 022 - coś z czujnikiem położenia wału korbowego.

Coś dużo tych błędów na raz - czyżby ktoś pod 220V ją załączył:)

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez naprawiacz » 06 Mar 2012 21:41

kolego Fenix jaki ten inny kod się zapala??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez mechanior » 06 Mar 2012 22:23

pewnie błąd czujnika obrotów wentylatora
czujnik jest zamontowany po lewej stronie silnika wentylatora, wtyczka narażona jest na silne wibracje i często pękają przewody, ważna jest też jego odległość od tarczy markera (taki pierścień z dziurami)

kolego Feniks, zbieżność usterek jest dziwna, może naprawiamy tą samą maszynę? a nawet się znamy?

naprawiacz napisał(a):Coś dużo tych błędów na raz - czyżby ktoś pod 220V ją załączył:)

po prostu jeździli dopóki nie padło chłodzenie a teraz trzeba to wszystko pochytać...

sprawdzę te czujniki hamulca
ale z tego co widzę zwykłe mostkowanie może nie dać odpowiedniego efektu w postaci ustąpienia komunikatu?
czy możemy założyć że skoro hamulec działa perfekcyjnie to system działa tylko oczujnikowanie padło?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez naprawiacz » 06 Mar 2012 22:44

Zwarcie 1-go z tych czujników powinno powodować załączenia zaworu na tym bloku przy schodach i wentylator powinien zwolnić i wtedy hamulce się doładowują. Cholera nie pamiętam czy 1 czasem nie był NC a 1 NO . Jeśli macie inną maszynę przyjrzyjcie się czy na pewno wentylator pracuje poprawnie - te 2 układy są powiązane i zmierzcie ciśnienie na bloku z akumulatorami przy jakim załącza się zawór pod kabiną przy schodach i przy jakim się rozłącza (nie chodzi o pwm) - niestety przez najbliższe kilkanaście dni nie jestem w stanie tego sprawdzić

Jeśli zawory są ok to można założyć uszkodzenie czujnika na tym bloku z akumulatorami.

powodzenia

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 07 Mar 2012 00:27

Kolego mechanior niestety nie jestem mechanikiem i operatorem takiej maszyny. A co do znajomości to kto wie? znam sporo ludzi. Ale tak myślę jak popiszę kilka lat z wami to coś tam w głowie zostanie.

Jak tam panie mechanior poradził pan z tą ładowarką co razem robiliśmy??,bo ja zmieniłem potencjometr gazu i czujnik doładowania hamulców na panelu z akumulatorami ,maszyna działa.

Dzięki za pomoc .

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez mechanior » 13 Mar 2012 23:17

usuń podwójny post...

wymieniamy czujniki, najpierw na skrzyni... o wynikach zamelduję
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez Fenix » 14 Mar 2012 20:17

Kolego mechanior w mojej maszynie od tego czujnika na panelu z akumulatorami Nr;716010 .-WO1 pojawiły się takie same błędy jak u ciebie ,mianowicie usterka kontroli ciśnienia oleju przekładniowego
Był problem z biegami i wentylatorem, do tego czujnika jest słabe dojście .

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez SebKo » 19 Lis 2016 18:41

Witam, ja mam inny problem z ładowaniem hamulca, zawór hamulcowy pod kabiną nie utrzymuje cisnienia, jest ciągły skok ciśnienia mierzonego na bloku hydroakumulatorów od 60 do 120 barów, cewka od sterowania wentylatora wysyła ciągłe impulsy i wentylator ma sekundowe przyspieszenie, do tego szarpie wężem z pompy na zawór hamulca i z zaworu do wentylatora, rozebrany był zawór hamulcowy pod kabiną do zera i złożony spowrotem, bez zmian, wszystkie wtyczki sprawdzone, zawór pod pedałem hamulca sprawdzony, gdzie może uciekać ciśnienie z zaworu albo co może dawać takie impulsy na cewkebwentylatora?

SebKo
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 19:37
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: Saab :)

Firma: Diesel Krak Serwis.


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Lis 2016 19:23

No to załóż nowy temat! Nie podpinaj się pod stare tematy i przeczytaj regulamin.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez SebKo » 19 Lis 2016 21:06

Jest usterka ładowania hamulca to piszę w tym temacie, jak nie masz sensownej odpowiedzi to się nie odzywaj, porządkowy się znalazł

SebKo
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 19:37
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: Saab :)

Firma: Diesel Krak Serwis.


Usterka ładowania układu hamulców Volvo L150E

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Lis 2016 21:58

Tacy jak ty tylko zaśmiecają forum. Chcesz pomocy forumowiczów to szanuj panujące tu zasady i tak nie podskakuj bo jak moderator się odezwie to zobaczysz. Regulamin jest krótki i go sobie poczytaj. :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej