wibako

Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Moderator: mechanior

Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez XXL » 02 Lip 2013 23:26

Marka i model maszyny: Hanomag 60E
Rok produkcji: 1994

Witam
Koledzy jaki olej mam wlać do przekładni która jest bezpośrednio przykręcona do silnika, są na niej pompy i wychodzi wał do skrzyni? jestem w kropce wydaje mi się przekładniowy ale... jest tam jeszcze zmiennik. No i sam nie wiem czy jest to układ połączony więc transmisyjny... jeszcze jedno pytanko od czego jest tez zbiorniczek (ok 1,5 l) przykręcony do zbiornika oleju od strony komory silnika?

Awatar użytkownika
XXL
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 02 Mar 2007 21:30
  • Miejscowość: BKL

Maszyna: ...

Firma: Roboty Ziemne


Reklama

simmet

Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez Piotr mc 85 » 04 Lip 2013 20:55

XXL napisał(a): jest tam jeszcze zmiennik.

No właśnie, to jest zmiennik. Ja też nie posiadam DTR, ale mam zalany ATF bo w sumie nic innego wg mnie tam nie pasuje.
XXL napisał(a):jeszcze jedno pytanko od czego jest tez zbiorniczek (ok 1,5 l) przykręcony do zbiornika oleju od strony komory silnika?

Tego Ci nie podpowiem, bo u mnie tego nie ma. Do jakiego zbiornika oleju, chodzi o hydrauliczny?
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez XXL » 04 Lip 2013 22:17

Dzięki za jakąkolwiek podpowiedz .. świeża maszyna na firmie ,podobno niczym nie różni się od komatsu . Skrzynia jest oddzielnie połączona wałem kardana ... mam olej cat'a do skrzyń to go chyba wleję ...Z drugiej strony choćby byle co byleby nie na sucho... Tez bym chętnie dorwał DTR.. Co do tego zbiorniczka to jest on przykręcony do zb. oleju patrząc od tyłu po prawej stronie .. może od hamulcy?? Skrawek nalepki z napisem Dextron..

Awatar użytkownika
XXL
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 02 Mar 2007 21:30
  • Miejscowość: BKL

Maszyna: ...

Firma: Roboty Ziemne


Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez Sebastian Dukarski » 09 Lip 2013 18:37

Ten maly zbiornik to jest od hamulcow. Olej do skrzyni i do zmiennika atf 2d lub cdsae10w stan sprawdza się na odpalonym silniku w zmienniku i w skrzyni biegow doradzam wymiane filtrow sa obok miarki oleju zmiennika dwie puszki jeden od zmiennika drugi do skrzyni na skrzyni jest jeszcze jeden filtr wazny :D

Sebastian Dukarski
Operator


Re: Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez TRANSKOP81 » 14 Sie 2016 15:29

Olej do zmiennika i skrzyni najlepiej atf. Zbiorniczek jest od hamulców. Filtr od skrzyni jest na skrzyni biegów (wkład) od zmiennika jest pod maską po prawej koło silnika (puszka) na układzie hamulcowym też jest filterek (wkład) pilnuj oleju w zbiorniczku hamulcowym bo zatrze sie pompka

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Sie 2016 16:38

Na panelu obok stacyjki jest ogólnie kontrolka od poziomu oleju. A pompka nie taka tania bo 1900 brutto. Ale jest myk i idzie dopasować od windy samochodowej za połowę ceny :) tylko trzeba redukcję wkręcić bo są inne gwinty.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez TRANSKOP81 » 15 Sie 2016 10:13

Ogólnie to układ centronic powinien gasic silnik po chyba 30sek. w przypadku braku oleju lub jakiejś usterki ale zazwyczaj ten układ jest niesprawny.

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Hanomag 60E olej do przekładni przy silniku?

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sie 2016 11:50

Nawet nie wiedziałem że takie stare maszyny mają coś takiego :lol:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej