wibako

ZL50 - klima, woda w nawiewach

Moderator: mechanior

ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 29 Lip 2013 22:30

Marka i model maszyny: xcmg zl50
Rok produkcji: 2010

mam wode w przewodach doprowadzajacych powietrze, moze ktos pracuje ta ładowarką i wie o co chodzi?

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


Reklama

simmet

szukam wiadomosci na temat klimatyzcji

Postprzez mechanior » 30 Lip 2013 01:01

jaka maszyna taka klimatyzacja, woda ci się skrapla w przewodach, powinny mieć drenaż...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 03 Sie 2013 12:59

demonek napisał(a):przewodach doprowadzajacych powietrze,

o które przewody Ci chodzi? Pewnie nawiewy na przód, ja usiebie nie mam takiego "wypasu", mój model jest z 2006 r. a w 2007 była modernizacja; silnik QSB6.7 common rail zamiast QSC8.3C na pompie boscha, homologowane oświetlania drogowe, wnętrze kabiny a raczej dodone nawiewy na przednią szybęi inne pierdoły. U mnie nagrzewnica i klima jest za fotelem i tylko z tamtąd wychodzą nawiewy. Jak popracujesz w takie upały jak dzis, 5-8 godzin to woda pływa po podłodze :mrgreen: :mrgreen:
Żółte głowy nie dały wanny pod wymiennik klimy i tak sobie konensat kapie na spód obudowy, po czym rozlewa się po podłodze :crazy:
Ale chłodzi wyborowo nie można narzekać, wielostopniowa regulacja mocy chłodzenia też jest. Muszę w końcu R134a wymienic bo już 6 lat śmiga w układzie :lol:
I na koniec zawór ogrzewania, oryginalnie był tylko na bloku... silnika :wall: :wall: , dorobiłem sobie dodatkowy w kabinie i jest git :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez mechanior » 03 Sie 2013 13:46

chłodziwa się nie wymienia bo się nie zużywa
natomiast wypompowuje się go, filtruje, wtłacza z powrotem, uzupełnia ubytek i wymienia olej w sprężarce
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 08 Sie 2013 08:19

Ja miałem w XCMG wymieniane na gwarancji; stare zostało zabrane a nabite innym. Producenci taki zabieg zalecają co 2 lata, a w praktyce różnie bywa.

demonek jak coś to pytaj, ja swoją używam od nowości, co nie co na forum odnośnie tej maszyny napisałem. :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez mechanior » 08 Sie 2013 08:38

uważam że wymienili ci ze względu na przepisy ekologiczne, czynnik freonowy został zastąpiony innym, dozwolonym w EU, chinole czasem przychodzą z klimą nabitą starym R22 który jest zakazany (dziura ozonowa)
co dwa lata zalecana jest taka obsługa jak napisałem powyżej czyli wypompowanie, filtracja czynnika a wymianie podlega olej w sprężarce

zalecają co 2 lata i zrobili ci to na gwarancji? to ile masz tej gwarancji? :mrgreen:
nie wspomnę o tym że gwarancją to są objęte awarie a nie planowa obsługa maszyny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 08 Sie 2013 22:12

mechanior napisał(a):R22 który jest zakazany (dziura ozonowa)

W certyfikowanej wersji by nie przeszło, unia jednak zwraca uwagę na to, w instrukcji i na sprężarce jak byk R 134a. Ciekawi mnie fakt że u nas są również sprzedawane maszyny przeznaczone na rynek chiński i rosyjski (te najtańsze) gdzie nie obowiązują chyba żadne normy. Ja na pierwszej kontroli miałbym ją wywaloną z kopalni :!:
mechanior napisał(a):zalecają co 2 lata

Ogólnie zalecają czy to auto, traktor czy inna maszyna.
mechanior napisał(a):zrobili ci to na gwarancji?

zrobili po roku bo lipnie chłodziła klima, nawet w mniejsze upały nie dawała rady.
Przepraszam Cię, że nie jasno się wyraziłem stąd wynikło nieporozumienie. :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez mechanior » 08 Sie 2013 23:33

Piotr mc 85 napisał(a):Ciekawi mnie fakt że u nas są również sprzedawane maszyny przeznaczone na rynek chiński i rosyjski (te najtańsze) gdzie nie obowiązują chyba żadne normy.


prawie te same normy obowiązują w USA i Australii, to nasza UE ma nasrane jeśli chodzi o ekologię, od nowego roku zmieniają się znów przepisy dotyczące ochrony środowiska, kolega który pracuje w dużej hurtowni sprzętu HVAC (klimy, pompy ciepła itp) już pakuje kontenery wysyłając za pół ceny wszytko do "kangurów"
w nowych lodówkach jest już R600a czyli wysoko oczyszczony butan...

ale wracając do maszyn, jest taki temat na forum dotyczący CE, nawet te MADE IN USA nie nadają się do używania w EU...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 09 Sie 2013 23:31

ja od nie dawna używam xcmg, prace zmieniłem z volva na x sie przesiadłem maszyna nawet ok, trochę głośna i pływania nie ma ale już się przyzwyczaiłem, za to mniej roboty a stawka ta sama :) tak mam nawiewy na przód xcmg z 2010 roku, odpływ wody był zatkany i woda lała sie nawiewami a teraz jeszcze padł nawiew na przód jutro rozbieram w prawdzie nie mam małych zółtych raczek ale, moze se poradze :) a, moze wiecie jak poprawic jazde chodzi o to, ze jak wjadę w błoto to nie ma siły kołami przewalic moze mozna cos z tym zrobic? a i jak macie jakies materiały o x to chętnie poczytam.

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 10 Sie 2013 18:36

demonek napisał(a):prace zmieniłem z volva na x sie przesiadłem maszyna nawet ok, trochę głośna i pływania nie ma ale już się przyzwyczaiłem, za to mniej roboty a stawka ta sama :)

Mimo wzystko ja bym wolał Volvo. XCMG pewnie pomocnicza maszyna, że masz na niej mniej roboty.
demonek napisał(a):moze wiecie jak poprawic jazde chodzi o to, ze jak wjadę w błoto to nie ma siły kołami przewalic moze mozna cos z tym zrobic?

Image Chyba masz zużyty lub zepsuty napęd, u mnie jest 18 KM słabszy silnik, ale nie ma tego problemu w błocie to nawet na 3-ce powinna mielić, a już napewno na 1. i 2. biegu :crazy:
Mam kompletną dokumentację ponieważ mam swoją od nowości. Rozumiem że masz maszynę z CE.

mechanior napisał(a):to nasza UE ma nasrane jeśli chodzi o ekologię

Już nawet nie chodzi mi o czystość spalin. Maszyna certyfikowana jest dość głośna, a chińska wersja to istny huk w kabinie :crazy: , mało tego maszyny bez CE mają kabinę wyspawaną z cieniutkich profili 50x50 mm o grubości 1,5-2mm :crazy: :wall: :wall: :crazy: . Chyba nie muszę pisać dlaczego te maszyny wywalają z kopalni i budów w przypadku kontroli, każdy sobie może wyobrazić co się dzieje z maszyną i operatorem w czasie przewrotki. :roll:
W USA na pewno obowiązuje ROPS i FOPS, zresztą swoje normy Tier też mają, w EU są STAGE.
Takie małe sprostowanko sorry za OT.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 14 Sie 2013 22:36

volvo jako ładowarki są najlepsze a różnymi juz jezdziłem, testowałem nową ładowarke cat 966k bez kierownicy super ładowarka ale nie wyważona tył podskakiwał, a xcmg pracuje w firmie dopiero rozwijającej się, spokojna praca tak, ze ładowarka może być słabsza, ta moja chinka jest chyba bez certyfikatu nie ma zadnych oznaczeń CE, kabina tez nie jest rops/fops, a biegi mam 2 do przodu jeden wsteczny nie ma power shifta jak u Ciebie, bida jest ale smiga, a dachowac nie mam zamiaru nawet i najlepsza ;) dtr posiadam ale tez kiepska nie ma konkretnych porad.

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez mechanior » 15 Sie 2013 12:11

bo to DTR a nie instrukcja naprawcza, te drugie są tylko dla serwisu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 15 Sie 2013 21:40

Dlatego piszę na forum. Ktoś,coś zawsze, może podpowie.

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 16 Sie 2013 17:27

demonek napisał(a):ta moja chinka jest chyba bez certyfikatu nie ma zadnych oznaczeń CE, kabina tez nie jest rops/fops, a biegi mam 2 do przodu jeden wsteczny nie ma power shifta jak u Ciebie

Uoj, to bida straszna. Dla mnie chory pomysł aby maszyna w przedziale 0-40 km/h miała tylko dwa przełożenia, nic dziwnego że kołami nie możesz zakręcić. Silnik masz chiński Weichai na lic. Steyr, chińska skrzynia biegów i cała reszta ładowarki.
Zl50G CE ma 20 cm wyższą kabinę jest cichsza wewnątrz masz 2 wajchy do łyżki w CE jest joysick, Ty masz łyżkę 3m3, w CE jest 3,5m3 i parę innych pierdół. Centralne smarowanie pewnie masz i kamerę wsteczną. Jak robisz na kopalni tą maszyną, to ona wyleci z hukiem jak wpadnie maszynowiec :!:
Strasznie chinole lecą na wartości :lol: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Xcmg+ZL50G jak dla mnie nie opłaca się sprzedawać strata wielokrotna a maszyna pracuje całkiem nie źle 300t/h na samochody da rady. :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 16 Sie 2013 21:21

mam joystick, kamere cofania, klime, wiatrak i wage, centralne smarowanie tez, lyzka jest dosc spora na zamówienie robiona 8 i pół tony złapałem ;) silnik 162 kw

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 16 Sie 2013 21:35

demonek napisał(a):8 i pół tony złapałem

ja kiedyś też, ale normalnie to tak mam 5,5-6 ton, przy 8 to za dużo by dostawała.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 30 Sie 2013 21:39

a moze wiecie jaki olej do skrzyni wlac i jak sprawdzic jego stan?

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez Piotr mc 85 » 04 Wrz 2013 21:01

U mnie w DTR podają silnikowy 15W40, za którymś razem wlałem ATF IID. Teraz mam defekt (prawdopodobnie łożysko w skrzyni, pada uszczelniacz pompy i delikatnie puszcza hydrauliczny do skrzyni) zalałem ostatnio hydrauliczny żeby się nie mieszały. Na każdym maszyna pracuje bez zarzutu.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez mechanior » 04 Wrz 2013 21:57

póki co pracuje
ATF niszczy uszczelnienia i materiał cierny na tarczach sprzęgieł w nieprzystosowanych do tego medium skrzyniach i mostach....
hydrauliczny w skrzyni?? no to powodzenia...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ZL50 - klima, woda w nawiewach

Postprzez demonek » 04 Wrz 2013 22:01

no własnie to co silnikowy wlac ?a jak sprawdzic stan?

demonek
Fizol

Maszyna: Volvo 150E xcmg zl50g


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej