wibako

MANITOU MLT 628 wyciek oleju

Moderator: mechanior

MANITOU MLT 628 wyciek oleju

Postprzez johny320 » 02 Wrz 2013 10:38

Marka i model maszyny: MANITOU MLT 628 TURBO
Rok produkcji: 1998

Witam, mam ładowarkę Manitou MLT 628 Turbo z 1998r i mam z nią kilka problemów. Po pierwsze pojawił się wyciek oleju z węża lub rurki od "krokodyla" w miejscu gdzie zaczyna się wysuwać wysięgnik, zaraz nad siłownikiem od podnoszenia łyżki. NIE mam pojęcia jak się do tego zabrać jak rozmontować żeby się dostać do tego węża/rurki kompletnie nic tam nie widać a olej się leje. Czy trzeba rozmontować cały wysięgnik??? Drugie pytanie czy ma ktoś może schemat kontrolek i przełączników na desce rozdzielczej bo są pozamieniane i nie wiem co jest od czego:/. Na koniec mam prawdopodobnie uszkodzony akumulator hydrauliczno-gazowy bo gdy przestaje ruszać kierownicą to hydraulika działa coraz wolniej aż całkowicei się zatrzyma gdy delikatnie ruszę kierownicą to wszystko jest ok. Jakie powinno być ciśnienie w takim akumulaotrze?? Proszę o pomoc.
Mój mail: johny320@o2.pl

johny320
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Wrz 2013 10:20

Maszyna: MANITOU MLT 628 TURBO


Reklama

simmet

MANITOU MLT 628 wyciek oleju

Postprzez mechanior » 02 Wrz 2013 11:58

jeśli wyciek jest ze środka ramienia to nie ma innego wyjścia jak tylko pruć wysięgnik
to niestety jedyne wyjście

nieprawidłowe działanie hydrauliki jest prawdopodobnie spowodowane usterką w zaworze priorytetu który rozdziela olej między osprzęt a układ kierowniczy, powinien znajdować się w rozdzielaczu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


MANITOU MLT 628 wyciek oleju

Postprzez marekbuli » 02 Wrz 2013 21:15

w mlt 731t zawór priorytetu jest bezpośrednio na pompie oleju

marekbuli
Pomocnik operatora

  • Posty: 97
  • Rejestracja: 13 Sty 2012 20:21

Maszyna: manitou 731t


Re: MANITOU MLT 628 wyciek oleju

Postprzez manitoumechanik » 04 Wrz 2013 22:51

witam, w godzinę mozna wyjac w tej maszynie wszystkie przewody hydro łacznie z silownikiem wysuwu z wnetrza teleskopu. zdemontuj filtr powietrza i cała blache na ktorej on wisi, 3 srubki klucz 13, opusc ramię do dołu i wszystko masz jak na dłoni. demontaz teleskopu łacznie z przewodami jest dosc prosty również ale zamontowanie, wsuniecie go razem przewodami to juz loteria aby nie zmieliło przewodów, najgorszym blędem jest demontaż teleskopu wowczas dopiero sobie roboty zadamy... a odnosnie hydrauliki zawor priorytetu nie ma zwiazku z twą usterką, sprawdz swoj aku hydrauliczny, zresztą kolego johny juz rozmawiałem z tobą jak to naprawic jak sprawdzic itp.. masz moj meil.

manitoumechanik
Młodszy operator

Maszyna: manitou mlb 625


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej