wibako

Hamulce manitou 1337

Moderator: mechanior

Hamulce manitou 1337

Postprzez Patryk case » 12 Wrz 2013 19:16

Marka i model maszyny: Manitou 1337 slt turbo
Rok produkcji: 1999

Witam panowie!
Mam pytanie ponieważ kupiliśmy ładowarkę manitou i jest problem ponieważ nie ma w niej hamulców.
Po pierwsze chcieliśmy sprawdzić poziom płynu hamulcowego ale nie możemy znaleźć tego zbiorniczka na hydrol a bez tego raczej nic więcej nie zdziałamy bo możliwe ze jest też jakiś wyciek z rurek a bez płynu to trochę lipa ;)
Bym był wdzięczny gdyby ktoś przybliżył nam miejsce w którym to jest , patrzeliśmy koło silnika , a nawet z tyłu w kabinie i tak schowany a na internecie tak samo nie ma żadnego schematu :wall:

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Reklama

simmet

Hamulce manitou 1337

Postprzez marekbuli » 12 Wrz 2013 20:03

nie jestem specjalista od twojej manitou ale w mojej (mlt 731) to leje się nie hydrol tylko olej LHM. Jak wlejesz zwykły płyn hamulcowy to masz kłopot(chyba że już ktoś wlał przed tobą).
W mojej manitce tez nie było hamulców właśnie z powodu hydrolu.
Trzeba zdjąć osie rozebrać i wymienić uszczelnienia na (zdrobniale tłoczki a cylindrem są obudowy osi). Miałem z tym sporo pracy- nie wiedziałem , że to tyle trzeba rozkręcić dla 2 czy 3 gumek

marekbuli
Pomocnik operatora

  • Posty: 97
  • Rejestracja: 13 Sty 2012 20:21

Maszyna: manitou 731t


Hamulce manitou 1337

Postprzez Patryk case » 13 Wrz 2013 07:12

Acha no dobra pomyślimy ale gdzie wlać choćby ten olej? ;)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Hamulce manitou 1337

Postprzez Sebastian Dukarski » 13 Wrz 2013 16:45

a nie ma czasami w kabinie z przodu?

Sebastian Dukarski
Operator


Hamulce manitou 1337

Postprzez marekbuli » 13 Wrz 2013 19:48

u mnie ten zbiorniczek jest pod panelem zaraz przy kierownicy z lewej strony. jest tam śruba bodajże na płaski śrubokręt.

marekbuli
Pomocnik operatora

  • Posty: 97
  • Rejestracja: 13 Sty 2012 20:21

Maszyna: manitou 731t


Re: Hamulce manitou 1337

Postprzez manitoumechanik » 14 Wrz 2013 23:19

przed kierownicą pod plastikowym deklem taka czapą konsoli jakby troszkę w lewo od skrzynki bezpieczników

manitoumechanik
Młodszy operator

Maszyna: manitou mlb 625


Hamulce manitou 1337

Postprzez Patryk case » 15 Wrz 2013 09:28

A dzięki już to zleliśmy a teraz jest problem bo w nim jest trochę hydrolu a nie widać żeby leciał gdzieś możliwe ze pompa hamulcowa była walnięta? ;)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Re: Hamulce manitou 1337

Postprzez manitoumechanik » 15 Wrz 2013 10:48

wyjasnij mi co nazywasz --hydrol-- nie kumam o co chodzi poza tym twe ostatnie wyjasnienie to zebym chcial to niepomoge bo wypowiedz masz bez sensu ... cos gdzies leci ale co i gdzie naprawde nie zgadnę zebym nawet sie uparł..

manitoumechanik
Młodszy operator

Maszyna: manitou mlb 625


Hamulce manitou 1337

Postprzez Patryk case » 15 Wrz 2013 11:17

No hydrol to masz płyn hamulcowy a czy ja napisałem ze coś leci napisałem ze nie widać ani na ziemi ani na maszynie żeby była jakaś nieszczelność i żeby płyn wyciekał ,jest pół zbiorniczka i nie ubywa mamy tą maszynę 1,5 tygodnia więc ja też nie mogę wiedzieć wszystkiego o nich bo to pierwsza manitou u nas a praca bez hamulców to już denerwuję bo robimy nią koło murów i lepiej żeby nie zburzyć żadnego :D Myślałem że może ktoś będzie wiedział o co chodzi bo jeszcze sprzedawca coś mówił że to może być jakiś czujnik hamulcowy i on możne być zaśniedziały lub do wymiany bo wiadomo przez tyle lat nic nie ruszane czy to możliwe? w poniedziałek chcemy zadzwonić do serwisu i tam nam podobną coś powiedzą!!!! :wall:
A z pompą chodzi mi o to czy możliwe że w pompie mogły uszczelnienia szlak trafić i tak się dzieje? ;) że nie ma ciśnienia płynu i nie ma hamulców? ;) A w naszej maszynie hamulce są na wale bo przy kołach nie ma żadnych rurek ani przewodów ;)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Hamulce manitou 1337

Postprzez marekbuli » 15 Wrz 2013 16:15

Witam. U mnie była taka sama sytuacja. Ktoś bezmózgi wlał zwykłego płynu hamulcowego zamiast oleju LHM. Zwykły płyn spowodował uszkodzenie uszczelnień pompy i hamulców. Płyn nie wyciekał z pompy bo nie miał którędy, ale uszkodził wewnętrzne uszczelnienia zarówno pompy jak i cylindrów. A z hamulców ucieknie albo do obudowy mechanizmu różnicowego, albo do półosi.
Nie wiem czy osi są takiej samej budowy jak w 731T, jeżeli tak to jest to gruba robota

marekbuli
Pomocnik operatora

  • Posty: 97
  • Rejestracja: 13 Sty 2012 20:21

Maszyna: manitou 731t


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej