wibako

Wyciek oleju - hydromotor

Moderator: mechanior

Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez hennn » 25 Wrz 2013 23:13

Problemem jest wyciek z hydromotoru, ostatnio oddałem go do uszczelnienia, zostało założone nowe uszczelnienie hydrauliczne podobno jakies lepsze od 30-50 bar. Ponadto dowiedziałem sie że na hydromotorze jest zuzycie 6 jednostek a norma to 3-4 ale jezeli wszystko działa to nie ma sensu robic generalnego remontu. jednak po zalozeniu znowu po 2h pracy z hydromotoru zaczął się przedostawać olej do przekładni. Co robic? ogólnie silnik jazdy działa bez zarzutu, nie zauważyłem żadnych zmian jeżeli chodzi o mobilność. Maszyna ma przepracowane 12000 motogodzin, ale kupiłem jako uzywke wiec jej prawdziwej przeszłości nie znam.
Ma ktoś jakiś pomysł?

hennn
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 15:48
  • Miejscowość: tarnow

Reklama

simmet

Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez mechanior » 26 Wrz 2013 14:40

hennn napisał(a):hydromotorze jest zuzycie 6 jednostek a norma to 3-4

a co to za klasyfikacja bo mimo pewnego doświadczenia w zawodzie nie słyszałem o jednostkach zużycia...
hennn napisał(a):jezeli wszystko działa to nie ma sensu robic generalnego remontu

skoro jest przeciek to jednak nie jest wszystko w porządku
a jednym z podstawowych parametrów badania zużycia takiego elementu jest wartość przecieku
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez Piotr mc 85 » 27 Wrz 2013 17:02

Jakiej w ogóle maszyny dotyczy problem i czy to ładowarka?
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez Michal_1 » 27 Wrz 2013 20:24

Ja kolego miałem identyczny przypadek z Hydromotorem REXROTH A2FM80/61W-VZB010 w Ładowarce teleskopowej Merlo jak ty opisujesz, ubywało mi oleju w zbiorniczku a w korpusie przekładni wylewał się aż odpowietrznikiem.
Ja swój Hydro motor wysłałem do Wadowic na uszczelnienie i po dwóch dniach dostałem odpowiedz że mogą wymienić uszczelnienia ale żadnej gwarancji nie dają na wykonaną usługę i powiedzieli mi że mam już wypracowany tłoczki i też olej przelewa się przez nie. podiołem decyzję że mają robić tak żeby było dobrze i bym był zadowolony a maszyna była sprawna.
Po 2- tygodniach odebrałem Hydromotor i na maszynie jest zrobione od momentu założenia 500 Mh i jest gitara maszyna ciągnie i jedzie o niebo lepiej ( a przed robotą też miała siłę i jeździła dobrze a po remoncie dużo lepiej). Kosztowało mnie wszystko z kurierami i robotą 2800 zł i 8 miesięcy gwarancji.

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez hennn » 27 Wrz 2013 22:33

maszyna to ladowarka hanomag 15f 1997r, a hydro motor to hydromatik nr A6VM........ . z tego co kolego piszesz to pewnie skończy się na generalnym remoncie, podałbyś mi jakieś namiary na tą firmę bo nie chce zaczynać z niepewnym zakładam bo mogą niepodołać zadaniu. Ile taki motor powinien wytrzymać Mh, bo u mnie na zegarku jest 11500Mh i się zużył. Być może to przez to że rok temu dostała się do oleju woda, zanim się zorientowałem zrobiłem z tą mieszanką około 100Mh a poźniej płukanie całego układu gorszym olejem hl46 i hl68, wymiany co 20Mh. Może to przez tą wodę , może przez gorszy olej. w każdym razie teraz jak już zrobię ten remont to czy to jaki olej powinienem używać ? przed przygodą z wodą byl hv46 .

hennn
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 15:48
  • Miejscowość: tarnow

Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez dawidg2 » 27 Wrz 2013 23:11

U mnie w Schaeffie też przy 11 tys h robiliśmy remont hydromotoru, objaw brak siły jak się rozgrzała i wyła, wytarta była płyta co tłoczki po niej chodzą i się olej między tłoczkami przelewał. Dokładnie nie wiem bo serwis wziął i robił na niemieckich częściach bo czekaliśmy miesiąc ponad.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Wyciek oleju - hydromotor

Postprzez Michal_1 » 28 Wrz 2013 18:57

Kolego podaje ci linka do strony firmy co mi regenerowała mój Hydromotor http://www.hydrem.pl/.
Co do oleju to w przypadku mojej maszyny ja wlałem do siebie REPSOL HLP 46 i wymiana wraz z filtrem co 800 Mh. Jak się pytałem co sprawia zużycie się Hydromotoru to mi powiedzieli ze wcześniej ten kto używał maszyny nie zmieniał oleju lub bardzo rzadko + zabrudzenia i tak jak piszesz woda w układzie.

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej