wibako

Case 85 XT problem z jazdą i brak skrętów

Moderator: mechanior

Case 85 XT problem z jazdą i brak skrętów

Postprzez RR Łukasz » 21 Paź 2013 20:06

Marka i model maszyny: Case 85 XT
Numer seryjny: AF 0384163

Witam,
z maszyną jest problem jak w temacie nie ma skrętów zawracanie nie możliwe, jazda jako taka jest ale też bez szaleństw. Maszyna straciła werwę w jeździe a skręty się podziały.

Jak ugryźć temat?? może któryś z kolegów miał już taki przypadek ewentualnie skłonny był by ktoś podzielić się na forum schematem hydrauliki i elektryki do tego modelu (jak nie na łamach forum to proszę na maila: serwisujemy@gmail.com)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Reklama

simmet

problemz jazdą i brak skrętów

Postprzez mechanior » 22 Paź 2013 00:38

wybacz ale jeżeli serwis szuka pomocy na forum użytkowników w takich sprawach to załóż inne konto na forum albo chociaż usuń link z podpisu bo to wstyd po prostu...
nie masz dokumentacji? to jak naprawiasz maszyny? na czuja?

takie maszyny mają jedną pompę zębatą do obsługi ramienia a od jazdy są dwie pompy tłoczkowe nawrotne
steruje się tym jak gąską, zmieniając prędkość i kierunek hydromotorów burtowych
słaba jazda= słaby skręt, problemu szukaj w sterowaniu pompami lub ich wydajności... ergo mocy silnika, obrotach itp
szukaj postów dotyczących ładowarek Bobcata...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problemz jazdą i brak skrętów

Postprzez RR Łukasz » 23 Paź 2013 11:49

pomocy szukam na forum bo do tego forum służy, z maszynami typu takiej właśnie małej ładowarki firmy case nie miałem do czynienia więc zapytałem na forum, jeżeli chodzi o dokumentację to do tej ładowarki też nie posiadam więc zapytałem jeżeli nie ma osób które chcą się podzielić schematami rozumiem , po to podałem maila żeby ewentualni chętni do podzielenia się dokumentacją podali cenę - wiadome nic za darmo...

byłem przy maszynie dziś i objawy różnią się od tych które podał mi operator:
ładowarka nie ma problemu z podnoszeniem ładunku. jeżeli chodzi o jadzę to bez względu czy poruszy się prawą manetką czy lewą czy obiema na raz maszyna "drygnie" poruszy się delikatnie zarówno przy sterowaniu do przodu jak i do tyłu i na tym koniec. Pompa zębata podobno była wymieniana w lutym tego roku bo nie chciało podnosić się ramię. zespół sterowania jazdą jest dosyć rozbudowany i z tego co dało się odczytać z tabliczki znamionowej jest produkcji DANFOS.

Ponawiam jeszcze raz zapytane o schemat hydrauliki do tej maszyny
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


problemz jazdą i brak skrętów

Postprzez grzegorz200 » 23 Paź 2013 12:33

dla mnie to wyglada na zaciagniety hamulec...takie sa własnie objawy..maszyna drgnie troche i nic wiecej...
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


problemz jazdą i brak skrętów

Postprzez mechanior » 23 Paź 2013 19:19

Bobcat z zapadkowym systemem blokady hydromotorów tak się zachowuje, a jaki system ma CASE?

z tym "zaciągniętym" hamulcem to jest tak że to system automatyczny, sprzęt pewnie ma czujnik pod siedzeniem oraz w pałąku zabezpieczającym operatora
opuszczenie pałąka i wyłączenie blokady na panelu powoduje zadziałanie cewek elektromagnetycznych odblokowujących (dźwigających) skoble blokady jazdy blokujące tarcze z wycięciami które są zamocowane na osiach hydromotorów (jeśli tak jest w CASE...), w przypadku Bobka nazywa się to bodajże Interlock System
problem tkwi pewnie w elektryce, sprawdź bezpieczniki, przekaźniki itp
sterowanie jazdą jest wbrew pozorom proste bo to dwie nawrotne pompy tłoczkowe o zmiennej wydajności czyli zmiana kierunku jazdy odbywa się za pomocą mechanicznego lub hydraulicznego przestawienia płyty wychylnej...

do CASE schematów nie mam, gdzieś na strychu mam komplet materiałów szkoleniowych z podstawowego kursu Bobcata ale musiałbym odszukać i zeskanować a na to trzeba czasu, proponuję zwrócić się do kolegi JACEK J
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problemz jazdą i brak skrętów

Postprzez RR Łukasz » 25 Paź 2013 10:12

Dzięki Panowie, co do elektryki w tej maszynie to jest tam straszny bajzel operator próbował samemu coś zdziałać i skończyło się na tym że cała wiązka wygląda jak by ją myszy zjadły a później ktoś powiązał na tzw "ryja" i nawet nie izolował...
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej