wibako

Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Moderator: mechanior

Re: Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Kamal » 12 Gru 2013 11:53

wujek616 napisał(a):no właśnie jak zapędzę wszystkie światła to jazda trochę słabnie

Tak jak ci pisałem bez związki. Jazda nie jest w tak starej maszynie sterowana proporcjonalnie, więc jest tylko zawór, który jest na napięcie znamionowe 12V otwiera się już przy około 8-9V natomiast do jego potrzymania wystarcza około 6V. A dopóki jest otwarty to jazda działa normalnie natomiast jak spadnie ci poniżej punktu trzymania wtedy jazda ci nie osłabnie tylko pojawi się szarpanie.
wujek616 napisał(a):Czyli jak temu zaradzić? Bo nieraz nawet jak włącze kierunkowskaz to "jazda" szarpie...

No teraz mi się zgadza. Czas na czyszczenie przewodów i kostek lub wymianę przegrzanych i czarnych przewodów.
Piotr mc 85 napisał(a):
No to już znasz :wink: , ja z kolei pierwsze słyszę że to lipne akumulatory. Mam futurę ok. 5 lat w osobówkach i ciągniku rolniczym MF-255 co ma ładowanie bez obciążenia na poziomie 13,5 - 13,8V i nie mam z nimi problemów

Jest tylko jeden mały ale wazny sczegół, Centra została jakieś 3 lata temu przejęta przez potentata na rynku firmę Exide i od tego czasu jakość tych akumulatorów spadła za to marka Exide jest lepsza tańsza takie postępowanie ma na celu odzwyczajenie lokalnych nabywców od marki jakom jest centra. A wujek chce kupić nowe baterie a nie twoje, mimo że jeszcze dobre to już wyeksploatowane w iluś tam procentach.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Reklama

simmet

Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez mechanior » 12 Gru 2013 12:11

Kamal napisał(a):Jazda nie jest w tak starej maszynie sterowana proporcjonalnie, więc jest tylko zawór, który jest na napięcie znamionowe 12V otwiera się już przy około 8-9V natomiast do jego potrzymania wystarcza około 6V. A dopóki jest otwarty to jazda działa normalnie natomiast jak spadnie ci poniżej punktu trzymania wtedy jazda ci nie osłabnie tylko pojawi się szarpanie.


popieram to rozumowanie natomiast spotkałem się już z przypadkiem że spadek napięcia w instalacji spowodował takie objawy, nie wiem jak to wytłumaczyć
być może pulsowanie napięcia? bo tak chyba steruje się siłą elektromotoryczną cewek proporcjonalnych?
nie jestem elektronikiem i nie znam się na tym tak dobrze by prowadzić akademickie dyskusje ale fakt jest faktem, miałem taki przypadek, po naprawie alternatora i wymianie martwego akumulatora wszystko wróciło do normy (ładowarka CAT 908 z pompą jazdy Rexroth i zaworem Vickers)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Kamal » 12 Gru 2013 13:31

Jeżeli masz uszkodzony alternator. A jego uszkodzenie polega na przebitej diodzie prostującej to tak się może dziać gdyż do instalacji zaczyna dostawać ci się już prąd zmienny, a akumulator wszystkich pików ci nie zdławi.
Cewki proporcionalne sterujesz najczęsciej PWM.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez mechanior » 12 Gru 2013 14:56

witam kolegę SPECJALISTĘ! gratulacje
mówiłem że się nie wymigasz :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Kamal » 12 Gru 2013 15:13

mechanior napisał(a):witam kolegę SPECJALISTĘ! gratulacje
mówiłem że się nie wymigasz :mrgreen:

Ooooo ch........j :oops:
nosił wilk razy kilka poniesli i wilka. :mrgreen:
I co ja teraz "bidny" poczne. A było tak fajnie. Teraz to tylko rzeczowe odpowiedzi przedemną.
A było tak fajnie. :lol:
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Piotr mc 85 » 12 Gru 2013 20:44

Kamal napisał(a): Centra została jakieś 3 lata temu przejęta przez potentata na rynku firmę Exide i od tego czasu jakość tych akumulatorów spadła za to marka Exide jest lepsza tańsza takie postępowanie ma na celu odzwyczajenie lokalnych nabywców od marki jakom jest centra.

To zmienia postać rzeczy, dzięki za uświadomienie co do aktualnych produktów Centry. :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Kamal » 13 Gru 2013 13:02

Nie ma sprawy. Pytasz to masz informację.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez wujek616 » 13 Gru 2013 19:12

Kamal napisał(a):
wujek616 napisał(a):no właśnie jak zapędzę wszystkie światła to jazda trochę słabnie

Tak jak ci pisałem bez związki. Jazda nie jest w tak starej maszynie sterowana proporcjonalnie, więc jest tylko zawór, który jest na napięcie znamionowe 12V otwiera się już przy około 8-9V natomiast do jego potrzymania wystarcza około 6V. A dopóki jest otwarty to jazda działa normalnie natomiast jak spadnie ci poniżej punktu trzymania wtedy jazda ci nie osłabnie tylko pojawi się szarpanie.
wujek616 napisał(a):Czyli jak temu zaradzić? Bo nieraz nawet jak włącze kierunkowskaz to "jazda" szarpie...

No teraz mi się zgadza. Czas na czyszczenie przewodów i kostek lub wymianę przegrzanych i czarnych przewodów.

czyszczenie kostek i weryfikacja przewodów była przeprowadzona i nic się nie zmieniło,
myślę że przyczyną jest to że światła , jazda i kierunkowskazy podłączone są pod stacyjkę, bo jak włączę światła mijania albo kierunkowskaz to wtedy wyraźnie zwalnia, natomiast światła robocze mam podłączone poza stacyjką i jak je włączę to nie ma różnicy w jeździe
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Ładowarka Atlas AR51B- jaki akumulator?

Postprzez Kamal » 15 Gru 2013 00:13

Podaj mi wartości spadku napięcia. I to zmierzone miernikiem a nie że niby po przeglądzie wszystko jest OK. Tylko nie jest dobrze.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej