wibako

BOBCAT T2566 problem z jazdą

Moderator: mechanior

BOBCAT T2566 problem z jazdą

Postprzez mlynarz88 » 31 Gru 2013 18:05

Marka i model maszyny: T2566
Rok produkcji: 2001

Witam. Mam problem z jazdą w bobcacie, mianowicie włączając w ładowarce wolny bieg do przodu załącza się od razu wysoki, włączając bieg mały do tylu z początku jest ok lecz dodając więcej gazu ładowarka przerzuca samoczynnie na szybki bieg, czasami tez podczas pracy np. przy przepychaniu ziemi gdy ładowarka ma już ciężko, puszcze gaz, wyłączę bieg a ona cały czas jedzie, nie pomaga wtedy nawet zaciągniecie ręcznego, jedynie zgaszenie silnika kluczykiem. Biegi pełzające działają ale tylko wtedy gdy maszyna ma w miarę lekko, lecz gdy dochodzi obciążenie i muszę dodać gazu maszyna jedzie ale już agresywnie ponieważ przerzuca na szybszy bieg. Myślę, ze dość przejrzyście zobrazowałem mój problem z maszyną i proszę o jakąś poradę co trzeba sprawdzić, naprawić i od czego zacząć. Pozdrawiam

mlynarz88
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Gru 2013 17:34

Maszyna: BOBCAT T2566

Firma: gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

BOBCAT T2566 problem z jazdą

Postprzez grzegorz200 » 03 Sty 2014 11:46

..zacznij od bezpieczników..w dwóch gniazdach powinny być diody zamiast bezpieczników..być moze ktoś pozamieniał miejscami diody z bezpiecznikami, bądz odwrócił je do góry nogami...ale w/w objawy wskazują na zwarcie w manetce od przełańczania jazdy..zdemontuj i zobacz, czy sie przewody nie poprzecierały..sama manetka jest przymocowana stalową obejmą..najczęsciej tam jest zwarcie..podczas zmiany przewody moga trzeć o ową opaskę...pod prawym plastikiem, przed dzojstikiem mam komputer..sa tam 4 diody..zobacz, czy pomaranczowa dioda nie miga ci..jesli tak podaj w jakim cyklu...

Autor postu otrzymał pochwałę
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: BOBCAT T2566 problem z jazdą

Postprzez mlynarz88 » 03 Sty 2014 21:10

Dzięki. Jutro się za to zabieram

mlynarz88
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Gru 2013 17:34

Maszyna: BOBCAT T2566

Firma: gospodarstwo rolne


Re: BOBCAT T2566 problem z jazdą

Postprzez mlynarz88 » 09 Sty 2014 14:09

Udało się. Dziękuję za pomoc grzegorz200, okazało się, że oderwały się dwa przewody przy manetce, wystarczyło je przylutować i wszystkie problemy zniknęły, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

mlynarz88
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Gru 2013 17:34

Maszyna: BOBCAT T2566

Firma: gospodarstwo rolne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej