wibako

JCB 531-70 problem z jazdą przód tył

Moderator: mechanior

JCB 531-70 problem z jazdą przód tył

Postprzez kosko » 05 Lut 2014 21:33

Witam,
mam problem z ładowarką teleskopową JCB 531-70 a mianowicie po wciśnięciu biegu 1,2,3 do jazdy w przód lub tył ładowarka nie rusza. Natomiast po wciśnięciu A (automat) ładowarka rusza zarówno do przodu jak i do tyłu. Czasami na zimnym oleju działają wszystkie biegi. Niestety gdy olej się rozgrzeje ładowarka na 1,2,3 przestaje jeździć wtedy po ustawieniu biegu zwiększam obroty silnika co powoduje, że ładowarka rusza gwałtownie, czasami widać jakby chciała ruszyć ale czegoś jej brakuje. Niekiedy gdy nie chce ruszyć przełączam manetką zmiany biegów między poszczególnymi biegami do momentu aż ładowarka ruszy. Czasami obie czynności wykonuje jednocześnie (zwiększam obroty, przełączam manetką zmiany biegów)

Dodam jeszcze że wymieniłem olej na oryginał JCB poprzedni był bardzo czarny

Z tego co już zdążyłem się zorientować może być to problem przełącznika jazdy przód tył lub elektrozaworów do których dzisiaj próbowałem się dostać niestety jest tam tak mało miejsca że zrezygnowałem.

Będę wdzięczny za każdą informację oraz wskazówkę.

kosko
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 Lut 2014 19:55

Maszyna: JCB 531-70

Firma: SAM


Reklama

simmet

problem z jazdą przód tył

Postprzez Coval » 06 Lut 2014 00:36

Czy po wciśnięciu A ładowarka jeździ normalnie, posiada wszystkie przełożenia? Pracuje bez zarzutu? Jeśli tak, to masz już odpowiedz: moduł sterujący (steruje skrzynia tylko w jednym położeniu przycisku), sam przycisk A lub wiązka sterująca rozdzielaczem przekładni.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: problem z jazdą przód tył

Postprzez kosko » 06 Lut 2014 14:26

Na "A" jeździ bardzo dobrze, natomiast na pozostałych 1,2,3 wyrywkowo albo wcale. Pisząc moduł sterujący miałeś na myśli przełącznik jazdy przód tył ????

kosko
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 Lut 2014 19:55

Maszyna: JCB 531-70

Firma: SAM


Claas

Postprzez tomasz.tomasz » 18 Lut 2014 19:01

kolego od JCB i co z problemem ??? Będę wdzięczny za odpowiedź bo to co piszesz to słowo w słowo moja awaria. Z góry dzięki.

tomasz.tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Sty 2012 16:19

Maszyna: JCB 530-70 r1999
JCB 536-60 r2005
JCB 531-70 r2010


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej