wibako

brak ładowania MANITOU MT 732 '09

Moderator: mechanior

brak ładowania MANITOU MT 732 '09

Postprzez RR Łukasz » 18 Lut 2014 17:14

Marka i model maszyny: MANITOU MT 732
Rok produkcji: 2009
Numer seryjny: 584057

Witam, jak w temacie maszyna nie ma ładowania, początkowo było tak że świeciły wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej (w tym pasku kontrolek w którym jest ładowanie) po odpaleniu jak dodało się gazu to znikały (gasły) i maszyna latała bez problemu, aż pewnego razu padł akumulator po zimnej nocy i podczas ładowania zamknęła się klapa pod którą jest schowany (metalowa osłona) i zwarł się + z - i od tamtej pory po zapaleniu maszyny kontrolki nie gasną ładowania nie ma a akumulator wytrzymuje może 10-15 minut pracy i maszyna gaśnie z braku prądu...

Gdzie szukać awarii, dodam że alternator był w naprawie po tym zdarzeniu i usmażyło w nim regulator napięcia od razu wymieniono szczotki i łożysko w tylnej części obudowy ale nic to nie dało.

Jak macie Panowie jakieś pomysły ewentualnie ktoś zechciał by odsprzedać lub się po prost podzielić schematem elektrycznym do tej maszyny to proszę o kontakt na PW
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Reklama

simmet

brak ładowania MANITOU MT 732 2009r

Postprzez sahara73 » 18 Lut 2014 22:04

Podaj nr alternatora,prawdopodobnie wywaliło w nim diody a warsztat tego nie zdiagnozował.

sahara73
Młodszy operator


brak ładowania MANITOU MT 732 2009r

Postprzez RR Łukasz » 20 Lut 2014 19:08

Witam, niestety nie podam numeru alternatora bo jedyne co na nim widać to resztkę naklejki z napisem PERKINS... ot co zostało z nowoczesnej tabliczki znamionowej :)

Błąd jest na 100 % w instalacji gdzieś jest zwarcie czy coś w każdym bądź razie nie wzbudza alternatora.
Zaraz padnie pytanie skąd wiem że jednak po naprawie alternator działa.. więc od razu odpowiem opisowo:
Zamontowałem alternator do maszyny i podłączyłem wszystkie kable w swoje miejsce czyli najgrubszy + idący do przekaźnika-bezpiecznika i akumulatora, cienki kabel odpowiadający za wzbudzenia alternatora i jeszcze jeden cienki pod wyjście oznaczone literką W czyli obrotomierz/ licznik motogodzin. i jak pisałem w pierwszym poście kupa nie działa i już, więc podłączyłem pod cienki przewód który odpowiada za wzbudzanie kabelek i na końcu żarówkę 12V 5W i drugi kabelek poprowadziłem do + po przekręceniu zapłonu (zasilanie elektrycznej pompki paliwa w tym przypadku :) i co się okazało na przekręconym zapłonie żarówka świec ;) ;);) ale nie o to chodzi tylko po zapaleniu maszyny żarówka gaśnie i alternator ładuje na akumulatorze przy obrotach ok 1500 jest 13,69 V więc działa narazie. w dalszym ciągu poszukuję chętnego do podzielenia się na ww warunkach schematem bo nie chciał bym tego tak zostawić.
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej