wibako

uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Moderator: mechanior

uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez walendzik » 29 Kwi 2014 23:06

Witam. dostałem prace na ładowarce jedno naczyniowej i tak do końca nie jestem pewien czy mogę na niej pracować. Pracodawca twierdzi ze spokojnie mogę . Ta ladowarka będzie miała ładowność naczynia tak gdzieś kolo 2,5 m3. Dziś zasiadłem poraz pierwszy w życiu na taki sprzęt i radzielem sobie w miarę dobrze tylko dręczy mnie to czy mogę tym sprzętem pracować. Szukałem informacji na ten temat ale nic konkretnego nie mogę znalesc wiec zwracam się z porosba o pomoc tutaj:)

walendzik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 22:53

Maszyna: jcb 4cx

Firma: aggamar


Reklama

simmet

uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez lukasb » 01 Maj 2014 09:37

jeżeli masz uprawnienia na koparkoładowarkę, to tylko na koparkoładowarce możesz pracować.

Aby zgodnie z przepisami pracować na ładowarce, musisz posiadać uprawnienia na ładowarkę jednonaczyniową w odpowiedniej klasie (klasa III - łyżka do 2,5m3, klasa II - do 5,0m3, klasa I - wszystkie typy , przy czym między kl III a II musisz mieć rok praktyki, a między II a I dwa lata). Mając uprawnienia na ładowarkę w kl III można robić rozszerzenia na konkretny typ ładowarki z wyższej klasy.

Czyli reasumując musisz przekonać szefa by wysłał Cię na kurs na ładowarki, bo inaczej przy kontroli PIP dostaniecie karę i tyle.
Na każdą maszynę trzeba mieć osobne uprawnienia.

lukasb
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 03 Kwi 2014 11:22

Maszyna: Volvo BL71

Firma: Mo


uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez walendzik » 02 Maj 2014 06:13

sorry pomylilem się co do pojemnosci łyżki ten sprzęt co na nim mam pracowac ma pojemnosc naczynia pol metra. ale z tego co ty piszesz wynika to i tak musze zrobic uprawnienia.

walendzik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 22:53

Maszyna: jcb 4cx

Firma: aggamar


Re: uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez lukasb » 02 Maj 2014 09:03

walendzik napisał(a):sorry pomylilem się co do pojemnosci łyżki ten sprzęt co na nim mam pracowac ma pojemnosc naczynia pol metra. ale z tego co ty piszesz wynika to i tak musze zrobic uprawnienia.


dokładnie. Jeśli maszyna ma w papierach wpisane, że jest ładowarką czy miniładowarką to Ty musisz mieć uprawnienia na ładowarki (zgodnie z klasami/pojemnością łyżki)

lukasb
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 03 Kwi 2014 11:22

Maszyna: Volvo BL71

Firma: Mo


uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez walendzik » 03 Maj 2014 10:21

no tak ale jeszcze mam na wozki jezdniowe (ladowarki teleskopowe potocznie mowiac) to tez mnie nie uprawnia do pracy na ladowarce?
Ostatnio edytowany przez peckiel, 03 Maj 2014 12:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

walendzik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 22:53

Maszyna: jcb 4cx

Firma: aggamar


Re: uprawnienia na koparko ladowarki 3 klasa i kat. 1 WJO

Postprzez lukasb » 03 Maj 2014 19:26

walendzik napisał(a):no tak ale jeszcze mam na wozki jezdniowe (ladowarki teleskopowe potocznie mowiac) to tez mnie nie uprawnia do pracy na ladowarce?



ładowarki teleskopowe, to teraz wielozadaniowe nośniki osprzętu (obecnie zdaje się egzamin na dwóch typach i zdobywa uprawnienia na WNO wszystkich typów kl III).

także odpowiadając na Twoje pytanie: aby zgodnie z przepisami obsługiwać ładowarkę musisz mieć uprawnienia operatora ładowarki jednonaczyniowej.

lukasb
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 03 Kwi 2014 11:22

Maszyna: Volvo BL71

Firma: Mo


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej