wibako

ładowarka bobcat

Moderator: mechanior

ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 22 Sie 2014 17:49

ładowarka bobkat traci biegi tj po odpaleniu chodzi jakies dwie godziny potem traci biegi wymieniłem przekaznik jakis czas chodziłła ale do dzis teraz to po postoju pół godzinki zauwazyłem ze wszystko ok i znów 2 godzinki i koniec wymieniłem cewke i to samo przekazniki tez sprawdziłem i ok dzis jeszcze zauwazyłem ze podczas odpalania swiecą sie trzy kontrolki na sterowniku i po odpaleniu wszystko ok natomiast gdy go odpalami swieci sie jedna kontrolka na sterownkiu to maszyna nierusza jeszcze nadmienie ze sterownik jakby sie resetował bo odłanczam mase na pół godzinki i jest ok jesli maszyna stoi z właczoną masą moge ją odpalic ale nierusza czy to sterownik nowy to ok 6 tys prosze o jakies opinie w tej spraawie pozdr

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


Reklama

simmet

ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 23 Sie 2014 13:29

czy trzeba sie domyślać, że chodzi o teleskopa??ciężko napisać kilka słów więcej??model??nr. seryjny?wiele razy było pisane o tym aby wstawiać dane maszyny.ale nie ma problemu odpowiem na twoje pytanie.cewkę wymieniałeś nie potrzebnie, a sterownik wystarczy obejść.. :D
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 24 Sie 2014 13:33

Tak teleskopowa ladowarka bobcat 3071 dzieki za odpowiedz ale jak moge obejsc sterownik prosze o podpowiedz

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 24 Sie 2014 14:14

trzeba wpiąć w układ cos w rodzaju zamiennika ..tylko trzeba się liczyć z tym, że ładowarka będzie wtedy "agresywniejsza"..
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 24 Sie 2014 15:10

kolego mozesz troszke wiecej napisac o tym obejsciu sterownika dodam ze niezbyt znam sie na elektryce

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 25 Sie 2014 07:29

żeby zbudować zamiennik, muszę wiedzieć jaka jest instalacja w danej maszynie,więc potrzebny mi jest nr.seryjny.poza tym trzeba wiedzieć, czy instalacja nie była przerabiana.dodatkowo napisz przyjacielu w jaki sposób miga ostatnia czerwona kontrolka na sterowniku.miga ona w sekwencjach 4 mignięć..np."--.."mignięcia "liczymy" po odpaleniu maszyny.może to nie jest problem sterownika?chociaż w tych modelach zaczyna się to robić standardem :cry:
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


ładowarka bobcat

Postprzez mechanior » 25 Sie 2014 23:15

Kolego Jarku.
Na forum obowiązują pewne zasady, objęte regulaminem ogólnym i zasadami w dziale.
Wszędzie obowiązkowo należy podawać MARKĘ i MODEL MASZYNY oraz jej NUMER SERYJNY.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 26 Sie 2014 23:16

typ maszyny bobcat 4060 model3071 z 2001r przed uruchomieniem sterownik wyswietla kod ..-. po uruchomieniu czerwona kontrolka na sterowniku ni miga dzis maszyna sprawna chodziła całą zmiane ale gdy nierusza jeszcze nieodczytałem jeszcze kodu jeszcze dzis zauwazylem ze przewody na czujniku w zbiorniku olej hydraulicznego były przerwane ale gdy odłączyłem je maszyna ruszała i gdy złączyłem tez ruszyła i kod przed rozłączeniem czujnika i po był ten sam dwa razy migła krótko potem raz dłudo i raz krotko prosze o podpowiedz

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 27 Sie 2014 08:30

po pierwsze..rok produkcji nie jest tak istotny jak numer seryjny.po drugie.sterownik jazdy w tej maszynie nie ma nic wspólnego z czujnikiem na zbiorniku oleju.chyba, żę masz przetarte przewody w wiązce, ale to tez raczej nie mozliwe, gdyż przewody zasilajace cewki jazdy są w oddzielnym peszlu.kod ma być odczytany po uruchomieniu maszyny.obok kontrolek masz trzy "śrubki" zobacz, czy po jakimś czasie nie robią sie one przypadkiem mocno ciepłe.w zasadzie dla całkowitej pewności należało by podpiąć komputer.być może nie jest tak źle...
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 27 Sie 2014 12:08

sprawdze dzis i odczytam ten kod dziekuje za zainteresowanie

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 27 Sie 2014 22:52

dzis odpaliłem i chodziła jakies pół godzinki potem zgasiłem i odpaliłem po 3 godzin i chodziła bez zarzutu jakies 4 godzinki potem odstawiłem ją na miejsce postoju i zgasiłem i ponownie odpaliłem tak ze 3 razy az wkoncu odpaliła ale po właczeniu biegu nieruszyła nastepnie odczytałem kod __.__. poczym sprawdziłem 3 srubki wspomniane przez ciebie były zimne po 3 godzinnej pracy cały sterownik tez zimny teraz postoi poł godzinki i znowu pewni ruszy na niedługi czas jesli mozesz to prosze o jakies wskazówki pozdr

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 28 Sie 2014 08:38

mam jedną wskazówkę..podaj numer seryjny maszyny..chcesz porady??to zastosuj sie do wskazówek najpierw. ile razy mam prosić o nr. seryjny??ludzie.chcecie porady??więc sie trzeba tez wysilić troche samemu.ale po co??przecież ktoś jak się zna, to jego obowiązkiem jest wiedzieć w jakim przedziale numerów jest Twoja maszyna.prawda??jakiej odpowiedzi oczekujecie na hasło "Bobcat nie jedzie.pomocy"??..a sterownik nowy kosztuje kilka tysi..więc mam odpowiedziec na to tak..połącz zielony kabelek z drugiej wiązki , z brązowo-białym kabelkiem z czwartej wiazki, i przetnij biało-czerwony kabelek w wiązce od zapalniczki.jeszcze wstawić fotografię ze strzałkami..tak samo jeśli chodzi o podanie miejsca gdzie stoi maszyna..tajemnica??byc może przejeżdżałem tamtędy kilka razy do tej pory??sami sobie utrudniacie życie
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


ładowarka bobcat

Postprzez mechanior » 28 Sie 2014 22:46

Ojj! Widzę że nie tylko mnie nerwy puszczają...
POPIERAM!!
I proszę bez komentarzy - STOSUJEMY SIĘ DO REGULAMINU: MARKA-MODEL-MIEJSCE oraz NUMER SERYJNY!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ładowarka bobcat

Postprzez jareksterek » 30 Sie 2014 16:43

360411337 nr seryjny

jareksterek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Sie 2014 17:30

Maszyna: bobcat

Firma: biuro


ładowarka bobcat

Postprzez grzegorz200 » 03 Wrz 2014 08:30

trzeba by było podpiąc komputer dla pewności.sprawdzić instalację, i ewentualnie wtedy zbudować zamiennik..koszt jakieś 1500pln
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej