wibako

Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Moderator: mechanior

Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grisza661 » 24 Paź 2014 10:58

Marka i model maszyny: masey ferguson 8947
Rok produkcji: 2006

Witam forumowiczów i proszę o rady. przepala mi bezpiecznik od 1 taki 7,5 A przejrzałem instalacje niby okej podłączenia od manetki do hydrostatu tez ok .samej manetki jeszcze nie rozkreciłem jak jest odłączona to bezpiecznik jest ok podepne to wyswietla mi kontrolka żlówika niby ok ale po chwili pada bezpiecznik (przekażnik taka czarna kostka też wymieniłem i nic nie dało wcześniej też sie tak zdarzało ale po wymianie bezpiecznika było ok napięc nie mierzyłem ale gdzies jest zwarcie mam nadzieje ze nie hydrostacie o ile dobrze nazywam miejsce podpiecia przewodów sa 2 jeden jedynka drugi 2 tez odłaczyłem wyczysciłem nie wiem już gdzie jest błąd proszę o rady może ktoś to przerabiał ta ładowarka to bobkat z serii 50 identyczna tylko kolor ma czerwony nawet fabryka bobcata je sada dla maseya pozdrawiam

EDIT:
A i jeszcze to jest nr seryjny maszyny 363612063 okolice Inowrocławia pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez peckiel, 26 Paź 2014 13:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać a nie minęło 24h od założenia postu, użyj opcji EDYTUJ.

grisza661
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 30 Sie 2013 19:55

Maszyna: ładowarka masey ferguson


Reklama

simmet

Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grzegorz200 » 26 Paź 2014 10:23

przewody elektryczne dochądzące do hydrostatu to zwykły plus i minus .zasilaja one cewke na elektrozaworze zwiekszającym chłonnośc hydromotoru.tak jest własnie realizowany 2 bieg w twojej maszynie.jedynka jest wyłącznie wtedy, gdy podasz napiecie na w/w cewkę.przyczyny wysadzania bezpiecznika są najczęsciej dwie.1. zwarcie w samej cewce(to raczej tu wykluczam).2.zwarcie przy lewej manetce.dobierz sie do manetek.sa one przykręcone metalowymi obejmami.obstawiam, że któryś z przewodów robi zwarcie do metalowej kolumny kierownicy.
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grisza661 » 08 Sty 2015 20:51

witam po dłuższej przerwie ale nie miałem kiedy się za to zabrać zimą troszkę czasu więc się zabrałem :wink: manetkę rozebrałem nie było łatwo (sprawdziło się twoje motto) :lol: tam też nic układ tej manetki dość prosty styk plus płytka trzy przewody . Złożyłem przykręciłem włączam 1 myślę udało się pojawił się żółw na desce :faja: wiec wypróbuje przekręcam kluczyk na start silnika a tu pyk i po bezpieczniku :wall: kiedy manetka nie dotyka kiery jest to samo jutro wydostane deskę rozdzielczą może coś przy stacyjce ps jazda do przodu bądź do tyłu nie była włączona nie zdążyłem :evil: dzięki za każdą sugestię pozdrawiam

grisza661
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 30 Sie 2013 19:55

Maszyna: ładowarka masey ferguson


Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grzegorz200 » 09 Sty 2015 10:47

odszukaj przewody dochodzące do cewki na hydromotorze.odepnij przewody od cewki, i wtedy spróbuj. jeśli wywali bezpiecznik, to wykluczysz cewkę.jak nie wywali, to cewka. sprawdź miernikiem przewody.albo dołóż nowe, albo wypruj te istniejące z peszla.wtedy zlokalizujesz przetarcie
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grisza661 » 10 Sty 2015 18:03

wtyczki zdjąłem przewody sprawdziłem na sucho żółwik był po odpaleniu wywaliło .Odkręcam deskę z bezpiecznikami a pod nimi mysz kur*****a pier******a gniazdo zaczeła robić część kabli po nagryzana jeszcze jakiegoś siana nanosiła ,z góry nic nie było widać ta deska jest spora i pełna zdarzało mi się wymieniać bezpieczniki ale słowo nigdy przez myśl mi nie przeszło ze pod spodem takie coś mało maszyny nie spaliła .Po izolowałem co widoczne ale i tak wywala czyli gdzieś jeszcze te po nagryzane i tak do wymiany ale ale jest chyba przyczyna :) NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA DLA TYCH CO PRZECZYTAJA UWAŻAJCIE NA TO DZIADOSTWO :evil: Jutro szukam dalej o efektach napisze .Grzegorz 200 dzięki za pomoc :D

grisza661
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 30 Sie 2013 19:55

Maszyna: ładowarka masey ferguson


Brak 1 - tzw żłow MF 8947

Postprzez grzegorz200 » 11 Sty 2015 12:50

sprawdź odcinek przewodów schowany pod dżojstikiem, i dalej w kierunku deski...
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej