wibako

Zmiana silnika jd -> deutz

Moderator: mechanior

Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 28 Sie 2015 10:59

Marka i model maszyny: Liebherr l506
Rok produkcji: 2006

Witam

W ładowarce liebherr l506 "rozsypal" nam się silnik john deere zrobiony dla liebherra i oznaczony jako d404t00 (ok 8500mth). Koszt naprawy jest absurdalnie wysoki, silnik niedostępny. Chciałbym wstawić tam deutz'a który był stosowany w nowszych ladowarkach liebherra tj d2011 l04W lub TD2011 L04W . Czy któryś z szanowych forumowiczów miał do czynienia z tymi silnikami deutz. Mam na myśli kwestię naprawialności tego silnika, dostępności i kosztów części zamiennych i oczywiście czy po 2 latach nie padnie w nim coś co będzie skutkowalo naprawą idącą w 10tki tysięcy zł.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Reklama

simmet

Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 29 Sie 2015 21:13

JD jest tańszy od Deutza o jakieś 3000Ejro. Z suma 10tyś zł to nie przesadziłeś przecież zwykła całkowita naprawa układu paliwowego na ori w każdym z tych silników kosztuje więcej.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 29 Sie 2015 21:48

nie chodziło mi o 10 tys zł bo gdyby tyle miało mnie to kosztować to "bym się śmiał". Za części do tego silnika musze zapłacić 30+ a nic praktycznie nie jest naprawialne wału się nie szlifuje, rozsypane popychacze od pompek paliwowych są dostępne jako całe pompki po 1800 netto +. Deutza mogę kupić za +- 20 tys. JD nie ma silnika w pojemnosci 2,4 l z mechanicznym sterowaniem, a 4,5 l nikt mi nie wsadzi chyba że na dach. Pomimo tego, że ladowarka ma swoje lata to szkoda jej złomować bo wszystko robiliśmy na bieżąco i bardzo przyjemny w obsłudze sprzęt. Z tego co wiem to tego deutz'a da się naprawiać w rozsądnych pieniądzach. Chyba, że ktoś może mnie poprawić. Z góry dziękuję.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez dawidg2 » 29 Sie 2015 21:54

Już są inne normy i produkują co innego.

A nowego JD nie idzie zamówić takiego samego?

Ty o nowym silniku myślisz tak?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 29 Sie 2015 22:06

To nie jest dokladnie JD, a klon JD oznakowany jako LIEBHERR ale czesci ida z JD (kosmos) :/ Do Liebherra nie dzwonilem nawet pytać o cenę żeby się nie załamać. JD produkował sinik 4024TH270 w meksyku razem z tym D404T00, ale od 4 lat już go nie robia. Jest jakiś silnik generatorowy w tej pojemnościz mechanicznym sterowaniem ale ma 6kW mniej. Nie myślę o nówce, a o mało pochodzonej używce. Wcześniejsze generacje L506 chodziły na deutz'u, nasz na klonie JD, następne na deutz'u właśnie tym 2011 stąd pomysł na adaptację tej jednostki.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez dawidg2 » 29 Sie 2015 22:19

6kW mniej bo pewnie inaczej wtryski i pompa ustawione albo moc w innym przedziale podana. Rozejrzyj się za nowym deutzem prosto z fabryki. To nie jest duży silnik powinien kosztować do 10 tys euro. Jeśli chcesz jeszcze ta maszyną pracować długo. Nowy jeśli dbany to spokojnie dociągnie 10 tys h bez remontu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 29 Sie 2015 22:25

W age-power oferują mi silnik z przepracowanymi podobno 800 rbh za około połowę podanej przez Ciebie kwoty i będę go miał "od ręki". Nowy 2 mce. Czas też się liczy bo nasz biedna furukawa wyzionie ducha zanim 506tka wróci na plac.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez dawidg2 » 29 Sie 2015 22:35

Pisałem do 10 bo nie wiem ile nowy. Były na alle chyba po 25 tys nowe. Perkinsy po 20. Więc dlatego tak napisałem.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 30 Sie 2015 06:57

JD chłodzony wodą Deutz olejem. Więc trochę zmian oprócz silnika masz.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 30 Sie 2015 07:04

Kamal napisał(a):JD chłodzony wodą Deutz olejem. Więc trochę zmian oprócz silnika masz.

6KW to nie jest dużo. Tylko generator kręci się 1500 lub na USA 1800 obr/min. Lub krotność tych obrotów. Do tego może być inna miska i smok.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 30 Sie 2015 09:28

JD woda Deutz w wersji TD2011L04W tez ma wodę tak mi powiedziano i tak to wyglada w nowszym liebherrze z tym silnikiem.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 30 Sie 2015 12:12

Silniki tej serii są chłodzonę olejem. Zgodnie ze starą dobrą szkołą Deutza. Taka tradycja tego producenta.
http://www.deutz.de/live_deutz_products ... a9&count=3
Tyle że w wersji W tego silnika producent dał wymiennik ciepła przy filtrze oleju i pompę wody napędzana paskiem. Wiec dla urzytkownika silnik niejako jest chłodzony wodą. Mimo że woda nie przepływa przez ten silnik i go nie chłodzi.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 30 Sie 2015 15:43

Czyli na chlopski rozum - silnik jest chlodzony olejem, a temp z oleju jest zbijana za pomoca wymiennika ciepla chlodzonego woda. Krotko mowiac moglibysmy zastosowac ten silnik? Czy spotkales sie moze z eksploatacja tego modelu? Jest awaryjny przy normalnej eksploatacji i dbaniu? W innej ladowarce mamy bf4m2011 i brak uwag.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 30 Sie 2015 16:11

Dokładnie silnik jest chłodzony olejem tylko zamiast chlodnicy oleju jest wymiennik ciepła który odbiera cieplo z oleju. Zwróć uwagę że termostat w tym silniku jest w oleju. W plynie już go nie ma chociaż może być. Czesto producenci maszyn go sobie zamawiają ze względu na ogrzewanie kabiny operatora. Do silnika nie mam zadnych uwag. To jest dokładnie BF4M 2011 tylko teraz w nowym nazewnictwie nazywa się TD2011L04. A ta literka W na koncu to własnie wymiennik ciepła. Bardzo dbane i częsciej servisowane do tego w lekkiej pracy potrafią dożyć do 20000h ale tak normalnie to żyja 10000h.
Tu ten silnik widać http://www.kelders-boxmeer.com/de/added ... d2011-l04w

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez maciekmm6891 » 30 Sie 2015 18:04

Dzieki za informacje. Przepraszam ze tak wypytuje ale wolalbym sie ubezpieczyc. Mowisz o 10tys zywotnosci a co pozniej? remont jest mozliwy czy bede kupowal kolejny silnik? Panewki wystepuja nadwymiarowe i mozna szlifowac wal? Czy wszystko nowe?

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Zmiana silnika jd -> deutz

Postprzez Kamal » 30 Sie 2015 20:31

Wał dwa szlify. Cylinder też. Głowica monolit jak w każdym olejowy Deutzu. Ale frezujesz i wstawiasz prowadnice zgodnie z dokumentacją Deutza. Po tym silnik teoretycznie do wyrzucenia. Ale dorabiałem juz do niego tuleje. Od jakiś 5 lat można kupić gotowe z Koneksa. Bo producent nie przewidział takiej operacji. Za cieńka ścianka tuleji jak twierdzi.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej