wibako

Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Moderator: mechanior

Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez szyman133 » 31 Sie 2015 17:45

Marka i model maszyny: O&K L15
Rok produkcji: 1992
Numer seryjny: 290088

Witam po pierwsze chce się przywitać ze wszystkimi na tym forum, przeglądam je od dłuższego czasu jest ono mi bardzo pomocne. Zawsze udawało się na nim znaleźć odpowiedzi na nurtujące mię pytania. Lecz tym razem niestety nadszedł czas na pierwszy post.
A wiec tak Ładowarka O&K L15 wymieniany był wał korbowy w silniku po wsadzeniu silnika nie działa hydraulika łyżki została sprawdzona pompka taka mała przy silniku niby wspomagająca ale z tego co doszłem to jest pompa od układu hamulcowego DZIAŁA. został jeszcze raz wyjęty silnik w celu sprawdzenia osadzenia sprzęgła hydrokinetycznego na frezach wszystko ok. może ktoś doradzi co jest nie tak może jakieś DTR'ki do tej maszyny? Dodam ze skręt działa a tez jest hydrauliczny.Silnik w maszynie to DEUTZ BF4L912 a skrzynia biegów to ZF 4WG100. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

szyman133
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sie 2015 17:25

Maszyna: O&K L15

Firma: gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

Re: Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Kamal » 01 Wrz 2015 17:15

Łyżka nie podnosi, a opuscza? Enigmatycznie to napisałeś. Co nie działa konkretnie.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Wrz 2015 18:06

szyman133,

II. POSTY:
1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.


Proszę poprawić swój post używając opcji EDYTUJ
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Sebastian Dukarski » 01 Wrz 2015 18:42

Jeśli masz dżojstiki to musisz mieć pompę sterowania.Albo jest jedna pompa na hamulce i sterowanie przez zawór przełaczający.Jeśli masz cięgna to może wystarczy ją odpowietrzyc.

Sebastian Dukarski
Operator


Re: Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez szyman133 » 01 Wrz 2015 20:46

Witam ponownie . Co do postu Kamal'a łyżka w ogóle nie działa nie słychać pompy .Tak ta ładowarka ma joysticki nie ma ciśnienia na nich popuszczałem przewód . Gdzie możne znajdować się ta pompa sterująca w tej ładowarce? Może ktoś posiada schemat hydrauliki do tego sprzętu ?

szyman133
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sie 2015 17:25

Maszyna: O&K L15

Firma: gospodarstwo rolne


Re: Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Kamal » 01 Wrz 2015 21:39

Widzisz czyli nie działa cała cała hydrałlika. Sprawdż pompę jak radzą koledzy.Obejrzyj dokładnie maszynę i zobacz gdzie masz małą pompę. Albo wstaw zdjęcia to ci ktoś na tym forum bez problemu pokaże ją palcem.
http://www.emsmachinery.com/spare-parts ... -pump.html

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez szyman133 » 02 Wrz 2015 08:26

Kolego komputer miałem włączony cała noc ale przy kompie mie nie było. A co do pompy nie ma tam takiej jak ta na zdjęciu dzisiaj zrobię zdjęcia pomp które są w tym sprzecie

szyman133
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sie 2015 17:25

Maszyna: O&K L15

Firma: gospodarstwo rolne


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez rysiekk82 » 03 Wrz 2015 07:45

Ta na silniku powinna być od hamulców i sterowania,za nią jest zawór ładowania hamulców.Z niego powinno być wyjście na sterowanie.Jak sprawdziłeś tą pompkę.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez szyman133 » 03 Wrz 2015 09:42

Witam nie wiem jak wstawić zdjęcia tych pomp. Ta mała pompkę zębatą co jest przy silniku przypadkiem rozkręciłem podczas wyciągania silnika. Wiec ja zawiozłem do warsztatu co zajmuje się naprawa takich pomp, sprawdzili ja i wymienili w niej przy okazji uszczelnienia. A wiesz może kolego rysiekk82 jakie ciśnienie tam powinno być ? Przewód z tej pompki idzie pod stopnie do takiego jakby rozdzielacza z akumulatorami ciśnienia.

szyman133
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sie 2015 17:25

Maszyna: O&K L15

Firma: gospodarstwo rolne


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Brandix » 03 Wrz 2015 10:11

Zdjęcia możesz wrzucić np przez stronę http://naforum.zapodaj.net - potem wklejasz link na forum.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez rysiekk82 » 03 Wrz 2015 14:01

Zwykle to 150 bar. Jak stwierdziłeś że pompka działa skoro nie wiesz jakie ciśnienie.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez szyman133 » 03 Wrz 2015 20:42

Sprawność pompy stwierdził warsztat naprawiający je. Jeszcze kolego jakbyś mógł napisać gdzie podłączyć manometr żeby ja sprawdzić. pod stopniami znalazłem 2 złącza do podłączenia manometru Poniżej wklejam zdjęcia pomp które są zamontowane w tej ładowarce.
Image Image Image

Pierwsza to pompka od hamulców druga ledwie widoczna to pompa główna a trzecia nie wiem do czego służy znajduje się pod główna

szyman133
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sie 2015 17:25

Maszyna: O&K L15

Firma: gospodarstwo rolne


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Kamal » 05 Wrz 2015 09:12

Ta mała przy silniku. Cisnienie sterujące to około 30bar a nie 150.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez Sebastian Dukarski » 05 Wrz 2015 13:46

na tych zdjęciach niewiele widać ,jedno zdjęcie to silnik awaryjnego skrętu a nie pompa ta okrągła.jak masz koncówki do pomiaru to kupić linke i zegar i zmierzyć ciśnienie zegar na hamulce może być do 400 bar, a na sterowanie do 60 wystarczy.Zrób zdjęcie tego zaworu z koncówkami.

Sebastian Dukarski
Operator


Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez rysiekk82 » 07 Wrz 2015 19:38

Nie pisałem że ciśnienie sterowania jest 150 bar,tylko pompka ma dać takie ciśnienie,czytaj dokładnie zanim zaczniesz poprawiać.
Jeżeli pompka nie nabije hamulców,nie będzie sterowania.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: Ładowarka O&K L15 nie podnosi łyżka po wsadzeniu silnika

Postprzez KK72 » 08 Wrz 2015 00:39

Witam
Reasumując koledzy to mała pompka na silniku diesla służy do zasilania układu hamulcowego i układu sterowania (pilota).
Podczas ładowania hydroakumulatorów przez chwilę może wytwarzać ciśnienie do około 140-150bar a potem powinna pracować na ciśnieniu pilota tj. 25-30bar.
Jeśli chcesz ją sprawdzić to podłącz się pod wyjście przy pompie (cięki wężyk), możesz wtedy obserwować aktualne ciśnienie,(potrzebny jest trójnik z punktem pomiarowym,tam będzie chyba M18x1,5;gwint zewn.+nakrętka+minimes stand.)
To okrągłe pod główną pompą to pompa układu awaryjnego napędzana ze skrzyni biegów i podłączona do zaworu "priorytetu" i orbitrola.Służy do awaryjnego wytwarzania ciśnienia w układzie skrętu gdy zgaśnie silnik, a maszyna się toczy.
Sprawdź czy nie zamieniłeś przypadkowo węży hydraulicznych,może masz blokadę pilota?(mechaniczna lub elektryczna)
Zacznij od testu pompki na silniku.

powodzenia
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

tel.691540055

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej