wibako

Catepillar TH62 , awaria zbiornika

Moderator: mechanior

Catepillar TH62 , awaria zbiornika

Postprzez mariusz591 » 08 Wrz 2015 17:11

Marka i model maszyny: Catepillar TH62
Rok produkcji: 2001

Witam w mojej ładowarce kołowej Catepillar TH62 rocznik 2001 w kabinie po lewej stronie kierownicy jest zbiornik jakiś , który uległ zniszczeniu. Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę kupić nowy lub jakiś zamiennik , i wogóle do czego ten zbiornik on służy . Jest to zbiornik wyrównawczy oleju hydraulicznego ?

Przesyłam zdjęcia . Proszę o szybką odpowiedz , ładowarka musi być sprawna w tym tygodniu.

Image
Image

mariusz591
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Wrz 2015 16:58

Maszyna: Catepillar Th62

Firma: --


Reklama

simmet

Catepillar TH62 , awaria zbiornika

Postprzez Brandix » 08 Wrz 2015 21:52

Jest to zbiornik oleju hydraulicznego do układu hamulcowego (SAE 10W, gdyż zastosowanie popularnego płynu hamulcowego skończyłoby się zniszczeniem uszczelnień w układzie). Powinieneś dostać taki zbiornik w firmach zajmujących się częściami do CAT'a - możesz spróbować zadzwonić do nich: http://www.klinikamaszyn.pl/ (numer na sklep: 607-848-217). Jest bardzo zniszczony? Bo jeśli tylko pęknięty - może warto spróbować naprawić (spawanie plastiku, ew. porządnie skleić). Przydałby się numer seryjny tego telehandlera - TH62 jest kilka wersji.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Catepillar TH62 , awaria zbiornika

Postprzez mariusz591 » 08 Wrz 2015 22:25

Dzięki za odpowiedz , jutro postaram się popytac w serwisach o ten zbiornik. Jesli chodzi o naprawe to ciezko bedzie , od boku jest pęknięty ale od góry (czego nie widać na zdjeciu) jest wyłamany , poprostu dziura . Jesli nie znajde go w serwisach to mam pomysł zeby go zrobic z metalu . Dzięki za odpowiedz , pozdrawiam

mariusz591
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Wrz 2015 16:58

Maszyna: Catepillar Th62

Firma: --


Catepillar TH62 , awaria zbiornika

Postprzez Brandix » 09 Wrz 2015 12:40

Chyba, żeby poszukać kogoś, kto by taką maszynę sprzedawał na części - w Gdyni jest firma, która sprzedaje na części wiele maszyn.

Edit: akurat mają taką maszynę jak twoja: http://allegro.pl/cat-th-63-62-mosty-si ... 37558.html

Może warto do nich zadzwonić.

Dopiero teraz zauważyłem, że tam jest na zdjęciach TH63... One mają inny zbiorniczek...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej