wibako

Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Moderator: mechanior

Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Postprzez byob » 11 Wrz 2015 12:34

Marka i model maszyny: JCB 526s
Rok produkcji: 1996

Witam,

Podczas przeglądu spodu ładowarki zauważyłem dosyć spory bałagan w elektryce, ładowarkę posiadam rok i niestety musze się tym zajać, podejrzewam że z jakichś powodów wtyczki pozostały celowo powypinane. Ale przejdę do sedna. Pierwszą rzecza, która zauważyłem był ułamany czujnik ciśnienia i smarkał olejem (no ale właśnie -wstyd się przyznać do niewiedzy, ale powie ktoś jakiego oleju jest to filtr? *FOT1 * Skrzyni?) zaciekawiło mnie czemu na zegarach nie pojawiła się żadna kontrolka od ciśnienia, idac po kablu czujnika doszedłem do miejsca w którym znalazłem wypięte 2 wsówki *FOT2*, no i wyjasiło sie, ale skądś one zostały wypięte i podejrzenie padło na znajdującą się nieopodal kostkę *FOT3*, co prawda nie pasuje jedno do drugiego, ale pradopodobieństwo jest duże, i tu kolejne pytanie - czy ta kostka jest kostką czujnika ciśnienia oleju? Na obu biegunach jest minus, po zmostkowaniu niestety nie zaświeca się żadna kontrolka, ale może to kwestia jeszcze przepalonej żarowczki, na chwilę obecną potrzebowałbym tylko wyjaśnienia od czego może być ta kostka.


Sprawa nastepna, mniej ważna. Od momentu zakupu czujnik przeciążenia świruje pawiana i zachowuje się jak na wideo. Kable idące od sensorów na osi wydają się być całe. Jedynie w miejscu łączenia czujnika przedniej sie znalazłem 2 owinięte izolacją i osierocone kable, jeden +12v, drugi minus *FOT4*. Nieopodal znajduje się akumlator ciśnieniowy z czujnikiem bez wyprowadzonego żadnego podłączenia - sytuacja podobna jak w poprzednim problemie - czy te kable powinny być podłączone do owego czujnika, mimo że nie pasują wsówkami? Czy wogóle one są od niego? Co może być przypuszczalną przyczyną takiego zachowania czujnika?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, przynajmniej w pierwszym problemie, załączam fotki i film dla zobrazowania problemu.

WIDEO: https://www.dropbox.com/s/80eulbfryztg5 ... o.mp4?dl=0

FOT.1 https://www.dropbox.com/s/uc3eevwrbupin ... o.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/r00ljtlo3f9ap ... o.jpg?dl=0

FOT.2 https://www.dropbox.com/s/cpn0q0qoezteu ... o.jpg?dl=0

FOT.3 https://www.dropbox.com/s/vrem9zkdqbx4k ... o.jpg?dl=0

FOT.4 https://www.dropbox.com/s/91zxry5qgxcqr ... o.jpg?dl=0

byob
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Gru 2014 11:21

Maszyna: JCB 526

Firma: Prywatna działalność


Reklama

simmet

Re: Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Postprzez serwisant » 11 Wrz 2015 18:08

Witam podaj nr ser maszyny.
Na razie zobaczyłem film.
Czujniki jakie pokazujesz na filmie nie maja nic wspolnego z instalacja przeciążenia.
Wskaźnik przeciążenia miga :
1. jest uszkodzony.
2. uszkodzony jest tensometr na tylnej osi
3. uszkodzone przewody wiązka.
5. brak kalibracji.
Wiszące luźno wtyczki zdarzaja sie często w maszynach. Powód instalacja jest przewidziana na "pełne " wyposażenie a maszyna wychodzi w konkretnj specyfikacji.

FOT 4 na zdjęciu czujnik cisnienia układu hamulcowego Przewody prawdopodobnie od niego. (brak związku ze wsk obciążenia) Podaj nr przewodów.
Fot 2 Wtyczki z tej foto nijak sie maja do wtyczki z foto 3 Wtyczka na foto 3 może byc "pusta " Nie wykorzystana.
Podaj nr przewodów ze zdj 2.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Postprzez byob » 11 Wrz 2015 18:28

Witaj, dzięki za odpowiedź.
Numery ser. poszły na PW.

serwisant napisał(a):Czujniki jakie pokazujesz na filmie nie maja nic wspolnego z instalacja przeciążenia.


To chyba mnie najbardziej zaskoczyło, bo obstawiałem że są to magnetyczne czujniki pochylenia osi, aczkolwiek teraz sobie przypominam, że przecież nie mam pochyłościomierza, a jedynie wskaźnik bezpiecznego nacisku. Tak z ciekawości - co to w takim razie wogóle jest?

Co do czujnika przeciążenia, jak pisałem nie jest on aż tak bardzo ważny, raczej nikt w nim nie grzebał więc elektronika sama nie powinna być spalona, poszukam jeszcze w wolnej chwili tego tensometru na osi. Coś mi się wydaje, że on tu ponosi odpowiedzialność.

serwisant napisał(a):na zdjęciu czujnik cisnienia układu hamulcowego Przewody prawdopodobnie od niego. (brak związku ze wsk obciążenia) Podaj nr przewodów.


O jakie przewody chodzi? Te ze zdjęcia nr. 2 ? Bo jest ich kilka...

byob
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Gru 2014 11:21

Maszyna: JCB 526

Firma: Prywatna działalność


Re: Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Postprzez serwisant » 11 Wrz 2015 20:12

byob napisał(a):To chyba mnie najbardziej zaskoczyło, bo obstawiałem że są to magnetyczne czujniki pochylenia osi, aczkolwiek teraz sobie przypominam, że przecież nie mam pochyłościomierza, a jedynie wskaźnik bezpiecznego nacisku. Tak z ciekawości - co to w takim razie wogóle jest?


Czujniki odpowiedzialne za wybieranie trybu skrętu.
Podaj nr przewodów ze zdjecia nr 4
Podaj nr przewodów ze zdj nr 2
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Bałagan w instalacji elektrycznej (foto+wideo)

Postprzez byob » 11 Wrz 2015 20:22

serwisant napisał(a):Podaj nr przewodów ze zdjecia nr 4
Podaj nr przewodów ze zdj nr 2


Ok, teraz już ciemno, ale jutro spisze i podam. :)
Thx.

byob
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Gru 2014 11:21

Maszyna: JCB 526

Firma: Prywatna działalność


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej