wibako

Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Moderator: mechanior

Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez margerita26 » 08 Sty 2016 17:50

Marka i model maszyny: JCB 526S
Rok produkcji: 2007

Witam forumowiczów :) Nie wiem,czy dobrze nazwałam problem w temacie postu. A problem wygląda tak:
Od pewnego czasu nasza ładowarka -jak to nazywa mój mąż -nie trzyma kolein. Koła tylnej osi nie idą równo za przednimi. Żeby z pozycji "jedna oś skrętna" przełączyć na np. "chód psa"(obie osie skrętne),powinny się zaświecić kontrolki obu osi. Natomiast w naszej ładowarce świeci się albo jedna,albo druga kontrolka. Obie na raz nie dają rady się zsynchronizować . W czym może tkwić problem?
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :)
Nie wiadomo,co gorsze-ruska ruletka czy eskimoski poker rozbierany....

Awatar użytkownika
margerita26
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2016 17:24
  • Miejscowość: Izdebno powiat słupecki,Wielkopolska

Maszyna: ładowarka teleskopowa JCB 526s

Firma: Gospodarstwo Rolne


Reklama

simmet

Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez puszek_ZGY » 08 Sty 2016 18:20

Wydaje mi się, że najpierw zdało by się sprawdzić bezpieczniki. Następnie (jeśli problem pozostaje) sprawdzić czujniki skrętu. Błoto jak i inne zanieczyszczenia są w stanie je "sparaliżować".
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez WN-TECH » 08 Sty 2016 19:10

jeszcze cewki elektrozaworów,lub przeciek w którymś siłowniku,ale to trochę za mało dokładnie opisane.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez grzegorz200 » 08 Sty 2016 19:40

a na początku ustawione są tak jak trzeba?bo z opisu wynika, że właśnie nie.kontrolki same się nie schynronizują.ta maszyna nie ma automatycznego "dociągania" ( zresztą brak nr.seryjnego to i nie sprawdze ).wiec w pozycji np. "psiego chodu " ustawiamy koła tak, żeby zaswieciła sie kontrolka tylnej osi.przełanczamy na tryb "jednej osi" i kręcimy do tad, aż zaswieci sie kontrolka przedniej osi. to jest bardzo prosty układ.jeśli po jakimś czasie ustawienie sie "gubi" , to jak kolega wyżej napisał.przeciek siłownika , bądz przeciek .awaria bloku zaworowego odpowiadającego za tryby skrętu

Autor postu otrzymał pochwałę
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez margerita26 » 08 Sty 2016 23:06

Dziękuję za wszystkie porady . Przecieków na siłowniku na pewno nie ma,bloku zaworowego ani nic innego o tej porze nie da się sprawdzić. Udało się tylko zrobić to,co zalecił fachoperator grzegorz200 i działa!!! faktycznie JCB "zgubiło" ustawienie .Dziękuję wszystkim-a w szczególności grzegorzowi200- za dobre i cenne rady :kiss:
Nie wiadomo,co gorsze-ruska ruletka czy eskimoski poker rozbierany....

Awatar użytkownika
margerita26
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2016 17:24
  • Miejscowość: Izdebno powiat słupecki,Wielkopolska

Maszyna: ładowarka teleskopowa JCB 526s

Firma: Gospodarstwo Rolne


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez mechanior » 12 Sty 2016 02:01

margerita26 napisał(a):Przecieków na siłowniku na pewno nie ma


Skąd wiesz? To że sie nie leje na zewnątrz nie znaczy że tłoki są 100% szczelne.
Przeciek to nie WYCIEK!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez grzegorz200 » 12 Sty 2016 10:00

tutaj chyba powodem " awarii" był brak instrukcji..czasem mnie to trochę dziwi.kupuje sie maszyne za grube pieniądze, ale juz 100 PLN szkoda ..potem zdziwienie.kilka lat temu zadzwonił do mnie gość i mówi,ze mu sie teleskop Bobek grzeje mocno..chłodnica czysta..olej jest. wiatrak sie kręci..więc czemu??..pojechałem i myslałem , że padne.klawisz od "wstecznego ciągu był zablokowany specjalnie patyczkiem.pytam czemu to tak?.." a panie..ten co sprzedawał to mówił, ze to od wentylatora. a że mi oskakiwał, to patyk dorobiłem i wiatrak sie kręci"..a że w drugą stronę to juz nie wazne :wall:
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez mechanior » 15 Sty 2016 23:46

Uważam że wg prawa DTR powinna obowiązkowo być w maszynie, coś jak Książka Pojazdu... sprzedaż maszyny bez DTR powinna być niemożliwa, od dealera poprzez kolejnych użytkowników, każdy dealer czy pośrednik powinien mieć obowiązek - pod rygorem kary pieniężnej - wyposażenia maszyny w DTR a nawet katalog części zamiennych... ale to POLSKA JEST, tutaj "jeszcze nigdy sprzedający nie oszukał kupującego"... :wall: :bangin: :patyk: :potluczony:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Koła ładowarki nie idą równo tylne za przednimi

Postprzez peckiel » 16 Sty 2016 11:11

Uważam że wg prawa DTR powinna obowiązkowo być w maszynie, coś jak Książka Pojazdu... sprzedaż maszyny bez DTR powinna być niemożliwa, od dealera poprzez kolejnych użytkowników, każdy dealer czy pośrednik powinien mieć obowiązek - pod rygorem kary pieniężnej - wyposażenia maszyny w DTR a nawet katalog części zamiennych

Zgadzam się w 100%. Za sprzedaż maszyny bez DTR powinna być wysoka grzywna. Wkurw... mnie jak takihandlarz ogołoci maszynę ze wszystkiego co potrzebne, a najczęściej własnie z DTR, a później na allegro wysyp: sprzedam DTR. Tak jak mechanior pisze. DTR powinna iść za maszyną jak Książka Pojazdu. Najgorsze jest to, że już za granicą sprzedający dla naszego handlarza ogołoci ze wszystkiego.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej