wibako

Kramer 318 - problemy z wolną jazdą

Moderator: mechanior

Kramer 318 - problemy z wolną jazdą

Postprzez rafal9109 » 25 Maj 2016 07:16

Marka i model maszyny: Kramer 318
Rok produkcji: 2000

Witam...
Jestem od niedawna posiadaczem maszyny Kramer 318 2000 rok. Układ jezdny standardowo pompa + hydromotor, przód-tył i dwa tryby jazdy ECO-szybsza i Power - mocniejsza.

Na trybie ECO wszystko jest w porządku w 100% maszyn płynnie rusza w obu kierunkach, rozpędza się do 20km/h i ciągnie bardzo mocno w obu kierunkach tak że wszystkie koła się grzebią np. przy rozgarnianiu ziemi.

Problem występuje na trybie POWER. Maszyna nadal jest mocna w obu kierunkach jednak problem polega na tym że przy niskiej prędkości obrotowej silnika maszyna nie jedzie albo jedzie ale tylko gdy jest nie obciążona. Dopiero gdy się da "dużo gazu" maszyna nagle zaczyna jechać żwawo z dość sporą prędkością.... na tym trybie prędkość max. to tylko 5km/h ale i tak przy niektórych pracach to za dużo brakuje tak jakby dolnego zakresu prędkości na trybie POWER i jest to uciążliwe przy precyzyjnych pracach.

Jak myślicie co to może być??? Proszę o pomoc

rafal9109
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Maj 2016 07:04

Maszyna: Kramer 318

Firma: Tartak prywatny


Reklama

simmet

Re: Kramer 318 - problemy z wolną jazdą

Postprzez dawidg2 » 25 Maj 2016 07:33

Power nie jest czasem do zamiatarki?
Nie masz żółw/zając jeszcze przypadkiem?

Nowsze maszyny mają już systemy ze można ustawić daną prędkość i jechać i np zamiatac czy tam inne prace wykonywać które wykorzystują jazdę i układ roboczy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Kramer 318 - problemy z wolną jazdą

Postprzez rafal9109 » 25 Maj 2016 08:13

Przełącznika żółw/zając nie ma chyba że nie wiem że mam gdzie by się to mogło znajdować? Za siedzeniem mamchyba zały ukłąd sterujący jazdą bo jest tam spora kostka wiązka kabli i przełącznik eco/power. Kolo joysticka mam jeszcze taki jakby suwak do przodu do tyłu nie ma tam żadnego oznakowania ale wydaje mi się że to jest od temperatury ogrzewania aczkolwiek nie sprawdzałem tego.

rafal9109
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Maj 2016 07:04

Maszyna: Kramer 318

Firma: Tartak prywatny


Kramer 318 - problemy z wolną jazdą

Postprzez Qulimax » 14 Cze 2016 20:43

W Kramerze 318 to właśnie przełącznik ECO/POWER jest odpowiednikiem żółwia/zająca. W napędzie jazdy mamy pompę o zmiennym wydatku i silnik o zmiennej chłonności. Być może ciśnienia i wstępne regulacje wydajności się rozregulowały i należy je poustawiać. Procedura regulacji zaworów jest dość długa i nie da się prosto przetłumaczyć z dokumentacji. Najlepiej mieć serwisówkę podczas ustawiania i jechać punkt po punkcie do tego manometry i trochę podstawowej wiedzy z hydrauliki. Na PW zaoferowałem ci dokumentację do Kramera 318.

Qulimax
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej