wibako

Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Moderator: mechanior

Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 21 Lip 2016 22:49

Chyba że uszkodzony jest czujnik ciśnienia

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Reklama

simmet

Re: Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 27 Lip 2016 00:45

Witam ponownie
Mam pytanie do serwisanta. Czy istnieje możliwość że hamulec ręczny nie odbija do konca i dlatego maszyna nie chce jechać?
Jeszcze jedno jak odkręciłem korek od wlewu hydrauliki zeszlo powietrze wytworzone pod cisnieniem czy to ma jakiś wiązek z odpowietrzeniem maszyny? Jeszcze jedno...jest za malo oleju hydraulicznego ale odrobinę czy to ma jakis zwiazek? \inne funkcje sterowane hydraulicznie dzialaja bez problemu (czyli podnoszenie wysuw, łapy. Po załączeniu biegu pompa jazdy jest cicho tak jakby sie nie załancxala.

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Re: Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez serwisant » 29 Lip 2016 18:55

MIestety nadmiar obowiązków i brak czasu pozwala mi odezwac sie dopiero dziaiaj

Adrian532 napisał(a):Chyba że uszkodzony jest czujnik ciśnienia

Nie wykluczone podmiana na inny ewentualnie testowanie oprogramowaniem.

Adrian532 napisał(a):Czy istnieje możliwość że hamulec ręczny nie odbija do konca i dlatego maszyna nie chce jechać


Tak. Bardzo dobry trop.
Nie tyle sam hamulec , ale przy dźwigni hamulca powinien byc czujnik załączenia hamulca. Je zeli hamulec będzie zaciągnięty
czujnik hamulca parkingowego odcina sygnał kierunku jazdy - z dźwigni przy kierownicy -do sterownika .
sprawdzić bezpiecznik # 14. Musi dawac zasilanie na przełącznik jazdy i na przekaźniki #16 +17 .
po wyłączeniu hamulca podawana jest masa na przekazniki #16 + 17 ( na ltej listwie na której jest 8 przekaźników - miejsc- w dwóch rzędach dwa na samej górze ) Po wybraniu jazdy do przodu sterownik musi otrzymac ten sygnał
Nie ma sygnału nie ma jazdy
Jeżeli sygnał kierunku jazdy dochodzi do sterownika - być może jest on uszkodzony

Adrian532 napisał(a):Jeszcze jedno jak odkręciłem korek od wlewu hydrauliki zeszlo powietrze wytworzone pod cisnieniem


To jest prawidłowy objaw - korek wlewu oleju pilnuje odpowiedniego nadcisnienia w zbiorniku. Może się zdarzyć że nie bedzie utrzymywał ciśnienia w ogóle , ale też może utrzymywać zbyt duże ciśnienie Dlatego w nowych maszynach zaleca sie wymiane co 2000 godzin . W starszych nie pamietam , ale chyba też.

Inne funkcje działają bo to inny obwód inna pompa -ten sam olej
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 11 Sie 2016 23:11

Dzięki ja też mam dużo zajęć i rozumie, że nie masz zawsze czasu. Ja też dopiero dzisiaj przeczytałem i sprawdzę to.
Proszę jeszcze o kilka podpowiedzi. Na silniku jazdy na takim trzpieniu znajduje sie cewka ktora po podaniu prądu na krótko) powoduje wzrost ciśnienia tak powiedział mi znajomy który był przy maszynie i sprawdzał to.( wymienił tą cewkę ponieważ była spalona). Po wymianie nic to nie dało bo nie dochodzi tam napięcie (nawet podłączenie na krótko nic nie daje) może tak jak mówisz to jest wina tego hamulca. Jeszcze jedno, kiedy maszyna jest odpalona na tym komputerku nie pokazuje błędu. Jeżeli odłącze zasilanie elektrozaworu od jazdy np do przodu to po wbicu biegu maszyna zaczyna ruszać do tyłu i nie ma znaczenia czy wbiję wsteczny czy przód jedzie do tyłu (wnioskuję po tym objawie że odłączony jest wtedy elektrozawór od przodu) załącza się wtedy pompa jazdy ale stoi ona w dołku wyrobionym pod kołami i mam wrażenie ze nie ma siły dalej jechac bo rozłącza wtedy pompę...tak samo dzieje się po odłączeniu drugiego elektrozaworu. Kiedy są włączone oba to maszyna nie reaguje po przełączeniu manetki. Na kostkach zaworu jest na stałe podany plus (sprawdzałem próbnikiem natomiast nie ma minusa nawet kiedy manetką włączam przód cy tył.) To tyle.

Jutro sprawdzę ten hamulec tak jak mówiłeś.
Pozdrawiam

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 11 Sie 2016 23:16

Sam napisalem i nie sprawdziłem tego hamulca:)

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 11 Sie 2016 23:18

Ale jak możesz zweryfikować to co napisałem będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Re: Problem ze skrzynia biegow jcb 532h-120

Postprzez Adrian532 » 13 Sie 2016 12:47

Jeszcze jedno...jakie powinno być cisnienie w ukladzie jazdy a jakie w calym ukladzie.

Pozdrawiam

Adrian532
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Lip 2016 08:34

Maszyna: JCB 532H-120 JCB 3CX

Firma: ELKOM


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej