wibako

Wyciek oleju z przekładni skrzyni biegów powershift JCB

Moderator: mechanior

Wyciek oleju z przekładni skrzyni biegów powershift JCB

Postprzez budremex » 20 Sty 2017 13:35

Marka i model maszyny: JCB 535-140
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: SLP5AKKG5E1186100

Witajcie, mam problem z przekładnią w nośniku JCB. Skrzynia zalana jest oryginalnym olejem EP10W sygnowanym przez JCB, wymianę filtrów i olejów robię zgodnie z książką co 500 (filtr) i 1000 mtg (olej + filtr). Otóż zauważyłem na menzurce że stan oleju w skrzyni się zmniejsza. Podczas jazdy po dojechaniu na miejsce robót zobaczyłem sporą plamę oleju pod maszyną ta sama sytuacja po przyjeździe na plac firmy. Po obserwacji zauważyłem spory wypływ oleju podczas jazdy przez odpowietrznik skrzyni (długa gumowa rurka zakończona czarnym odpowietrznikiem podobnym do tego, który mam na przednim moście załączam zdjęcie). Zauważyłem również, że olej wypływa z wlewu oleju przekładni, którym jest miernik poziomu oleju. Nie wiem co jest przyczyną. Poziom oleju przekładni jest między max i minimum. Może zapchany filtr? Zetknął ktoś się z podobnym problemem? Co zalecacie?

Jeżeli nie znajdę wyjścia: wymienię filtr oleju, wymienię olej, wymienię odpowietrznik, przeczyszczę filtr sitkowy na dole skrzyni. Skoda tylko oleju ponieważ ma dopiero 450 mtg a producent przewiduje go na 1000 mtg. Może coś jest z nim nie tak np. może pienić się w skrzyni? Czekam na sugestie :) PS. żadna kontrolka się nie pali (ani ciśnienia ani poziomu oleju w skrzyni).
Załączniki
odpowietrznik.jpg
odpowietrznik mostu podobny do tego ze skrzyni
odpowietrznik.jpg (9.42 KiB) Obejrzany 1247 razy

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej